Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Aralık '17

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
268
 

Testosteron Seviyesi Doğal Yollarla Nasıl Arttırılır?

Kas ve kemikleri güçlendirmek, içinde bulunulan ruh hali ve fiziksel durum için çok önemli olan testosteron hormonu, cinsel sağlık açısından da oldukça faydalıdır. Vücutta az oranlarda bulunduğunda çeşitli sorunların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Testosteron hormonunu doğal yollarla arttırmanın yollarına bir göz atalım.

1- Düzenli egzersiz ve spor:

Spor yapmak, vücut sağlığı açısından gerekli olduğu kadar testosteron hormonunun artması için de gereklidir. Her gün en az 30 dakika egzersiz yapmak, vücudumuzda yağların yerine kas kütlesinin oluşumuna katkı sağlayacaktır. Düzenli yürüyüşler yapmanın yanı sıra, kasları güçlendiren egzersizlerin de yapılmasında fayda vardır.

2- Düzenli uyku:

Yetişkin bir kişi için günlük uyku süresi 8 saat kadardır. 8 saatlik bir uyku sağlık açısından çok yararlı olup, bunu düzenli olarak günlük olarak gerçekleştirmek gerekir. Bu sayede testosteron seviyenizin artmasını sağlarsınız.

3- Sigara ve alkol kullanmamak:

Sigara ve alkolün insan sağlığına olan olumsuz etkilerini saymaya gerek yok. Bunlardan biri de testosteron hormonunun yükselmesine engel olmasıdır. Sigara ve alkol tüketenlerin bu alışkanlıklarından vazgeçmeleri testosteron seviyesinin artmasını sağlayacaktır.

4- Ruh sağlığının korunması:

Genel sağlık her ne kadar fiziksel bir durum gibi görünse de bir de ruh sağlığı denen bşr olgu vardır. Günlük hayatın getirdiği stres ve sıkıntılar testosteron hormonunun azalmasına neden olur. Tavsiyemiz, stresten uzak durarak ruh sağlığınızı korumanızdır.

5- Sağlıklı beslenme:

Aslında herkesin bildiği bir şey, ancak uygulamada sorunlar yaşanan bir durumdur beslenme. Taze sebze ve meyve tüketmek, abur cubur atıştırmalardan uzak durmak her insanın sağlığı açısından gereklidir. Dengesiz beslenme nedeniyle obezite sorunu ile de karşı karşıya kalınabilmektedir. Düzenli ve sağlıklı beslenme bu aşamada çok önemlidir. Testosteron hormonu ve diğer bir çok vücut fonksiyonu buna bağlıdır.

6- Dinlenen müzikler:

Önemli bir konu olan dinlemekte olduğumuz müzik türleridir. Şayet, dinlenen müzik size sıkıntı ve hüzün veriyorsa bırakın dinlemeyin. İnsan beyni müzik dinlerken telkinlere açık hale gelmektedir. Müzik dinlerken rahatlama haline geçilmekte ve kendi kendimize istemeden de olsa zarar verebilmekteyiz. Size keyif veren, içinize ferahlık ve sevinç duyguları aşılayan müzik türlerini seçmeniz testosteron seviyesinin artmasında da faydalı olacaktır.İzmir, 25/12/2017

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bilgilendiren bir yazı elinize sağlık...

Kerim Korkut 
 04.01.2019 10:06
Cevap :
Merhaba, Çok teşekkür ederim.  04.01.2019 20:28
 

Sayın İzmirli, herkes aslında teorik olarak ne yapacağını üç aşağı beş yukarı bilir, asl olan harekete geçmektir. Harekete geçmemiz için yazınız ile verdiğiniz katkınıza teşekkür ederim, selamlar, saygılar.

Nizamettin BİBER 
 28.12.2017 19:47
Cevap :
Merhaba Nizamettin bey, Neye şaşıyorum biliyor musunuz? Arabamıza verdiğimiz önemi sağlığımıza vermiyoruz. Saygı ve selamlar...  29.12.2017 13:48
 

Ne güzel açıklamışsınız doğal yolları.Bunlar yeterli gelmediğinde tıbbı yollara da başvurulabilir.Örneğin B 12 vitamini gibi,ağızdan alınan haplarla da testosteron ritmi düzeltilebilir.Vücuda sürülen jeller ve bildiğim kadarıyla üç aylık süreler halinde enjeksiyon da yapılabilir vücuda.Ama en önemli olan açıkladığınız doğal yollardır...Elinize sağlık İzmirli.Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 28.12.2017 16:59
Cevap :
Merhaba, Keşke düzenli ve özenli yaşayabilsek de işlerimizi her zaman doğal yoldan halletsek. Ama olmuyor çoğu zaman. Saygı ve selamlar...  28.12.2017 18:57
 

Kıymetli İzmirli doksan yedi:Önemli, yararlı bilgileri ihtiva eden yazınızı okuduk.Haklısınız vücudun da istek ve arzuları vardır. İnsan vücudu dile gelmiyor lakin insanın bunları bilmesi gerekir.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 28.12.2017 13:50
Cevap :
Merhaba sayın Burakgazi, Bence iyi bakmamız gereken en önemli şey kendi vücudumuz. Çünkü biz yoksak hiçbir şey yok. Saygı ve selamlar...  28.12.2017 15:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1586
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster