Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 

01 Şubat '17

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
14479
 

Tolga Sarıtaş’a büyük şok! Kötü Çocuk filmi gişede başarısız oldu!

Tolga Sarıtaş’a büyük şok! Kötü Çocuk filmi gişede başarısız oldu!
 

Kötü Çocuk Gişede Sınıfta Kaldı!


Başrollerinde Afra Saraçoğlu ve Tolga Sarıtaş’ın yer aldığı Büşra Küçük’ün Kötü Çocuk adlı kitabından aynı adla sinemaya uyarlanan film gişede sınıfta kaldı!

Özellikle kitabı okuyan birçok kişi  kadınların küçümsendiğini ve böyle bir kitabın piyasaya sürülmesinin ve filminin çekilmesinin topluma zararlı olacağını dile getirmişti.

Filme gidenler ise Alacakaranlık filminden oldukça fazla öykünerek çekilmiş bir film olduğunu ve filmde izleyicileri rahatsız eden bir yapaylık olduğunu dile getirdiler yaptıkları yorumlarda.

Oyuncuların ise oyunculukları genel olarak beğenilmedi filme giden çoğu kişi Afra Saraçoğlu ve Tolga Sarıtaş’ın oyunculuğunun beklentileri karşılamadığını dile getirdi sosyal medya hesaplarından.

Film gişede 2 haftada yaklaşık 264.088 kişi tarafından izlenerek kelimenin tam anlamı ile gişede yere çakıldı! Filmin hafta sonu gişe rakamı ise gerçekten içler acısı. Hafta sonu sadece 49.243 kişi izlemiş filmi.

Filme giden birçok kişi koltukların yarısından fazlasının boş olduğunu ve bazı izleyicilerin sıkılıp salonu film bitmeden terk ettiklerini dile getirdiler. Ki zaten gişe  rakamlarıda tüm bu eleştirileri ve görüşleri doğrular nitelikte seyrediyor şuan...

Salonlardaki izleyicinin genel ağırlığının 14-16 yaş aralığındaki çocuk diyebileceğimiz izleyiciden oluşması ise dikkatleri çekti.

Sosyal medyada Tolga Sarıtaş’ın hayranları ilk günlerde film çok büyük ilgi ile izleniyormuş gibi algı yaratmaya ve kendilerinden geçmeye başladılar… Ama çabaları sonuç vermedi çünkü film oldukça kötü…

Ne diyelim demek ki her şey algı yaratmakla , reklamla, aşırı abartmakla olmuyormuş kalite gerekiyormuş bazen…

Kötü Çocuk filmi hala salonlarda ama bu gidişle birçok sinema filmi vermeyecek çünkü salonlar boş kalıyor bu yüzden yeni gelen filmlere daha çok ağırlık verecekler eğer gişe rakamları hızlı bir artış göstermezse…

Şuana kadar oldukça büyük bir başarısızlık gösteren film bakalım önümüzdeki haftalarda gişe rakamlarını artırabilecek mi? Bekleyip göreceğiz artık…

Mehmet Engin 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 402
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1488
Kayıt tarihi
: 31.01.14
 
 

Şuanda Turizm İşletme Fakültesinde okuyorum.Endüstri Teknik Ve Meslek lisesi mezunuyum. Ufak mana..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster