Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mayıs '20

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
105
 

TOKLUK OYUNLARI Stay Home

 

   Söze bir yerden başlamak gerek, sus sus nereye kadar. Remaın, Terrıfıed, Questıon Nothınng Stay Home. Korku filminden alınmış bir replik gibi, belki de öyledir The Corona, bu konuda yazan çizen çok oldu biliyorum, O kadar fazla bilgi akışı ve kirliliği var ki neresinden tutup neye inanacağımıza şaşırdık. Bu salgının ortaya çıkmasıyla tüm dünyanın figüran olarak kullanıldığı ve başrollerde de kendilerini iyi adam gibi gösterip aslında kötü adamların rol aldığı Hollywood flimleri’ni evimizin konforunda seyir ettiriliyormuşuz hissine kapıldım. Yıllar önce dehşete kapılarak seyir ettiğim, yok canım daha neler, hangi hasta beyinler yazıyor bu senaryoları dediğim. Böyle bir şeyin olması mümkün değil dediğim, aman ya film işte gözüyle baktığım o meşhur Hollywood senaryolarının neredeyse yüzde 90’nın zamanla aslında hayal ürünü olmadığını, bizim bilmediğimiz bir yerlerde bilmediğimiz insanlar tarafından yaşandığı ya da insanlara yaşatıldığı gerçeği.

     Evet, tamda böyle düşünüyorum. 5 G teknolojisi, Corona virüs, Bill ve Melinda Gates’in aşı kampanyaları, aşılara dikkat bu aşılar sağlıklı insanları ve hatta direk bebekleri hedef alıyor?  Kurdukları vakıflar da ne işler dönüyor, ABD de güç savaşları gibi lanse edilse de Obama ve Trump ikilisinin de içinde olduğu skandallar, Fluorid’in insan sağlığına verdiği zarar bu konuların örtbas edilmesi.  Bill Gates aşısının DNA’yı değil RNA’yı yeniden yapılandırması (RNA, DNA’dan kopyalanan genetik kodun taşınması görevinde rol oynuyor) yani DNA’yı yeniden yazan RNA moleküllerini direk hedef alınması, uzayda satılan arsalar, uzaya giden taksiler, yapay zeka ve çok basit tekniklerle insan vücutlarına yerleştirilen CİP’ ler vb vb . Amaç, yaşamı kolaylaştırmak mı yeniden yaratım mı, ne yaratacaklar? ”Yeni Dünya“. Var olanın bir kısmını yok etmek bir kısmını kontrol altına almak, hayatımıza implantlar yön verecek, diğer aşama ise bebekler ve kadınlar üzerine. Tıpkı bilim kurgu ya da korku film senaryonu gibi değil mi? “Tokluk Oyunlar”

Human Farming (İnsan Çiftliği) yıllar önce aynı isimli bir film seyretmiştim, manyağın biri arka bahçesinde insan ekiyordu. 2018 yapımı bu tarz filmler de var ama ben en az 20 yıl öncesinden bahsediyorum. Oysa şimdiler de bu bir proje, hem de kimin bilin bakalım. Virgin İslands’da adasında, Amerika’ya bağlı olan ve sadece özel uçakla gidilen bir ada. Hollywood filmlerinde gördüğünüz antin kuntin pislikler için gidilen doğa harikası bir yer. Kadınlar ve 18 yaş altı çocuklardan oluşan Bill Gates vakfının bir projesi, ben demiyorum bunu FBI’dan sızdırılan kayıtlar diyor. ABD’de yaşanan skandalların ardı arkası kesilmiyor, FBI’dan birileri sürekli bilgi sızdırıyor, pizzagate olayı, Generallere kurulan kumpaslar ve daha neler neler. ABD’nin ya da dünyanın gündemini takip etmek istiyorsanız özellikle ABD yapımı filmleri farklı bir bilinçle seyredin. Filmi, filim gibi değil de gerçek gibi takip edin, çünkü bunlar hem yapılıyor hem de çekiliyor. Ne kara bir mizah değil mi? Cem Yılmazın dediği gibi “burada yapılmışı var”. Ciddi söylüyorum yahu, şaka değil bu yazdıklarım. Bir sürü film ismi verebilirim size, en basitinden ”Matrix, Star Wars, Avatar, Açlık Oyunları, Arınma Gecesi vs vs bunlar yakın zamanlı filmler. Gençlik dönemlerimiz de şaşkınlıkla seyrettiğimiz filmleri şimdi gerçek hayatta yaşıyoruz. Bu yazdıklarımdan “adamlar 40 sene ileriyi görüyor” gibi bir çıkarım yapmayın sakın. Yahu adamlar yapıyor bunları, algımızla oynuyorlar, şimdi gel çık işin içinden. Yapıyorlar da mı çekiyorlar, yoksa çekiyorlar da mı yapıyorlar. Velhasıl “ adamlar ne filmler yapıyor” kısmını top yekün insanlık olarak kör gözüm parmağına şeklinde yaşıyoruz.

Öyle yani, Cumhur başkanımız dahil her kesin dilinde bir türkü “hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” ne demek istiyor bu insanlar? “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” Değişmeyen bir şey varsa değişimin kendisidir evet kabul. Fakat bu değişim benim ilginç bakış açımla çokta masum bir değişim değil, tekamül seviyesinde bir değişim hiç değil bu değişim evrilmek gibi bir şey de değil bu daha farklı insanlık adına insanları,  doğayı, hayvanları yok etmek hiçe saymak...

Bir de bu açıdan bakın isterseniz bu da benim ilginç bakış açım, şimdilerde bilgiye ulaşmak çok kolay, diziler, filmler, zamanınız da var yazdıklarımı bir araştırın seçim sizin. “Her şey göründüğünün tersidir, hiçbir şey göründüğünün tersi değildir” “ Her şey göründüğünün tersidir, hiçbir şey göründüğünün tersi değildir.” “ Her şey göründüğünün tersidir, hiçbir şey göründüğünün tersi değildir”.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ilginç yazınızı beğeniyle okudum. Başarınızı kutlarım. Siz de benim güldüren düşündüren yazı ve şiirlerimi okuyup yorumlarsanız sevinirim. Dost selamlar.

Erhan Tigli 
 23.05.2020 13:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 163
Kayıt tarihi
: 19.08.13
 
 

Çok bildiğimden değil anlamak ve anlam kazanmak için yazıyorum, anlamlarla var olmak adına, herke..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster