Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Haziran '10

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
1336
 

Toroslarda sünnet şöleni görkemli oldu

Toroslarda sünnet şöleni görkemli oldu
 

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna,sünnet şölenine katılan çocukları yalnız bırakmadı.


Sosyal ve kültürel çalışmalarına devam eden Mersin Toroslar İlçe Belediyesi ile Toroslar Kent Konseyi, Halkkent Mahalle Muhtarlığı’nın organizasyonuyla, toplu sünnet şöleni düzenledi.

Halkkent Mahallesi Halkkent Parkı’nda gerçekleştirilen sünnet törenine, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, MHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Murat Kadızade ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Toroslar İlçe Kadın Kolları Başkanı Yıldız Arık, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yılmaz, Mersin Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Gülgen, Toroslar Kent Konseyi Genel Sekreteri Hakan Eroğlu, Toroslar Kent Konseyi Kadın Komisyonu Başkanı ve Halkkent Mahalle Muhtarı Evliya Yüksel, Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarları, aileler ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Kuran-ı Kerim’in okunmasıyla başlayan ve 70 çocuğun erkekliğe ilk adım attığı Sünnet şöleni öncesi, Toroslar Kent Konseyi Kadın Komisyonu Başkanı ve Halkkent Mahalle Muhtarı Evliya Yüksel bir konuşma yaptı.

Yüksel, Halkkent Mahalle Muhtarlığı olarak 16 yıldır Sünnet Şöleni düzenlediklerini belirterek, 6 yıldır kendilerine destekte bulunan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya teşekkür etti. Toroslar Kent Konseyi olarak bu yıl ilk defa toplu sünnet programını organize ettiklerini kaydeden Evliya Yüksel; “Türk milleti olarak, ard arda gelen şehit haberleriyle büyük üzüntü yaşadık. Tüm Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Bizde burada ileride asker olacak 70 çocuğumuzu sünnet ettiriyoruz” diye konuştu.

Daha sonra konuşan Mersin Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Gülgen de, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek, en büyük temennilerinin çocukların vatana, millete ve bayrağa hayırlı bir evlat olarak yetişmesi olduğunu ifade etti. Gülgen konuşmasında, tüm şehitleri rahmetle ve minnetle andıklarını kaydederek; “Bugün 70 çocuğumuz sünnet oldu. İleride bu çocuklarımız, asker olup vatanımıza sahip çıkacaklar. Bahtları açık olsun” dedi.

Sünnetin hem geleneklerimizin hem de dinimizin bir gereği olduğunu vurgulayan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ise, Toroslar Kent Konseyi ile birlikte organize ettikleri ve sosyal belediyeciliğin bir örneği olan bu tür programlara devam edeceklerini söyledi.

Sevinç ve mutlulukların paylaştıkça büyüdüğünü ifade eden Başkan Tuna, düzenledikleri şölenle çocukların delikanlılığa ilk adımı attıkları bu unutulmaz günlerinde yanlarında olmak istediklerine dikkat çekerek, Toroslar Kent Konseyi’nin kurulduğu günden bugüne, sosyal entegrasyonun sağlanması ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi anlamında yaptıkları çalışmalarla, belediyeye büyük katkıda bulunduğunu dile getirdi.

Sünnet Şölenlerini, diğer mahallelerde de düzenlemek istediklerini söyleyen Başkan Tuna; “Halkkent Mahalle Muhtarlığımız tarafından 16 yıldır yapılan ve bu yıl ilk defa Toroslar Kent Konseyi ve belediyemizin işbirliğiyle gerçekleştirilen toplu sünnet törenlerini diğer mahallelerimizde de yapmak istiyoruz. Belediye olarak bu tür organizasyonlara desteklerimiz devam edecektir. Son günlerde gerçekleşen terör olaylarında kınalı kuzularımızı kara toprağın bağrına verdik. Allah bu ülkede birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin. İçten ve dıştan destekli mihrapların etkisiyle cahilce hareket edilen bu olaylar inşallah bir daha yaşanmaz. Türk milleti, bu yapılanlara her zaman karşı duracaktır. Burada 70 çocuğumuz, dinimize ve gelenek göreneklerimize göre erkekliğe ilk adımlarını attılar. İnşallah bahtları ve kaderleri güzel olur. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından, Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın sembolik olarak kirvelik yaptığı 70 çocuk, uzman sağlık görevlileri tarafından sünnet edildi. Program, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna tarafından sünnet şölenine katkı sunan Toroslar Kent Konseyi Kadın Komisyonu Başkanı ve Halkkent Mahalle Muhtarı Evliya Yüksel ile sünneti gerçekleştiren sağlık görevlilerine plaket verilmesinin ardındın sona erdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 817
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster