Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '18

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
135
 

Teşekkürler Hocam

Hangimiz eğitim sisteminden haberdardık okula başladığımızda? Hedefimizi, ideallerimizi neye göre belirleyeceğimizi biliyorduk? Akrabalarımızın "Büyüyünce ne olacaksın?" sorusuna çekirdek ailelerimizin  gönlünü hoş tutmak için verdiğimiz cevaplar mıydı gerçekten ideallerimiz? 
 
Kan görünce baygınlık geçiren birinin beyin cerrahı olması beklenebilir miydi?  İşletmeyi bitirdiğinde neyi işleteceğini bilen var mıydı? Goeben ve Breslau'ı dinlerken 15 dakikalık tenefüsten sonra sinüs, kosünüs dinlemek istemediğimizi söyleme hakkımız olabilir miydi?
 
İyi bir insan olmak hangi derste öğretiliyordu? Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde kaç kişi ahlaklı olmayı öğrenmişti? Her öğretmen, o kutsal görevi hakkıyla yerine getirebilecek sabra ve şefkate  sahip miydi? Anlamadığın yerde, anlamadığını söylediğinde papara yeme riskini kaç kişi göze almıştı?
 
Varoluşçu Zeka'ya sahip olan bir bireye, Matematiksel Zeka'ya az sahip olduğu için gerizekalı denilebilir miydi? Herşeyi herkesin bilmesi ve anlaması beklenebilir miydi?
 
Akademik başarısı  iyi gözüküp Allah'a emanet Holding yöneteni de gördüm, küçük bir ayakkabı tamirci dükkanı olup şaşılacak genel kültüre sahip, halinden memnun tamirciden çok değerli bilgiler öğrenebilme fırsatım da oldu. 
 
Para ve imanın bazen kimde olduğu anlaşılamayacağı gibi, gerçek bilginin de kimde olduğunu bilemeyebiliriz.
 
Başarı  görecelidir. Kime göre neye göre? 
 
Çok sevdiğim İlber Ortaylı'nın cümleleriyle bitiriyorum yazımı. "Gençler, hem gezmeyi, hem de okumayı ihmal etmeyin. Bilmek için ikisi de lazım. Sorguladığınız ya da merak ettiğiniz her şey hakkında kitap okuyun. Sadece ders kitaplarıyla gerçekleri öğrenemezsiniz."
 
Teşekkürler Hocam.
Özkan Sarı, Kenan ışık bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Plastik cerrah olup anneni baştan şekillendirenilirdin ya neyse?? insan olmak başka bir şey kızım. Başarı da öyle... hayatta en önemlisi güven ve saygı gerisi hikaye oluyor zamanla ama Allah her açıdan güzellikler versin hepinize. Sen verdiğin söze güven, saygı duy hayata her şeye rağmen hiç bir şey boşuna yaşanmıyor. Seni dünyalar kadar çık seviyorum Prof da olsan yumurta da satsan değişmeyecek bu. Akıllı başarılı güzel kızım, yazılarını okumayı seviyorum ve başardın işte

kevser şekercioğlu akın 
 27.12.2018 10:41
Cevap :
Plastik Cerrah Azra'dan güzel olur Mami. Dur ben gireyim onun aklına şimdiden. Ben dansöz olmaya karar verdim şimdi de :) Teşekkür ederim yeteneğimin kaynağı, beğenmen mutlu ediyor yazdıklarımı. Bende seni seviyorum.  27.12.2018 14:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 35
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 284
Kayıt tarihi
: 10.09.18
 
 

Gizem's Diary ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster