Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Kasım '09

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
1073
 

The Fall- Düşüş

The Fall- Düşüş
 

Alexendria adında kolu alçıda Tombiş ve sevimli bir ufaklık ile iş kazası geçiren ve yatağa bağlı bir dublör olan Roy arasındaki ilişkiyi anlatan filmin yönetmenliğinireklam ve kısa filmlerin tanınan ismi ‘Singh’ yapıyor.

2006 Amerikan yapımı olan filmde yönetmen Sİngh, renkli sahneler, zengin kolajlar ve şaşırtıcı öğeleri bir araya getirmiş.

Film fantastic 4 kahramanın hikayesini anlatıyor aynı zamanda. Bu 4 kahraman dublörün ufak kızın kendisine ilaç getirmesi için onu kandırmak amacıyla uydurduğu bir hikayenin kahramanları.

Kahramanlardan biri dublörümüzün kendisi. İç dünyasındaki tüm öfkesini umutsuzluğunu ve nefretini uydurduğu hikayedeki kahraman üzerinden bizimle paylaşıyor.

Ailesini bir yangında kaybetmiş olan ufak kızımız da hem bir dost hem bir baba özlemi içindeyken dublöre öyle çok bağlanıyor ki, dublörün umutsuzluğunu yansıttığı hikaye hayatının merkezi oluyor. Aslında her şeyden vazgeçmiş bir adam olan Sam (dublör) bu ufaklığın başına gelen talihsiz bir 2.kazanın vicdan azabını yaşarken, farkında olmadan bir çocuk için ne kadar önemli olduğunu görüyor ve hayata tutunuyor.

Çocuğun yalnızlığı, bir yetişkine olan ihtiyacı ile; çocuk dünyasının hayal alemine bağımlılığı da ufaklığın masumiyeti ile birleşince, psikolojik öğeler de filme dahil olmuş haliyle.

Hikayedeki fantastik kahramanların temsil ettiği öğeler ve duygular filmi renklendiriyor.

Hikayedeki Sahnelerde Tac Mahal, maya tapınaklarından bazı unsurlar, Uzakdoğu yapıları karma şekilde yer almış. Bu kolajlarla Senaristin zengin hayal gücü tüm şaşırtıcılığıyla ortaya dökülmüş .

Hayranlık uyandıracak şekilde dramı ve komediyi , fantastik öğeleri ve tarihi bir arada tutan film çok zekice tasarlanmış.Yönetmen Singh sayesinde kısa filmler ve reklamlarda sık sık karşımıza çıkan sürprizler ve ironi filmde de kendini gösteriyo

Zıpır ufaklığı Catinca Untaru, dublör Roy’u ise Lee Pace canlandırmış ve çok keyifli olmuş

Kült filmlerden hoşlanıyorsanız mutlaka izleyin derim

Sevgilerle

Ezgi Başaran

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Filmi çok güzel yorumlamışsınız. Böyle filmlerin tanıtılmaya fazlasıyla ihtiyacı var. Bu açıdan bloğunuzu değerli görüyorum. Filmin bazı sahneleri o kadar gösterişliydi ki izlerken mest olmuştum. Bu filmi yazdığınız için tekrar teşekkürler...

Sinefilozof 
 21.11.2009 8:43
 

Bu tanıtım yazınızın ambalajı güzel ve içinde mideme küt diye vuran "kült" sözcüğü var! Bilimkurgu olsaydı ne ala!.. Ben almasam?! :-) Emeğinize sağlık. MS

Mehmet Sağlam 
 20.11.2009 15:40
Cevap :
tercihler:))  21.11.2009 16:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 45
Toplam yorum
: 176
Toplam mesaj
: 41
Ort. okunma sayısı
: 11272
Kayıt tarihi
: 10.04.08
 
 

  Kolektif Psikoloji'nin Kurucularından Psikolog Ezgi Başaran Bireysel Terapi, Grup Terapiler..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster