Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Aralık '19

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
28
 

Trafik Fobisi Değilmiş!

Benim bu sayfayı takip eden değerli arkadaşlarım daha önce yazdığım “Trafik Fobim” başlıklı yazımı hatırlayacaklardır. Son aylarda otobanda araç kullanırken belli bir hıza çıkınca direksiyon hakimiyetini kaybedecek gibi oluyordum. Ben bunu araba kullanma performansımda bir düşmeye bağlıyor, bunun da nedeni trafik fobim olabileceğini düşünüyordum.

Bunun için önce psikiyatriye, oradan sonuç alamayınca psikoloğa gittim. Buradan bir sonuç alamadım. Sonra acaba ben yaşlandım da onun için mi bu sıkıntıyı yaşıyorum yoksa arabada mı bir sıkıntı var diye makine mühendisi olan yeğenimden arabayı test etmesini rica ettim. Birlikle otobana çıktık, baktım o arabayı uçuruyor! Hiçbir sıkıntı da olmadı. O zaman kusur bende deyip, büyük bir üzüntü ile otobanda araba kullanmaktan vazgeçtim.

Dün ise arabayı servise yıllık bakıma götürdüm, onlar da bir şikâyetim olup olmadığını sordular. Ben de bu durumu onlara söyledim. Arabayı bu yönden test ettiler.

Meğer rot balans ayarı bozukmuş!

Kötü yol koşulları zamanla rot balans ayarını bozuyormuş. Ayar yapıldıktan sonra sorun kalmadı. Şimdi otobanda araba yağ gibi kayıp gidiyor!

Böylece aylardır büyük bir sorun ettiğim bu durumdan Allah’a şükür kurtulmuş bulunuyorum.

Başımdan geçen bu olay size de bir fikir verir diye yazdım. Eğer araba kullanıyor ve benim gibi sürüş sorunu yaşıyorsanız aracınızın rot balans ayarını kontrol ettirmeyi hatırlayın...

Hayırlı sürüşler…

Şen ve esen kalınız.

 

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 470
Toplam yorum
: 3063
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 281
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster