Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ağustos '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1181
 

Teşekkür ederim hayat sana!...

Teşekkür ederim hayat sana!...
 

Senin havanı ilk kez soluduğum bir 24 Haziran günü, seni henüz tanımıyordum. Çevrede bir sürü kalabalık vardı. Bana göre iri kıyım kadınlar ve erkekler vardı. Ben minik ellerimle bir kadın göğsüne uzanmış, senin sunduğun en zevkli besini almaya hemen başlamıştım.

Büyüdüm ve geliştim her geçen gün. Hep meraklıydım. Gözlerim iriydi. Bana eşek gözlü derlerdi. Çok güzel bakardım sana. Sapsarı saçlarım vardı. Genç kızlar hep saçlarımı okşardı. Ben de onlara dokunmaktan büyük zevk alırdım. İlk aşkım ilkokulda Neşe oldu. Tabuları olanlar bu aşkı dillerine doladılar. Öğretmen tüm sınıfın önünde bana bu durumu açıklamamı istedi. Ben de cesur yürek olarak Neşe’yi sevdiğimi söyledim. Ve ‘’sevmek suç mu öğretmenim’’ dedim. Öğretmen tüm sınıfa benim sevgimin çok doğal olduğunu, herkesin sevmeye ve sevilmeye hakkı olduğunu söyleyerek beni sınıfın önünde kutladı. O günden beri hiç çekinmeden sevdiğim birine ‘’seni seviyorum’’ dedim. Ve hep ödüllendirildim.

Kadınlar benim hayatımda çok önemli yer tuttu. Ben hayatımdaki kadınları hep yücelttim. O nedenle benden ayrılan kadınlar, beni yaşamlarından silmediler ve benimle ilişkilerini hiçbir şekilde bitirmediler. 14 yaşında evimden ayrılıp senin yaşam alanında tek başıma eyleme başladım. İlk ilişkim 16 yaşında bir Rum kızı ile oldu. Ve ardından çok sayıda harika kadın yaşamıma girdi. İlk şiirimi bir kadın için yazdım. İlk öykümü, ilk resmimi, ilk tiyatro oyunumu, ilk şarkıyı, hep kadınlar esinlendirdi.

Teşekkür ederim hayat sana.

Dünyayı bana gezdirdin. Hep kültür ve sanatın içinde oldum. Dünya müzelerinde en ünlü sanatçıların tuvalleri önündeydim. Beni hep dünyanın en güzel otellerinde ağırladın. En güzel içkilerini sundun. En güzel sevişmelerimi senin kadınlarınla yaşadım. Onları yatakta zirveye çıkarmanın zevkini tattım. Dağlarında ve ovalarında gezdim. Tarla sürdüm. Koyunlarını güttüm. Tavuklarını besledim. Köy düğünlerinde oynadım. Sahnelerinde alkış aldım. Nice güzel insanlar tanıdım. Tuvalet bekçisiyle de kraliçelerle de aynı duygularla ilişki kurdum.

O insanlarla çok güzel paylaşımlar yaşadım. Evlerim otel, otellerim ev oldu. Sokaklarında yattım. Parklarının banklarında yorulduğumda yastığım ayakkabılarım oldu. Yelkenli ile senin okyanusunda rüzgarlarla yarıştım. Harika koylarında nice unutulmaz anılar yaşadım. Karavanımla denize sıfır yaşam evleri yarattım ve cömertçe sunduğun balıklarınla dostlarıma ziyafetler verdim.

Teşekkür ederim hayat sana.

Çılgın oyunlarım ve fantezilerim için bana hep hoşgörülü davrandın. Yaşadığım güzel hayatın herkesin yaşayabileceğine inancım nedeniyle herkese bu alanda katkılarım oldu. Herkesin kısa dediği hayatı ben an ve an dolu dolu yaşayarak uzun bir yaşam süreci yarattım. Çok para kazandım. Bir simitle karnımı doyurmanın tatminini duydum. Beş yıldızlı otellerinden köy kahvelerine kadar her yerde senin insanlarınla keyifli saatler geçirdim. Beni kıskananlara sadece gülümsedim. Bana silah çekenlere ben senin evrensel yasalarından söz ettim. Çok çalıştım. Çok zevk yaptım. Her yere imzamı atarak yürüdüm geçtim hayat.

Teşekkür ederim hayat sana.

Bana verdiklerini hak ettiğimi biliyorum. Senin sonsuz cömert zenginliğinin kaynaklarını

hiçbir zaman sorumsuzca harcamadım. Şımarmadım. Verdiklerini hep paylaştım. Seninle birlikte çok sayıda yeteneğimi keşfettim. Astrolog oldum. NLP danışmanı oldum. Ressam oldum. Yazar oldum. Şair oldum. Filozof oldum. Çiftçi oldum. Animatör oldum. Senin sahnende hep varoldum.

Teşekkür ederim hayat sana.

Şu fani dünyada hepimiz öleceğiz birgün. Bu ne zaman olur, hiçbirimiz bilmiyoruz. Ben şunu biliyorum ki; bana sunduğun armağanları en yüksek tatminle yaşadım ve şükran duydum. Hep bana verdiklerin için minnettarlığımı dile getirdim. Olumsuz anları bilgece algıladım ve onları yaşamın doğal dualitesi olarak gördüm. Çözemediğim sorunlar için üzülmedim. Çözebileceğim sorunlar için aşk’la eylem yaptım. Balta girmemiş ormanlarında da, şehrin kalabalıkları arasında da hep özgün ve özgürce seni yaşadım. Bana 14 yaşında şunu söylemiştin sevgili hayat. ‘’ Ölümden sakın korkma. Sen varken ölüm yok. Ölüm varken sen olmayacaksın. Ölümle tanışmayacaksın. Ölümsüz olmak istiyorsan benimle birlikte başar, gurur duy, aşk yaşa, keyif yaşa, üret, ver, al, paylaş, çoğalt, sev, sev, sev…’’

Ne zaman vedalaşacağımızı henüz bilmiyorum ama bugün içimden sana teşekkür etmek geldi.

Teşekkür ederim hayat sana…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hayat gerçekten çok güzel, nefes alıyor olmak daha da güzel. Hayatı ne güzel yaşamışsınız, hep böyle doya doya ve keyif alarak yaşamanız dileğiyle. Sevgiler, saygılar

Nezahat 
 07.08.2007 10:01
Cevap :
Çok doğru tespitiniz. İlginize ve dileklerinize çok teşekkür ediyorum. Satgı ve Sevgilerimle  07.08.2007 10:32
 

iyi ki yasiyoruz. Sevgili Bülent Bey, Siz baska bir dünyadan yani, uzaydan falan mi geldiniz ülkeme? diye, sorasim geldi. Bravo! Sizi yürekten tebrik ediyorum. Darisi ülkemde yasayan tüm güzel insanlarin basina. Ülkemde Sizin gibi pozitivist düsünenlerin sayisi maalesef cogunlugu teskil etmiyor. Karamsarliklari, bitmez tükenmez gerekli gereksiz sikayet ve elestirilerle önce kendilerine, sonra cevresindeki insanlara, istemedende olsa, zarar verdiklerini düsünüyorlar midir acaba? "Ben, önce benim-icin önemliyim" inanci narsis- kompleksi degildir. Önce kendini seven-sevindiren, kendi kiymetini biliyorsa, bir digerini hirpalamaktan cekinecek saygili olacaktir. Sevgiler-saygilar.

mine objektif 
 06.08.2007 18:45
Cevap :
Sevgili Mine, Sayımız az da olsa gücümüz toplumun o güzel insanlarına yaşam kalitesini ortaya koyacak kadar var. Ben inanıyorum ki; sizin gibi değerli insanlarla birlikte bu yolda her zaman zevkle çalışma yapabiliriz. Çoğalalım diyorum sevgiyle..  06.08.2007 22:50
 

Nice mutlu deneyimlere, nice şükrana vesile güzelliklere arkadaşım...Sevgi ve ışıkla, Ayna

Ayna 
 05.08.2007 22:42
Cevap :
Temenni ettiğin güzellikleri her zaman sevgiyle paylaşmak dileğiyle arkadaşım. Hep böyle harika kal..  05.08.2007 23:54
 

Hayat umarım sizin için hep böyle mutluluklar getirir.Yada siz ona hep böyle güzel bakabilmeye devam edersiniz. Mutlulukla ve sevgiyle kalın...

emel dedeoglu 
 04.08.2007 22:56
Cevap :
Hep güzel bakabilmek daha doğru diye düşünüyorum. Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sevgilerimle  05.08.2007 11:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 548
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 1036
Kayıt tarihi
: 05.01.07
 
 

1951 İstanbul doğumluyum. Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Moda Tasarımı ve Marka Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster