Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mayıs '16

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
138
 

Theta Healing nedir?

 Theta Healing, adını beynin 4 ve 7 HZ arasında değişen frekansından alır. Derin meditasyon, dua, hipnoz veya gece uykuya dalarken tecrübelenen durum theta dalga boyudur. Alacakaranlık hali (twilight state) de denir. Beynimiz tam bir bilinmezliğin içindedir ve dünyayla ilişkisi olabildiğince kesilmiştir. Genel olarak 2 ile 5 yaş aralığındaki çocuklarda görülür. Yaratıcılık için mükemmel bir haldir.

Bilim adamları E.E.G ile yapmış oldukları deneylerde mutluluk ve huzurun bu dalga boyunda deneyimlendiğini tespit etmişlerdir. Bu dalga boyunda iken kolayca bilinçaltı ile bağlantıya geçebilir ve evrendeki yaşam enerjisini kullanarak bize hizmet etmeyen inançları değiştirebiliriz; dolayısıyla yaşantımızı. Değişim an’da olur ve kas testi ile teyit edilir.

Bizim inançlarımız neyse onları hayatımıza bir mıknatıs gibi çekeriz. Bunlar seviliyorum, güvendeyim gibi olumlu veya suçluyum, görünmek tehlikeli gibi olumsuz olabilir. Bilinçaltımız olumlu olumsuz inanç arasında farkı bilmediği için hepsini kabul eder ve bize bunları deneyimleyebileceğimiz olaylar ve kişiler getirir. İnançlarımızın bir kısmı bu yaşantımızda oluşur, bir kısmı ise genetik, ruhsal ve geçmiş seviyelerden gelir.

İnançlarımız, şu şekillerde oluşuyorlar, yaşadıklarımızdan sonuç çıkarıyoruz, travmalarımızdan sonuç çıkarıyoruz, atalarımızdan veya kolektif bilinçten miras alıyoruz. Hatta konu komşudan yani çevremizden bile kopyalayabiliyoruz.

İnançlarımız bizi sadece ruhsal olarak etkilemiyor. Fiziksel, sosyal yani yaşamımızın her alanını etkiliyor. Biz hayatımızda çoğu şeyi bilinçli yaptığımızı zannediyoruz. Aslında  % 88 bilinçaltı inançlarımız doğrultusunda seçim yapıyor ve yaşıyoruz. Eş seçerken, iş seçerken, arkadaş seçerken hep bilinçaltımızı referans alıyoruz.

Uygulama sırasında, kazı çalışması dediğimiz, soru teknikleriyle kişinin olumsuz inançlarını bulup, kas testiyle kontrol ediyoruz, theta tekniğiyle onları değiştirip, tekrar kas testiyle kontrol ediyoruz. Yaşamımızda neye inanırsak o tezahür ettiği için bize olumlu hizmet etmeyen ve limitleyen programları değiştirdiğimizde, dolayısıyla yaşamımızda da değişim mümkün oluyor.

Bunun yanında teta healingte his yüklemesi çalışması var. Bilinçaltımıza tanımadığımız ya da eksik olan hisleri tanıttığımızda yapamadığımız şeyleri  yapabilir hale geliyoruz. Bilinçaltı  bir bilgisayar gibi çalışıyor, o his kişiye tanıtıldığında kişi onu artık biliyor oluyor. Örneğin neşeli olmanın nasıl hissedildiği, kendine güvenmenin nasıl hissedildiği gibi.

Theta Healing uygulamalarında kişiye, yargısız, %100 kabul ve sevgiyle yaklaşılması gerekir. Nitekim bilinçaltı bizim en saf halimiz, en derin korkularımızın, en derin kederlerimizin olduğu, kimseye göstermek istemediğimiz, en yakınımız bile olsa, hatta bazen kendimizin bile görmek istemediği, entim bir alan. Oraya bu duyarlılıkla yaklaşmak gerek.

Bu öğreti; yaşadıklarımızın sadece bizim öğrenme yollarımız olduğu ve bunları da bizim seçtiğimiz gerçeğiyle ilgilidir. 

Theta Healingle test edip değiştirebileceğimiz his ve inançlardan bazıları

İnsanlar güvenilir
Para kirli
Acıyla öğrenmeliyim
Değerliyim
Yaratıcıdan ayrıyım
Mutlu olmak için kendime izin veriyorum
Başarı benim doğuştan hakkım

Theta Healing® enerji sisteminin kurucusu Vianna Stibal’dir.

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 156
Kayıt tarihi
: 03.01.16
 
 

Aile Dizimi Danışmanı Theta Healing Eğitmeni Aydın / Türkiye denizerbolukbas@hotmail.com ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster