Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mayıs '17

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
791
 

Tevrat’ta kıyametten nasıl bahsediliyor?

Tevrat’ta kıyametten nasıl bahsediliyor?
 

Son zamandayız. Dünyayı deliler gibi sevenler dünyanın boş olduğunu çok kısa bir süre sonra anlayacaklar.A9TV


Tevrat’ta ve İncil’de bizim için çok güzel öğütler ve hatırlatmalar var. Tüm müminler Tevrat’ta ve İncil’de olan Kuran’a mutabık bölümleri bilmekle yükümlüler. Peygamberimizin hadislerine göre şu anda ahir zamanda kıyametten önceki son dönemdeyiz. Bediüzzaman’ın sözlerine ve peygamberimizin hadislerine göre kıyamet 2120 yılında kopacak. Çok yakında Hz. Mehdi’yi ve Hz. İsa’yı Allah’ın izniyle hepimiz göreceğiz. Allah Hz. İsa’nın tekrar yeryüzüne gönderilmesini de kıyamet alameti olarak bildiriyor. Peygamberimiz hadisinde kıyamete bir gün kalsa bile Hz. Mehdi’nin mutlaka çıkacağını bildirmiştir.

Tevrat’ta kıyamet gününden şöyle bahsediliyor:

Kalabalıklar, yargı vadisini dolduran nice kalabalıklar... Yargı vadisinde Rab'bin günü yaklaştı. Güneş ve Ay kararıyor, yıldızların parıltısı görünmez oluyor… Gök ve yer sarsılacak…(Yoel, 3:14-16)

Göklerde ve yeryüzünde, kan, ateş ve duman sütunlarından belirtiler göstereceğim. Rab'bin büyük ve korkunç günü gelmeden önce Güneş kararacak, Ay kan rengine dönecek...(Yoel, 2:30-31)

Yeryüzü önlerinde sarsılıyor, gökyüzü titriyor; Güneş ve Ay kararıyor, yıldızların parıltısı görünmez oluyor… Rab'bin o büyük günü ne korkunçtur! O güne kim dayanabilir?(Yoel, 2:10-11)

Ölüleri dışarı atılacak... Bütün gök cisimleri küçülecek, gökler bir tomar gibi dürülecek; gök cisimleri, asma yaprağı, incir yaprağı gibi dökülecek. (Yeşaya, 34:3-4)

Rab'bin büyük günü yakındır, yakındır ve çok çabuk geliyor, Rab gününün sesi! Yiğit orada acı acı bağırır.O gün gazap günüdür, sıkıntı ve darlık günü, harabiyet ve viranlık günü, karanlık ve karaltı günü, bulutlar ve koyu karanlık günü, Rab diyor ki, "İnsanları öyle bir felakete uğratacağım ki, körler gibi, nereye gittiklerini göremeyecekler. Çünkü Bana karşı günah işlediler. Rab'bin öfke gününde, altınları da gümüşleri de onları kurtaramayacak." (Sefanya, 1:14-18)

Ah o gün! çünkü Rab'bin günü yakın ve herşeye kadir olan tarafından bir yıkım gibi geliyor.(Yoel, 1:15)

… Ülkede yaşayan herkes korkudan titresin. Çünkü Rab'bin günü çok yaklaştı, geliyor.(Yoel, 2:1)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1705
Toplam yorum
: 284
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 2284
Kayıt tarihi
: 22.04.11
 
 

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezunum, beş yıl önce kendi şirketimi kurdum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster