Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mart '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
678
 

Torun sevgisi

Torun sevgisi
 

teyzesinin giysileriyle


Torun bir göründü gitti yine...

Ankara’da vize işlemlerini erken bitiren kızım, ani bir kararla oğluyla beraber cuma akşamı Zonguldak'a geldiler. Gelişleri bana bayram sevincini yaşattı. Dün, sabahtan akşama kadar gezdik . Hava yazdan kalma gibi çok güzeldi. Bütün gün deniz kenarlarındaydık. Bu gün öğle otobüsüyle onları İstanbul'a yolcu ettim. Haftaya babasının memleketi Nijerya'ya gidiyorlar ilk kez. Baba orda onları bekliyor olacak. Kızım gideceği için çok heyecanlı.
O da ilk kez görecek eşinin ailesini ve Afrika 'yı.

Şimdiden bende de bir merak başladı ki sormayın gitsin, akıl vermenin biri bin paraya gitti ;))Kızım ''tamam artık baba orda eşim var'' deyince ancak kendime geldim. Sustum. Elimde değil ki çok telaşeli biriyimdir.
Öğrendiğimize göre Nijerya da hava sıcaklığı 30 dereceyi pek geçmiyormuş. Meyve ve sebze doğal olarak bolmuş. Gidecekleri yer Lagos'a yakın başkent Abuja şehriymiş. Her yeri gezeceklerini söyledi. Sanırım kızım oraları beğenirse gelecek yıllarda Afrika'nın bir kentine yerleşeceklermiş. Şimdilik iş yerinden aldığı iki haftalık izinle gidip gelecek. Damat , yatırımlarını oraya yapmaya başlamış bile.

İstanbul da yaşamak kendi halkına bile zor artık. Yaşayanlarını geçim derdiyle, bunaltır oldu . Kiralar yüksek, ulaşım arab saçı, güvenliği az. Değil ki bir yabancıya hepten zor ! Damadı anlıyorum. İstanbul da kalabilmek için çok mücadele etti ama olmadı. Onlara hep yabancı gözüyle bakıldı ve ona göre davranıldı.
Torun iki sene sonra okula başlayacak şimdiden onun derdine düşmüşlerdi...çareyi kendi memleketine dönmekte buldu. Bizde destekledik. Hayırlısı da bu bence. Özleyeceğiz tabii...Damat Nijerya 'nın en kalabalık gurubu Yoruba kabilesinden... Neredeyse 250 etnik gurup varmış.

Afrika'ya aktarmasız uçak seferleri başlamış, 6 saat sürüyormuş, yani otobüsle İstanbul-Zonguldak mesafesi kadar. Ücreti de çok değil , geliş-gidiş zamanına göre 750-1000 dolar civarındaymış.

Bir gün oralara da gideriz inşallah .Torun sevgisi beni, dünyanın öbür ucuna da olsa götürür . Eminim...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bir torununuz var,insan bakmaya doyamıyor,sevmeye nasıl doysun,Allah ömür versin,,,,,,,sevgiler,,,,,

Alyoşa-Sevmek Güzeldir. 
 06.06.2008 23:20
Cevap :
teşekkürler ederim..benim moral kaynağım o...nasipse Ağustosta Zonguldak ta yanımda olacak...  10.06.2008 21:21
 

Dünyanın bir ucuna da gitse onun için çarpan sıcacık bir kalp var. Allah size uzun ömürler versin, torununuza da güzel bir gelecek. Sevgiyle...

Tülay TERZİOĞLU 
 19.03.2008 15:42
Cevap :
ah..ah..çok seviliyor çok...  13.04.2008 23:23
 

nasıl şirin bir çocuk.. Maşallah... aklınıza gelir miydi sevgili kıZınızı kucağınıza ilk aldığınızda nijeryali bir damat getireceğini size.. :)) DAİM OLUN ONLARLA.. SEVGİMLE...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 08.03.2008 18:17
Cevap :
vallah gelmezdi..kabul etmek için çokta zorlanmadım...onayladım..  13.04.2008 23:24
 

Özlemler hiç bitmeyen özlemler .Ama torun baldan tatlıdır derler sizin işiniz dahada zor .Saygılarımla.

binnaz delen atılkan 
 06.03.2008 21:13
Cevap :
evet geçen haftalarda Nijeryaya gidip geldiler..bir kaç seneye temelli oraya gideceklermiş..asıl o zaman zor işim ..  13.04.2008 23:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 74
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 522
Kayıt tarihi
: 28.04.07
 
 

Cide / hacıahmet Köyü'nde doğdum. Lise yıllarım Zonguldak'ta geçti. TTKya memur olarak işe girince ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster