Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Kasım '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
226
 

Toplum vicdanı kaldırmıyor hakim bey!

Toplum vicdanı kaldırmıyor hakim bey!
 

Reşit olmıyan, onüç yaşındaki N.Ç. davasıyla yargılananların unvanlarına  bir bakalım; Kızıltpe Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü, Ordudan ihraç edilen bir asker, Devlet memuru, 2 Zabıta memuru, Belediye memuru, Mardin Valiliği Şube Müdürü, Ziraat Odası Bşk. Astsubay, İlk öğretim Okul Müd. Yardımcısı, İki Veznedar, Orman İşlt. Müd. Şefi, Tedaş işçisi, 7 muhtar ve serbest meslek sahibi insanlar olduğunu görüyoruz.

Mardin Birinci Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği , N.Ç'nin  ''kendi rızasiyle ilişkiye girdiği'' mahkeme kararını, Yargıtay'ın onaylaması, haliyle ve haklı olarak kamu oyunun vicdanını sızlattı ve tepkiler büyüdü.

Büyük bir çoğunluğunun kamu görevlisi olan tecavüz sanıklarının ve hiçbir vicdan sahibi insanın onüç yaşındaki bir çocuğa böylesine tranva yaşatması, aynı zamanda bir insanlık suçudur. Devlet kurumlarındaki görevlilerin böyle bir olaya karışması  ise bağışlanamıyacak kadar rezilce bir tutumdur.

Devletin başı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'de  rahatsızlığını  şu sözlerle dile getirdi; karar için ''Gencecik bir çocuğumuzun başına gelenlerle ilgili cezanın indirilmesini onaylayan  karar benide derinden rahatsız etti'' dedi.

Devlet koruyamadığı, 13 yaşındaki  çocuğa, üstelik birde suç yüklüyorlar. ''Kendi Rızasiyle'' 

Bir şarki sözü geliyor akla,

Adaletin bu mu dünya! (Türkiye)

 

    

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Buymuş demek ki... N.Ç. bu kararıyla bir de yargı tecavüz etmiş oldu. Selamlar

Ayrıntıda gezinmek 
 06.11.2011 17:58
Cevap :
Hükümet arzu ettiği yasaları anında çıkarırken kadına şiddet ve tecavüz olaylarıyla ilgili yasalarda ki değişikliklerine gerekli aciliyeti göstermekte cimri davranıyor buda kamuyu derinden yaralıyor. saygılarımla..  06.11.2011 23:22
 

Malesef Hasan Bey malesef öyle üzgünüm ki.

Şennur Köseli 
 06.11.2011 14:54
Cevap :
Henüz 11 Mayıs'ta Davutoğlu'nun imzaladığı Avrupa Konseyi'nin '' Kadına yönelik Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair sözleşme, TBMM'de onaylanıp yürürlüğe dahi girmedi. Sistamik bir kadın düşmanlığı sürüp devam ediyor, malesef. Sevgilerimle..  06.11.2011 23:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 461
Toplam yorum
: 695
Toplam mesaj
: 119
Ort. okunma sayısı
: 1494
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Çevreye saygı, insanlık görevi olarak algılanmalıdır. Bankacılık ve finans yöneticiliği  uğraşım ol..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster