Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ekim '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
481
 

Tilki ve boşbakanlar..

Tilki ve boşbakanlar..
 

www.seyvet.comKartal tilki'ye karşı


Bazı insanlar vardır, bakışlarından duygularını, düşüncelerini anlayamazsınız. Bazıları sizi dinler gibi yapar ama kafasında binbir tilki dolaşıyordur. Bazıları anlamış gibi yaparlar aslında anlamamışlardır. Kapasiteleri o kadar (cık) dır.

İşte bu insanlar toplu halde biraraya geldikleri zaman kızılca kıyamet kopar. Genelde tilki gibi olanlar, boşbakanları idare eder. Çobanlık vazifesi üstlenmiştir, canı çektiğini yer.. Etrafına korku salar... Otur der otururlar, kalk der kalkarlar..

Günün birinde bu boşbakanlar, işin kolayını bulurlar. Tilkiden kurtulmak için, bulundukları ülkenin halkını atarlar önüne. O onlara eziyet ederken, onlar işlerini yürütmeye başlarlar. Tilki öyle bir böbürlenir ki , sürünün aptallıklarından sıkılıp, başka Ülkelerde ki tilkilerle yeni bir takım kurmaya kalkar. Kendi Ülkesi'ni kan gölüne çevirmelerine razı olur. Kendisi de besleniyordur bu kargaşadan.

Günlerden bir gün bir mucize olur, boşbakanlar sürüsü , tilki'nin verdiği zararlardan ötürü geçim kaynakları kurumaya başlayınca bölünmeye, tilki'nin kuyusunu kazmaya başlarlar. Tilki'den gizli kendilerine yeni bir çoban seçerler. Onu desteklerler.

Ülkedeki halk tilki ve boşabakanlarından bezmiştir! Tilki'nin karşısına en az onun kadar zeki, daha yırtıcı Kartal'ı çıkartırlar. Kartal sabit durmamaktadır. Tilki belli etmesede ciddi ciddi düşünmektedir. Kartal'ın yakın arkadaşları şahinlerle iyi ilişkiler içine girmeye çalışır.

Kartallar ve Şahinler bir gün toplanırlar. Tilki ve boşbakan arkadaşları için bir plân yaparlar. Tilki ve arkadaşlarından Ülke Halkı bıkmıştır. Güçsüz düştükleri için çözümü Kartal'da bulmuşlardır. Boşbakanlar da tilki yüzünden zor duruma düşmeye başlamış, kartallar ve şahinler kendilerine zarar vermesin diye taraf olmaya başlamışlardır.

Kartal bir gün tilkiye haberci gönderir. 'Ben senden daha güçlüyüm.' der. Tilki öfkelenir. "Halka soralım." der. Kartallar kabul eder. Herkes toplanır. Halk, tilki ve boşbakanları çember içine alırlar. Kartallar ve şahinler de kanatlarını açıp onları koruma altına alırlar. Halka tek tek sorarlar.

"Tilki mi? Biz mi?" Tilki diyenleri çemberin dışına çıkarırlar. Kartal diyenleri çemberin içinde bırakırlar.

Tilki şoktadır. Dönüp baktığında arkasında bir avuç insan kalmıştır. Kartallar önce tilkiyi sonra da boşbakanları ağızlarına alıp , özellikleri gereği en yüksek noktaya uçup oradan aşağıya bırakırlar.

Halk sevinç çığlıkları atmaktadır! Ancak bir şeyin farkına daha sonra varacaklardır. Kartallar da tilki ve boşabakan arkadaşları gibi mevcut düzenden beslenmektedir.

Gökten üç elma düştü. Biri masalı anlatana, biri halka diğeri de kimi seçerlerse ona...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 348
Toplam yorum
: 959
Toplam mesaj
: 108
Ort. okunma sayısı
: 1308
Kayıt tarihi
: 31.10.07
 
 

İstanbul 25 Temmuz : /… İşletme tahsil ettim. Özel ilgi alanım olduğu için 2 yıl Psikoloji okudum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster