Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ağustos '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
202
 

Toplumsal ayrıştırma çalışmaları ve birlik

Toplumsal ayrıştırma çalışmaları ve birlik
 

Toplumumuzu bir birinden farklı konular ile büyük ya da küçük ölçekte taraflaştırma girişimleri her yerde görülüyor. Sadece salt kışkırtmalara dayanan konuların tek hedefi toplumun şimdiden zihinsel ayrılığını başlatmaktır. Bu neden ile Türkiye'de yaşayan herkes önüne gelen bir resmi, videoyu, sözü doğrudan inandırıcı bulmamalı ve ani fikri çıkışlar yaparak karşısında hedef gösterilen kişiye veya kitlelere kin kusmamalıdır.

Tüm bu fikri ayrıştırma ve ötekileştirme çalışmalarının toplamında, hazırlığı yapılan "Türkiye kaos günü" peydahlanacak ve gene bu çalışmalar ile zaten temeli salt kışkırtmalara dayanan ötekileştirilmiş zihinleriniz bir an içinde ötekine karşı fiziksel eylemleri doğuracaktır.

Türk milleti bu lokmayı yememeli, sağ duyulu ve sebat içinde kalarak, her gördüğüne, duyduğuna inanmamalıdır. Nedenini kısaca tekrar yazmak gerekirse: Her yazılan, söylenen sözler birer kışkırtma niteliği taşıyabildiğinden insanlarımızın bir düşünce edinmeden önce emin ve sakin olması gereklidir.

Toplumumuzu siz de tarafsız ve sakince gözlerseniz hak vereceğinize inanıyorum. Bu ayrıştırma çalışmalarını görerek, bu tufana kapılmış insanlara da yardımcı olacağınızı düşünüyorum. Ancak bilin ki zaten Türkiye'mizi isteyerek, kasıtlı, bilinçli ve organize bir şekilde düşman olan ve bölünmek/düzeni bozmak için canhıraş çalışan insanlar da var, bunlara denk geldiğinizde onları düzeltmek için hiç çaba sarf etmeyin, yıpranmayın.

Unutmayın ki etrafınızdaki insanlara bilinç altınıza yerleştirilen ve onları berbat kötü insanlar zannederek dinleyemezsiniz ve konuşamazsınız. Yok olmaya mecbur kalırsınız.

Unutmayın ki Türkiye'miz bir Anadolumuzu yurt edinmiş tüm milletlerce beraber kuruldu, Ankara, Trabzon, Erzurum, Diyarbakır, Antalya, İzmir, İstanbul, Tekirdağ ayırt etmedik. Vücutlarımızdan parçalar kopa kopa, kan gölü içinde ülkemizi kurtardık. Ve şimdi zan ile yalan haber ile, kışkırtma ile birbirimize sahte bilgiler ile düşmeyelim. Bu hileleri yutmayalım.

Herkese iyi günler dilerim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 321
Kayıt tarihi
: 25.04.12
 
 

Geleceğe dair düşünmekten ve düşüncelerini gerçekleştirmek için çalışmaktan geçiyor hayatım. Bir ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster