Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Mayıs '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
324
 

Teşekkür etmek

Teşekkür etmek
 

İnternet'ten alıntıdır..


“Teşekkür Ederim” Diyelim!

“Teşekkür Ederim!” Sözcüklerinin inanılmaz bir gücü vardır! Onları söylediğimiz her seferde, karşımızdakinin kendine verdiği değeri yükseltiriz! Bu sözcükler onun davranışlarını güçlendirir ve mükâfatlandırır! Ağzımızdan çıkan “teşekkür ederim” sözcükleri karşımızdaki kişilerin olumlu duyguları tekrar yaşamalarını sağlar! Küçük şeyler için “teşekkür ederim” dediğimizde, insanlar çok geçmeden bizim için büyük şeyler yapmaya başlarlar!

”Göz Teması Kurun”! İletişimin en temel öğelerinden biridir, gözle temas! Karşımızdakinin gözlerinin içine bakarak ettiğimiz Teşekkürü bir de Tebessümle süslersek eğer, tadından geçilmez… Diğer bir deyişle karşınızdaki sizden vazgeçemez!

“İlk ve Son Görüşmelere Dikkat!” İnsanlar ilk ve son görüşlere çok önem verirler, hiçbir zaman ya da çoğu zaman farkında olmadan… İlk kez tanıştığınız bir insanı en iyi halinizle karşılayın; en şık, en dürüst, en alımlı ve en anlamlı halinizle! Onları bir yerlere gönderirken ya da uğurlarken aynı şekilde... Yani işin özü; size gelen misafiri kapıda en güzel halinizle içeri alıp en saygılı ve en içten duygularınızla uğurladığınız gibi. Keza insanlar ilk ve son anlarıyla hatırlarlar çoğu olguları!

”Hoşnutluk tutumu geliştirelim!” En mutlu ve en popüler insanlar, başlarına gelen her şeyden ve tanıştıkları herkesten içtenlikle hoşnut ve razı olanlardır! Böylesi bir tutum, önümüzdeki yolumuzu açar, sağlıklı bir kişiliği ve yüksek bir kendine saygıyı garantiler! Sahip olduklarımızdan ne kadar hoşnutsak, şükran dolu olacağımız şeylerin sayısı da o denli çok olur!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 1356
Kayıt tarihi
: 08.05.09
 
 

Livaneliyim... Lisans mezunuyum. Bir eğitim psikolojisi çalışanıyım... Şimdilerde derdim, Terk-i D..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster