Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ekim '14

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
2150
 

Torba yasa sonrasında emekli maaşı sorgulama - Emekli maaşı hesaplama

Torba yasa sonrasında emekli maaşı sorgulama - Emekli maaşı hesaplama
 

Torba yasa ile birlikte emekli maaşları ile ilgili büyük beklentiler oluştu. Torba yasa emeklilikleri bir yandan memnun etsede onlarca soru işareti bulunmakta.

Emekli maaşı sorgulama ve emekli maaşı hesaplama işlemleri oldukça basit uygulamalar ile gerçekleştirilebiliiyor. Bu uygulamaların kullanımlarını sizler için Milliyet Blog'da toparlamaya çalıştım. Eğer sizde emekli maaşı ne kadar diye merak ediyorsanız yazımı dikkatlice inceleyin. Size ilk olarak emekli maaşı hesaplama adresini vermek istiyorum.

EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Emekli maaşı hesaplama hakkında ki tüm detaylar bu linte anlatılmış. Fakat yinede farklı bilgiler vermekte yarar var. SSK yeni adıyla 4A’ ya bağlı bulunan kişiler emekli maaşı hesaplama için yazımızda verilen linke tıklamanız gerekmektedir. Emekli maaşı hesaplama işlemi için daha sonra açılan sayfada ilk olarak SSK sicil numaranızı girmeniz gerekir. Daha sonra T.C. kimlik numaranızı, baba adınızı, nüfus ilinizi ve doğum tarihinizi giriniz. Emekli maaşı hesaplama için girmeniz gereken tüm bilgileri girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklamanız gerekir. Bu şekilde SSK emekli maaşı hesaplama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA İŞLEMLERİ

Emekli maaşı sorgulama işlemide hesaplama işlemi gibi oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bunun için yapmanız gereken verdiğim talimatları dikkatlice uygulamak.

EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

E-SGM uygulamasını kullanarak emekli maaşı sorgulama işlemini yapabilmek için E-SGM ekranını kullanmanız gerekmektedir. E-SGM uygulaması ile emekli maaşı sorgulama işlemini yapabilmek için gerekli olan tek şey kimlik bilgilerinizdir. E-SGM ekranında bazı kimlik bilgilerinizi kullanarak emekli maaşı sorgulama işleminizi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. E-SGM uygulaması ile emekli maaşı sorgulama için ilk olarak E-SGM sistemine girmeniz gerekmektedir. Emekli maaşı sorgulama işlemi için sistemde sizden istenen bilgileri girmeniz gerekmektedir. Emekli maaşı sorgulama işlemi için açılan sayfada ilk olarak uyruk seçeneğini seçmeniz gerekir. Emekli maaşı sorgulama da uyruk seçeneğini T.C seçerseniz T.C kimlik numarası bölümüne T.C kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Daha sonra nüfusa kayıtlı olduğunuz ili ve doğum yılınızı seçmeniz gerekmektedir. Emekli maaşı sorgulama işleminde daha sonra yapmanız gereken kimliğinizin arka kısmında bulunan cilt numaranızı girmektir. Emekli maaşı sorgulama işlemi için son olarak güvenlik kodu kısmına resimdeki karakterleri girerek Bilgileri Sorgula butonuna basmanız gerekmektedir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1931
Kayıt tarihi
: 30.09.13
 
 

Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Sosyal güvenlik üzerine çalış..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster