Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Aralık '10

   
  Kategori
  Aşk - Evlilik
  Okunma Sayısı
  595
   

  Tırtılın direnişi

  Tırtılın direnişi
   

  Büyümek nedir?

  Büyümek; aşk acısının artık hayatımızı ne kadar etkilediğiyle ilişkili bir durumla, doğru orantılı bir yasam mücadelesinin kahramanı olabiliyorsak büyümüşüzdür demektir. Bu sabah, uyandım ve aklıma çocukluğum geldi, çocukluk derken, ben daha gecen sene bile çocuktum. Bundan bir kaç yıl öncesi, aşk acısıyla beraber, okulun yolunu kaybederdim, evimden ve ailemin çok üstüme geldiğini düşünüp; savaşlar kıyametler kopardı. Kaç üniversitem yarım kaldı aşk yüzünden, boyamaya başladığım tablolar, en çokta kalemimi bırakırdım, bomboş geçen bir zaman ve zaman kavramının olmadığı bir dünyanın, yalnızlığa kendi isteğiyle itilmiş bir cocuk. Her şey, anlamsız bir okadar da boş, insanları izler nekadar mutlular diyerek iç geçirmek Kadar aciz bir serzeniş, acaba der insan acaba! Yolda, yürüyen herhangi bir insana bakıp acaba o da aşk acısı çekiyormudur diye düşünmek. Böyle dönemler de diğer insanlar da kendini bulmaya calışır insan. Evet işte büyümek; aşk acısının normal bir hal almasıdır hayatımızda. Onunla beraber bu yaşam mücadelesinde sımsıkı sarılarak, sürdürebilmektir hayatın akısında, acı bile diyemeyip korkudan sadece özlem duyabilmektir. Tıpkı tırtıllar gibi sırtımızdaki köseleşmiş kabuğumuzun evrim sürecine girmesi gibi. Tırtıllar yağmurdan etkilenerek varolurlar. Daha sonra krizalid adı verilen kabuklu ve kelebek görünümlü bir böceğe dönüşür ve milyonlarca bıraktığı yumurtadan bir tanesi tek günlük yaşayan bir canlı olarak yani kelebek olarak yaşam bulurlar. Bu döngü de hayatin dengesini oluşturan en güzide örneklerindendir varoluşluğumuzun. Artık yetişkin bir kelebek olmaktır büyümek hayatın her evresinde.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
   
   

  yaşam ve ölüm arasında gecen bir zaman,ve bunların arasında yaşanan olaylar, herşey yaşanılıyor biliyormusunuz. Tek bir şekilde yaşam yok. Guzeli çirkini, iyisi kötüsü, sevinci ,üzüntüyü, aşkı ve aşksızlığı,acı ve zevk belli zamanlarda yaşanılıyor. Önemli olan bunlardan ders çıkarıp,kendimizi değerlendirmek ve düşünmek... saygılarımla

  the blueworld 
   09.12.2010 19:25
   

  beter gerçeklik, diye düşündüm, yazınızı okurken, sonra, üşümek geldi aklıma, yalan, merak, endişe, karanlık, hepsi birden sardı etrafımı; çocukluğuma kaçıp kurtuldum tümünden.

  Şahin Yamaner 
   07.12.2010 13:03
   
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 2
  Toplam mesaj
  : 1
  Ort. okunma sayısı
  : 595
  Kayıt tarihi
  : 06.12.10
   
   

  On yıldır şiir ve düz yazı yazmaktayım. Grafik tasarım ogrencisiyim. 2008 yılından beri Londra'da ya..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster