Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ekim '15

   
  Kategori
  Yurtdışı Eğitim
  Okunma Sayısı
  56
   

  Tier 4 vizesi ile ilgili önemli değişiklikler geliyor

  Tier 4 vizesi ile ilgili önemli değişiklikler geliyor
   

  Birleşik Krallık Tier 4 vizesi


  12 Kasım 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Tier 4 vizesi için uygulanan yaşam masrafı şartında artış olacak. Londra’da eğitim görecek öğrencilerin aylık 1,020 £ yerine 1,265 £, Londra dışındaki şehirlerde eğitim görecek öğrencilerin ise 820 £ yerine 1,015 £ göstermesi gerekecek.
   
  Ayrıca, 12 Kasım 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Birleşik Krallık’ta yerleşik durumda olan (established presence) öğrencilerin 2 aylık yaşam masrafı göstermeleri yeterli olmayacak. İlk kez başvuru yapan öğrenciler gibi yaşam masraflarını tam göstermeleri gerekecek. (9 aydan uzun süreli eğitimler için 9 aylık)
   
  Pre-sessional kurs veya 6 aydan uzun bir kurs için Tier 4 Genel öğrenci vizesine başvuru yaparken vizeniz planladığınız seyahat tarihinden 7 gün önce Birleşik Krallık’a girmenize olanak verecek. (kurs başlangıç tarihinden maksimum 1 ay önce)
   
  Devletin finanse ettiği ileri eğitim kolejlerinde (publicly-funded further education colleges) eğitim görmek üzere 3 Ağustos 2015 ve sonrasında Tier 4 Genel öğrenci vizesi için yeni başvurular yapan öğrencilerin çalışma hakkı olmayacak. Sadece bir Birleşik Krallık üniversitesinde eğitim görmek üzere başvuru yapan öğrencilerin dönem boyunca haftada 20 saat ve tatil dönemlerinde tam zamanlı çalışma hakkı olacaktır.
   
  Yine 12 Kasım 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, sadece Birleşik Krallık üniversiteleri veya bağlı kolejlerinin sponsor olduğu Tier 4 (Genel) öğrencileri Tier 4 vizesini Birleşik Krallık içinden uzatabilecek. Diğer özel kolejler ile devletin finanse ettiği kolejlerin BK’de başka bir eğitim görmek isteyen öğrencilerinin önce ülkeyi terk edip yurt dışından yeni bir Tier 4 vizesine başvuru yapmaları gerekecektir.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 56
  Kayıt tarihi
  : 26.02.15
   
   

  Birleşik Krallık Vize & British Council sertifikalı Eğitim Danışmanı ..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster