Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Eylül '10

 
Kategori
Doğal Hayat / Çevre
Okunma Sayısı
441
 

Trafik içimde mi?

Trafik içimde mi?
 

trafik hayattır...


Trafik; insan ilişkilerinde bireylerin karşılıklı olarak birbirlerine gösterdikleri davranışların ne denli insanca ya da vahşice olduğunu sergileyen bir sahne. İnsan derininde yatan üstü küllenmiş duyguların, nasıl alev aldığını gösterir bir zemindir trafik. Yol boşken trafikte, çarşaf gibi durgun bir deniz seyredersiniz. Yüzlerinde tebessüm ve rahat bir ifade vardır karayolu yolcularının. Varılacak mesafeler altınızdan kayıveren yollarla aşılır telaşsız ve endişesiz, hiçte sıkıcı olmayan keyifli duygularla. Yollar kalabalıksa trafik kabusu başlamıştır. Artık yollar altınızdan kaymıyordur. Ama içinizde bir yerlerde kayan başka şeyler mevzubahis olmuştur .

İnsani duyguların fay hatları kopmaya başlar. İnsan biçiminden, insan dışı tüm yaratıkların ortak davranışlarına uygun paydalara kayış başlamıştır. Öyle sahneler yaşanır ki meydanlarda , kavşakta yol vermek istersiniz mesela; kalabalığın tam ortasında, herkesin birbirini negatif duygularıyla çiğnediği bir esnada, insanca davranayım dersiniz. Geç geç diye oynayan dudaklar görülür karşı tarafta. Ses camları aşamaz, o dakikalarda ulaşamaz kulaklara. Kornaya basarak, eeee! hadi yürü dersiniz elinizin tersiyle, dirseğinizi sertçe bir o yana bir bu yana sallayarak. İşe bak ya adama insanlık yapıyoruz hala bekliyor yolun ortasında. Sinir katsayısı engellenemez artık yüzünüz kızarmaya başlamıştır. Belki saçlarınızın dibi terliyordur, kaynamıştır bir kere cehennem kazanı . Tabi canım cehennem kazanı; hırsın, alev alev bakan iki çift vahşi gözün, içinde samimiyet ve sevgi olmayan hareketlerin kaynağı başka hangi kazan olabilir ki ? Bu faaliyetlerin faili insanca bir şeyler yaptığının zannındadır. Kendi zamanından fedakarlık yapıyordur düşüncesince. Şu elin tersiyle yapılan geç geç işareti var ya, o bile yeter içerden seslenin insan mı yoksa hayvan mı olduğuna. Ve sinirsel orgazmın doruğu uzun bir korna sesiyle ifade edilir. İçinde sizin kendi küfür literatürünüzden seçebileceğiniz en nadide eserlerden biri saklıdır. O seviyesi düşük bir küfrü ortama uygun görse de , önemli olan sizin korna sesini ne olarak hissettiğinizdir. Kalbim temiz der çoğu insan, evet benim de kalbim temiz , dört başı mamur zamanlarımda. Her şey yolundayken bir meleğim ben.

İstiflenmiş odunken bir kenarda rahatıma ve safiyetime diyecek yok. Ya bir şömineye atılınca , veya kızgın bir sobada bulunca kendimi. İşte o zaman görürsünüz alevimi. Meydan orası , meydan kalabalıklarda, meydan ilişkilerde meydan ; tensel mi yoksa cansal mı davranacağım sorusunu sorabileceğin yerlerde.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 63
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 532
Kayıt tarihi
: 19.07.10
 
 

Bir arkeolog gözüyle dünyaya bakan, aşk gözüyle kendini kazan, can gözüyle kainatı bulan, adam gi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster