Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Eylül '07

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
2198
 

Teşekkürler! falcı abla...)

Teşekkürler! falcı abla...)
 

Dün gece ne oldu biliyor musunuz? Saat 23. 00 dolayı idi. Teravih namazından gelmiş televizyonun karşısında yorgunluğumu gideriyordum. Yatmaya yakın da bilgisayarın basına geçip bana gelen iletilere bir bakayım dedim.

İletinin gelip gelmediğini pek bilmiyorum ya… Windows Live Messenger sayfasından bana gelen birkaç iletiye göz attım. Bu iletilerin içinde öyle bir iletiye rastladım ki; sizinle şimdi o iletiyi gördüğüm an, sonrasında okuduğum an ve okumamı bittirdiğim an duygularımı sizinle paylaşmak istedim efendim.

Çevreme anlatabildiğim kadar bisikleti yıllarca anlatırım o ilgiyi ve alakadarını burada bulunan bisikletçi dostlarımın dışında görmedim. Hep bana bu adam deli mi böyle giyiniyor ve yollara çıkıyor diye acayip, acayip bakarlar. Bundan da son derece rahatsızım.

Neyse, dün geceye gelelim. İletiyi açtım. Daha önce kendisini işaretlediğim Blog Habercisinden bir ileti idi. Kim ne yazmış diye bir açtım ki;

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=65235

Blog yazan Sabiş ablamdı. Hani şu fal çatanımız var ya işte o. Benden bahsediyor ve beni öven sözler vardı satırlarında. Ne yalan söyleyeyim çok duygulandım. Ondan bunu beklerdim ama bu kadarını da pes doğrusu beklemiyordum. Açıkçası şaşırmıştım.

Meğerse beni bu kadar çok seven dostlarım varmış diye çocuklar gibi sevindim. Hemen eşime gösterdim. O da şaşırdı. Çünkü bisiklete karşı kendisinin bana karşı zaafı vardı. “Bak, sizler beni destelemiyorsunuz ama beni seven dostlarım sağ olsun, destekliyorlar” dedim.

Ne demek Sabiş ablam, falcı ablam benden izin almak ne demek. Beni son derece onu re ettiniz ya, o yeter de artar bile bana. Hatta bisiklet sporu hakkında yazdıklarınız içinde size teşekkürlerimi bir borç bilirim. Ben bile bu kadar incelememişken sizler kalktınız daha önce yazdığınız bisiklet hakkında ki bloğunuzu bir fıkra ile süsleyerek tatlı bir sürpriz yaptınız bana. Hediyenizi kabul ediyorum ve kalbimin en derin köşesinde muhafaza edeceğim. Bundan emin olunuz.

ÇOK, ÇOK HEM DE DEFALARÇA TEŞEKKÜRLER!

Sizler olduğunuz müddetçe, bana verdiğiniz o güçle şimdi daha fazla asılacağım pedallara.

Çünkü ben haklıyım. Daha sağlıklı yaşamak için, temiz bir çevre yaratmak için buna ihtiyacımız var. Yani bisiklete.

Türk halkının aklını çelebilirsem ve bisiklete binmesini sağlayabilirsem kendimi mutlu hissedeceğim.

Sağlıcakla kalın.

Siizinde yüreğinizi melekler öper inşallah!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu geceleyin bir ürya görmüşüm. Dünyanın bütün yollarını görürüm sankilim ürya bu ya.. Her yanlar kalabalık insan kaynar ortalık.. Koca adamlar bisiklet sürerler dağda bayırda, sankilim küçük şoparlar gibi telaşlı kullanırlar. O iki yuvarla, hani simit gibi tekeri var ya beya. Hah işte onu bisikleti derim. Senide görürüm aralarında ama zor seçerim gözlerim bozuk değil beya sizin gözlerinizi görmem ya hani takarsınız sinek gözü gibi olur gözünüz. Undan işte. Bana bak bi baktım emencik tanıdım abacım seni çünkülüm en yakışıklı, sen değil beya senin bisikleti derim.Sankilimsom altından dı herkeşler peşinde seni hem geçmene hemde bisikletçini çalmana çalışırlardı altından. Altından derkene senin bisiklet altındanmış bre abacım.Ninem derdi altın görmek iyidir.İmanın tazelenmiş.Amet'çim ben şimcik niye burdayım ne demek isterim kafacım hatırlamaz.Sankilim teşekkür etçektim,selam etçektim ve en önemlisi de ''teraviden'' gelmişin.Allah kabul etsin abacım. Çav beya çav.Melekler u

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 23.09.2007 10:43
Cevap :
Abacım üryan çok güzel miş. Yine beni güldürmeyi becerdin. Ben zaten diom moaliniz çok bozuk hemen açın Sabiş ablamın bloglarını, okuyup okuyup gülün. Hahaha. Allah ağlatmasın hep güdüsün. Sen oldukça hep gülcem. İyi ki varsın ve hiç bir yere gitme, burada kal. Emi. Dip not. Sizin gibi yazmaya çalıştım ama tereciye tere satılmıyormuş meğerse.  23.09.2007 11:41
 

güzel yazıyor. zevkle okuyoruz.

Canan Öz 
 23.09.2007 9:28
Cevap :
Aynen de öyle. Bana şürpriz yapmış. Allah sevenlerimi eksik etmesin (Amin)  23.09.2007 13:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 540
Toplam yorum
: 1220
Toplam mesaj
: 179
Ort. okunma sayısı
: 3162
Kayıt tarihi
: 02.01.07
 
 

Hiç bir motorlu araca binmeyi sevemedim. Daha doğrusu sevdiremediler. Onun yerine iki tekerlekli ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster