Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Kasım '06

 
Kategori
Özel Günler
Okunma Sayısı
1539
 

Teşekkürler Atam!

Atatürk' ün kurduğu Cumhuriyet' in yılmaz bekçileri olarak, O' nun mirasını gereği gibi taşıyabilmek için, " Gerçek Atatürkçülük " ün nasıl olması gerektiğini doğru kavramak gerekir. Bu önemli gerçeğin kavranması bilinçli her Türk ferdi için büyük bir vazife ve sorumluluktur.

Herşeyden önce şu gerçek çok iyi bilinmelidir ki, koyu bir Türk milliyetçisi ve samimi bir müslüman olan Atatürk, milli mücadelenin her safhasında bilim dışı safsataların karşısında yer almıştır. Artık Türk Gençlerinin Atatürk’ e şu şekilde teşekkür etme vakti gelmiştir.

“ İzindeyiz Atam . Hani " Türk, Öğün, Çalış, Güven " demiştin ya... Sürekli çalışıyoruz . Seninle övünüyoruz. Adına barajlar, yollar, köprüler , bulvarlar, üniversiteler yapıyoruz. "

Herkes seni bir dönemki görüşlerinle tanımlayıp başka başka anlatıyor bize... Asker, demokrat, dindar, ateist, laik, milliyetçi... Liste uzayıp gidiyor, " İzinde " olduğumuzdan kabrine çok ziyaret yaptık, Adına yaptığımız köprülere akın akın koşuyor yurttaşların.Görüşlerini herkes paylaşıyor Atam.

Dev posterlerini yaptık belgesellerini yaptık Ata'm. Arkandan ağlamaktan gözlerimiz şişti. Yazılarını, konuşmalarını kitaplarda topladık. Adına kurduğumuz kültür merkezleri, üniversiteler inşa ettik. Yıkılmış yerleri yeniden restore ettik.Çünkü biz izindeyiz Atam...

Her sabah "Türküm, Doğruyum, Çalışkanım" diye yemin ediyor çocuklarımız. Sesimiz gür çıkıyor, eğitimde başarı oranlarımız yükseliyor. Kocaman resimlerinin asıldığı kamu binaları içinde memurların ve işçilerin Türkiye’ye hizmet ediyor. "Beni emanet ediniz" dediğin doktorların biliyorsun muayenehanelerini kapatıp hastanelere doldular, Merak etme "İzindeyiz" Ata'm...

O dönemde söylediğin bazı sözler bugün hala geçerli. Din üzerine, düşünce özgürlüğü üzerine yazılar yazabiliyoruz. O gün yazdıklarını, bugün uyguluyoruz.. Gönlümüzdeki yerin o kadar büyük, hizmetlerin öyle kocaman ki, öğrenciler hep senin resmini yapıyor, hep seni düşünüyor.Senin için, senin yüzün asılmasın diye öğrencilerin ders çalışıyor.Senin adına şiirler yazıyorlar.

Özlü sözlerini paylaşamıyoruz. Yılgınlığa düşmüyoruz. "Küçük kıvılcımlar, büyük yangınlar doğurabilir"demiştin.Verdiğin hızla Avrupa kapılarına dayandık.İlk defa milli eğitimin bütçesi diğer bakanlıkları geçti.İlk defa bütçemizi bir araya getirebildik.İşte büyük Türkiye , izindeyiz Ata'm.

Atam, memleket senin bıraktığın günlere göre çok değişti, gelişti, büyüdü. Ama bir tek şey değişmedi: Hala izindeyiz. Herkes senin ilkelerini korumak için yemin ediyor. Türkiye Cumhuriyeti'ni kurduğun için sana da bol bol dua ediyor. O yüzden yatıp kalkıp senin kurduğun TBMM'ye dua ediyor, okullarda bile öğrenci temsilcileri seçiyoruz. Her yeri bütün ümidim bu gençliktedir dediğin gençlerle yönetiyoruz Atam…

Hiçbirimiz senin adını ağzımızdan düşürmüyoruz. Her fırsatta senin yolundan ayrılmayacağımızı söylüyoruz. Hangi yoldan gidersek gidelim bütün yollar sana çıkıyor Atam. Okullar bağışlarla dolup taşıyor. Cumhuriyetin coşkusu bütün yurda yayılıyor.

SONSÖZ:Türkiye sayende gün be gün ilerliyor. Çalışkan kişiler ve mirasın sayesinde bilgisayarlı, internetli, eli kitaplı bir nesil yaratık. Üniversiteler, ilköğretim okulları, kültür merkezleri yaptık. Sana minnettarız, teşekkür ediyoruz, nur içinde yat Atam…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 2659
Kayıt tarihi
: 24.08.06
 
 

Bursa İznik Elbeyli  İlköğretim Okulu Müdürüyüm. İyi bir miliyet okuruyum. Milliyet gazetesinin e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster