Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Nisan '07

 
Kategori
Otomobil
Okunma Sayısı
949
 

Trafik kuralları ve evlat sevgisi..!

Trafik kuralları ve evlat sevgisi..!
 

Bazen fotoğraflar size çok şey anlatır. Şöyle lütfen dikkatli bir bakın; arabanın arka koltuklarının ardındaki kapakta uyuyan bir çocuk göreceksiniz. Evet yanlış okumadınız, bir çocuk. Bırakın arka koltukta emniyet kemeriyle oturmayı çocuk kapağın üzerinde duruyor. Kuvvetle muhtemelen bu çocuk ailenin gözü gibi sevdiği, biricik evladı veya evlatlarından biri. Sebep her ne olursa olsun bunu bu aile nasıl izah edebilir? Zannetmiyorum ki bu aile çocuğunu sevmiyor olsun; peki o halde nasıl böyle bir yanlışlığa meydan verebilirler.

Bir yerde okumuştum, yaklaşık 90km hızla ilerleyen bir araç duran bir engele çarptığında arka koltukta duran 50kg' lık bir nesnenin hızla hareket edip gelip ön cama veya ön konsola çartığında ulaştığı toplam kuvvet 500kg' lar mertebesine ulaşıyormuş. Şimdi kapağın üzerinde böyle çok masum ve tatlı tatlı uyuyan bu çocuğun böyle bir çarpışmada başına gelecekleri düşünün. ALLAH korusun.

İnanın bilgisayarın başına geçerken içimde böyle bir konuda yazmak fikri yoktu. Diğer yazıya uygun bir fotoğraf ararken bu kareyi görünce donakaldım ve yazmadan edemedim. Sadece üzüldüm. Sevmek ve umursamamak birbirlerine çok zıt kelimeler. Burada da tam bir çelişki var. Öyle ya seven kişi sevdikleri umursar ve onlara değer verdiğini sadece sözleriyle değil davranışları ve yaptıklarıyla da ortaya koyar. Bu durumda bu çocuğa gösterilebilecek en güzel sevgi onu trafik kurallarına uyarak emniyet kemeriyle arka koltukta oturtmaktır. Çünkü en güzel sevgi yaşatan sevgidir.

Hoşcakalın..!


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Beşir bey siz tüm uyarıları yaptınız, ama ne yazık ki fotoğrafta görülen ailenin bu konuyu hiçe sayıp bu şekilde seyahat etmesi son derece düşündürücü. Bendeniz 3 haftaya yakın blog yazamıyorum sebebi 82 yasındaki bekar olan dayımı, kırılan kalça kemiğini ameliyat ettirdim. Kendisine ben ve eşim bakıyoruz dolayısıyla uzun zamandır hastahanede gece gündüz ona destek olmaya çalışıyorum. Yalnızca şunu söyleyebilirim ki canımızı kaybetmediğimiz sürece kıymetini bilemiyoruz. Elbette o resim ki çocuğu ailesi seviyordur ama ''bana bir şey olmaz '' zihniyeti olduğu müddetçe böyle manzaralarla karşılaşmamız doğal. Gelin Acil'e 15 dakika izleyin fazla değil ne demek istediğimi o zaman anlıyacaksınız. Belki bende bilmiyordum ama son günlerde neyin ne olduğunu çok iyi anladım. Merak etmeyin, bundan sonra ki ilk bloğumu bu konuda yazacağım. Saygılar.

Ahmet Üstündağ 
 26.04.2007 0:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 410
Toplam yorum
: 458
Toplam mesaj
: 89
Ort. okunma sayısı
: 3173
Kayıt tarihi
: 13.04.06
 
 

Bilgisayar, elektronik, internet alanındaki son gelişmeler. Tüketici elektroniğindeki trendler. Otom..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster