Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Nisan '11

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
18734
 

Transit Neptün Balık'ta, yıldız haritamıza etkileri

Transit Neptün Balık'ta, yıldız haritamıza etkileri
 

NEPTÜN BALIKTA


Bir önceki yazımda, Transit Neptün’ün Balıkta dünyaya olası etkilerini yazmıştım.  

Peki, Neptün’ün Balık Burcundaki serüveni bireysel haritalarımızı nasıl etkileyecek?  

Transit Neptün, Balık burcu doğum haritamızın hangi evinde ise, öncelikli olarak o evin temsil ettiği alanları derinden etkileyecektir.  

Neptün’ün enerjisini en yoğun olarak hissedeceğimiz alan orasıdır çünkü.  

Yıldız haritasında, transit Neptün’ün etkisi, ağır ilerleyen bir gezegen olduğu için hemen belli olmayabilir, yaşanan süreçte bulunduğu evle ilgili konuları önce karıştırır, belirsiz hale getirir, sonra yeni anlayışlara doğru sevk eder.  

Neptün bunu hep yapar: önce etkilediği alanda düşüncelerimizi, duygularımızı karıştırır, o konuda kafamızı allak bullak ederek kendimizi sorgulamayla baş başa bırakır.  

İlgili alanlarda fazla idealist veya hayalci olmaya meyledebiliriz. Negatif anlamda, fazla agresif bir idealizme hatta fanatizme veya gerçeklerden kaçmaya, hayaller dünyasında yaşamaya yönelebiliriz.  

Neptün yıldız haritalarımızda dokunduğu eve, dokunduğu yıldıza bir hassaslık, bir gizem katar, adeta dokunduğu şeye sızar ve ya onu bozar ya da sisli bir enerji içinde gizler. O konuda akıl sınırlarımızı aşan, zorlayan farklı düşüncelere, duygulara sevk eder bizi. Bu bakımdan tıpkı fikrimizi değiştirmek isteyen, bizi ikna etmek için her tür ikna yöntemini kullanan provokatör gibidir. Negatif anlamda ise, inançlarımızı sömüren, usta dilli, hipnotik ve kandırıkçı bir dolandırıcıdır.  

Neptün dokunduğu alanla ilgili bizim irademizi zayıflatır, egomuzu indirir, gerçeklerimizi, inançlarımızı alt üst eder, o güne kadar sahip olduğumuz ve sıkı sarıldığımız inançlarımızın, fikirlerimizin içine sızarak, aklımızı karıştırır, böylece “ideal” denir, “gerçek” nedir diye sorgulamaya başlarız. İdeal olan gerçek olan arasında gider geliriz.  

Bir süre irademiz, inançlarımız sarsılır, egomuz yerlerde sürünür. Sorgulama yapmak isteriz ama Neptün o kadar sisli, gizemli bir hava verir ki, bu dumanlı, sisli havada yolumuzu bulamayız.  

Sonra sonra ışık belirmeye başlar. Eski inançlarımız yeni inançlarımızla harmanlanmaya ve bunun sonucunda yeni inançlarımız ruhumuzda ve düşüncelerimizde yer bulmaya başlar. Yani, irademiz sağlamsa, kendimizi tamamen yeni inançlara da teslim etmeyiz, onları sorgularız. Derken bir senteze kavuşuruz.  

Sürecin sonucunda, aklımızın sınırı biraz daha genişler, artık biraz daha yüksek perdeden algılarız hayatı, olayları, evreni.  

Evrenle, yüksek perdeden enerjilerin yardımıyla daha yakın iletişime geçmeye başlarız, yükselen sezgimiz, yaratıcı düşüncemiz, duygularımız yoluyla hayata daha geniş bakmamızı sağlayan bir seviyeye ulaşırız.  

İşte, Neptün öz burcu Balıktayken, böyle yüksek ruhsal enerjilerle dolmamıza yardım edecektir gizemli gücüyle.  

Başta çok kaotik, karmaşık, sisli yol, giderek ışıldamaya başlar, yeni bir günün söken şafağına uyanışa geçeriz. İçimizin ışığı daha bir aydınlanır, ruhumuz, bedenimiz ve düşüncelerimiz daha fazla birbiriyle iletişim kurmaya, bütünleşmeye başlar. Ve evrenle, çevremizdeki dünya ile daha fazla bir ruhsal, düşünsel bütünlüğe kavuşuruz.  

Ve bu süreci yaşarken, Neptün Balıkta sevgi anlayışımızı yeniler, büyütür ve içimizdeki sevme kapasitemiz yükselir.  

Çünkü Balık saf sevginin, romantizmin, hayal gücünün, hayallerin, ruhsal enerjinin ve bilgeliğin burcudur.  

Neptün doğal temsilcisi olduğu Balık Burcunda bu yüce enerjileri ve sevgiyi içimizde yükseltecektir.  

Bireysel haritalarımızda çok fazla sert etkiler yoksa, Neptün Balık transitinin insanlara genel olarak iyi geleceğini söyleyebilirim.  

Gizemli gezegen Neptün tam olarak 3 Şubat 2012’de Balık Burcuna yerleşecek ve yaklaşık 14 sene burada kalacak.  

Bundan önce, 4 Nisan-5 Ağustos 2011 arası kısa süreliğine Balık Burcunu ziyaret ederek, bize yaklaşan Balık Neptün’ün Dünyaya ne gibi olaylar getireceğinin ilk işaretlerini verecektir.  

EVLERE GÖRE TRANSİT NEPTÜN BALIK ETKİLERİ: 

1.ev: Transit Neptün Balıkta bu evde kişiye gizemli bir çekicilik katacaktır. Özellikle toplum önünde mesleğini icra edenler için çok faydalı bir transit enerji olacaktır. Kişi gizemli pırıltısıyla göz kamaştıracaktır. Toplumun adeta sevgilisi, yeni “aşk ve güzellik” İdolü olabilir.  

Neptün burada kişiyi biraz amaçsız kılabilir. Veya bütün eski amaçlarını, işini gücünü bırakıp bir dünya serüvenine doğru yolculuğa çıkarabilir. Sınır tanımayan doktorlar, gazeteciler kervanına katılabilir.  

Çeşitli mistik arayışlara girebilir. Amaçlarına, hayallerine mistik yollardan veya şansın yardımıyla ulaşabilir.  

Negatif anlamda, amaçsızlık, rotasızlık duygusu depresyona sevk edebilir, egonun zayıfladığı, duyguların karıştığı durumlarla baş edemezse kişi, tıbbi destek alacak hale gelebilir. Hayallere sarılıp gerçeklerden uzaklaşmak isteyebilir. Manik-depresif belirtiler gösterebilir.  

Aşk için büyüleyici bir etkisi olur.  

2.ev: Para ve para kazanma kaynaklarını ilgilendiren bu evde, Neptün Balık kişinin bireysel yıldızları da olumlu destek verirse, para kaynakları olumlu seyir gösterecektir. Bir kurumun, devletin veya ailenin güvencesi altına girecektir kişi.  

Kişi yeteneklerinden beklemediği bir servet kazanabilir.  

Yardım kurumlarına maddi destek verebilir.  

Negatif anlamda, birilerine maddi olarak bağımlı kalmak zorunda olabilir. Parayı tutmak güçleşebilir. Verdiği borçlar gelmeyebilir veya gecikebilir. Para kazanır ama görünmez eller, olaylar parayı bir anda havaya uçurabilir.  

Bundan başka, para kazanmak için, gizli, yasal olmayan yollara başvurmak bir süre sonra sorun yaratabilir.  

Sebebi belli olmayan sağlık sorunu için hesapta olmayan harcamalar çıkabilir.  

3.ev: Burası transit Neptün için ilginç bir yerdir. İkizler Burcunun doğal evidir, zihin, entelektüel zekayı temsil eder. Burada zeka ile ilgili olmayan, ruhsal enerji, sezgi ile ilgili olan Neptün hem karmaşık hem ilginç deneyimler yaşatabilir kişiye.  

Bu evde, kişi beklenmedik yolculuklara meyleder.  

Ayrıca bu yolculuk mecazi de olabilir, hayal gücünün deryasında gezer ve belki de kitap yazma çalışmalarına yönelir. Neptün hayal gücünü, ruhsal enerjiyi, mistik eğilimleri güçlendirecektir burada. Ama kişi bilimsel, akılcı düşünmeye alışkınsa, kafası biraz karışacaktır. Sonunda, yeni bir düşünce sistemi oluşturacaktır.  

Yakınlarla ilişkiler daha sıcak, sevgiyi güçlendiren etkide olacaktır. Yakınlarla destek alışverişi artacaktır.  

Evde occult araştırmalar ve çalışmalar yapan kişilere, kitap yazmak isteyenlere yardımcı bir transit etkisi olacaktır.  

Kişinin telepati gücü ve altıncı hissi yükselebilecektir.  

Ayrıca TV, radyo gibi kurumlarda çalışan veya çalışmak isteyen kişiler için de avantajlıdır.  

4.ev: Transit Neptün 4.ev üzerinde iken, anne-babalarımızı, kendi anne-babalık görevlerimizi, aileyi sorgularız, kafamız hem karışık hem fazla idealist, gerçeklerden uzak düşüncelere kayabilir başta. Bu konularda aklımız karışır, eski anlayışlar yetersiz kalır. Sonra yeni bir anlayışa doğru ilerlemeye başlarız.  

Yuva, aile ortamında ruhsal değişimlere yönelten gelişmeler getirecektir. Anne/baba evden ayrılabilir. Biri diğerinin de görevini üstlenebilir, belki diğerinin evden ayrılması ya da başka sebeplerden dolayı.  

Belki de bir aile üyesinin sağlık sorunu üzerine yaşanan tecrübeler kişiyi daha şefkatli, verici, sevgi dolu kılabilecektir.  

Evde huzur ve şefkat önem kazanacaktır. Bu vesileyle belki deniz kenarında bir yere taşınma planları hayat bulacaktır.  

Ya kişi ya aileden biri çok uzaklara yerleşebilir.  

5.ev: Burası aşk, mutluluk, yaratıcılık, ün, girişim ve çocuk evidir her şeyden önce. Bu konuda şanslı ve mutlu eden gelişmeler bekleyebilirsiniz.  

Yaratıcılık gerektiren bir alanda hayatınızın en iyi performansını, en iyi eserlerini çıkarabilirsiniz. Pırıltılı yeteneğinizle ülkede veya dünyada adınızı duyurabilirsiniz.  

Bireysel haritanız da uygunsa, beklenmedik şeylerden, borsadan, havadan para kazanabilirsiniz. Tabii bunun tersi kaybetme riskini unutmadan.. İyi hazırlanılmayan, kendinizi kandırarak yapacağınız bir girişimin bir süre sonra tepe taklak olabileceğini hatırlatayım.  

Çocuklarınızdan biriyle özellikle daha yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Belki psikolojik sebeplerden dolayı belki özel yeteneğinden dolayı.  

Çocuk isteyenler hayaline kavuşabilir.  

Büyük aşk bulmak isteyenler için tam sırası. Bu arada, aşk anlayışınızı değiştiren tecrübelere hazır olun derim.  

6.ev: Burası Neptün’ün pek rahat etmediği, Balık Burcunun zıttı Başak Burcunun yeridir. Aslında özünde ikisi de “hizmet” insanıdır. Ancak Başak toprak grubu burcu olarak, düzen ve prensip severken, Neptün bu düzeni allak bullak edebilir. Kişiyi zaman ve prensip kavramından uzaklaştırabilir.  

Psikoloji kökenli bir rahatsızlık doğabilir. Ama kişi yaşadığı hayatı, kendi gerçeklerini ne kadar çabuk kabul eder ve hayatla barışırsa, Neptün onu negatif etkilemekten vazgeçer, kişinin ruhsal derinliğini artırmaya yönelir.  

Daha münzevi veya ruhsal ahengin bulunduğu bir atmosferde çalışmak ister kişi. Mistik konulara yönelir ama işte ama evinde.  

Evinde hayvan ve çiçek beslemeye meyleder. Şefkatini onları besleyerek, onlarla iletişim kurarak artırır. Girdiği ortamlarda merhameti ve şefkatiyle kendini sevdirir.  

Otoriteyle daha iyi bir iletişim kalanı bulur. Devletten veya büyük bir kuruluştan gelen maddi-manevi destek olabilir.  

Yeni ve doğal tedavi yöntemlerine meyleder.  

Bu evde, kişi evine veya iş yerine aldığı işçi, vs dikkat etmelidir.  

Ayrıca kullandığı ilaçlara ve tedavi yöntemlerine dikkat etmelidir.  

7.ev: Transit Neptün burada evlilik, aşk, ortaklık ve bireysel ilişkiler anlayışını değiştirecektir.  

Evlilikte kişiler ya birbirini daha çok sevecek, bağlanacak, aralarında ruhsal bir bağ oluşacaktır. Hatta aralarında telepatik iletişim güçlenecektir. Ya da birbirlerine karşı sorumluluk duygusu gevşeyecektir. Partnerden biri bohem, kendi başına buyruk olabilir. Bu evliliğe bir süre sonra zarar verebilir. Burada yapılması gereken en önemli şey, karşılıklı suçlamalardan uzak, iletişim kanallarını açmaktır.  

Ruh eşi bulmak isteyenlere müjde!  

Aşkta, kişinin karşısına bohem, ruhsal özellikleri veya sanat kabiliyeti güçlü, romantik partner çıkabilir. Sırılsıklam ve sınırsız bir aşk yaşanabilir.  

Öte yandan, aşkta tam tersi gizemli, yalan söyleyen, bazı gerçeklerini gizleyen, sevdiğini söyleyip istediğini aldıktan sonra birden ortadan kaybolan, sorumuz tipler de çıkabilir. Dikkat!..  

Ortaklıklarda ise, kişiyi para kaybına, ortak tarafından dolandırılmaya sevk eden işbirliği riski vardır. Bireysel harita uyumlu açılar yapıyorsa, tam tersi, kişi iyi bir ortağı gökte ararken yerde bulabilir. Ancak aralarında anlaşmalar net yapılmazsa bir süre sonra, dikkatten kaçan bir konu anlaşmazlık sebebi olabilir.  

Bazı yasal meseleler belirsizlik yaratarak sonuçsuz kalabilir. Ama kişi sabrederse beklemediği kadar güzel sonuçlar birden gelebilir. Mahkeme kendi lehine, beklediğinin ötesinde sonuçlanabilir.  

TV, sinema, müzik gibi ün, toplum önünde bulunmayı gerektiren işler için faydalı bir transit enerjidir. Kişinin ilgilendiği alanda yıldızı parlar.  

Kişiler bu transit etkisinde, ilişki, evlilik, yaratıcılığını ortaya koyma, kendini ilişkiler ve yaratıcılık, yetenek üzeriden gösterme anlayışını değiştirecektir.  

Kişinin gizli yetenekleri ortaya çıkacaktır tesadüf gelişmelerle.  

8.ev: Akrep Burcunun doğal evinde Balık Neptün rahat edebilir. İki burç da gizem sever çünkü. Ama biri gizem yaratırken diğer gizemi, sırları deşifre etmeyi tercih eder.  

Neptün burada, kişinin vefat eden yakınlarıyla iletişime geçme arzusunu güçlendirebilir. Veya occult konulara dalabilir, ölümden sonra hayat konuları kafasını meşgul edebilir.  

Kişinin altıncı hissi, telepati yeteneği çok güçlenebilir. Enteresan rüyalar görebilir.  

Evlilikte veya ortaklıkta iyi para kazanmakla birlikte, paralar gizemli nedenlerden dolayı ortadan kaybolabilir. Miras konuları kişiyi epey uğraştırabilir. Birileri gizliden miras payının üzerine yatmak isteyebilir.  

Nedeni belli olmayan, mikrop, iltihap kökenli bir sağlık sıkıntısı yaşayabilir. Bireysel yıldızları uygunsa bu hastalıktan kurtulabilir. Tedavi için sıra dışı yollar karşısına çıkabilir.  

Evlilikte ruhsal anlaşmayı, romantizmi güçlendirebilir. Seks anlayışı değişir, egzotizm yükselir.  

9.ev: Burası Yay Burcunun evidir, dolayısıyla Balık pek rahat değildir burada ama Balıkta Neptün burada garip bir şekilde iyi etkili olabilir.  

Neptün özellikle, bilimsel ve occult çalışmalar yapanların zihinsel faaliyetlerini ve becerilerini yükseltecektir. Felsefe, din üzerine araştırma yapanlar yaptıkları çalışmalarla, kitaplarıyla ses getirecektir.  

Burası aynı zamanda medya, yayın evidir. Bu konularda farklı anlayışlar, farklı deneyimler yaşanabilir. Medyayı allak bullak eden, iletişim, haber alma yöntemini oldukça yenileyecek yeni buluşlar, teknikler gelişebilir.  

Yeni Dünyanın yeni Dini Liderleri de bu transit etki altında olan kişiler arasından çıkabilir.  

Ayrıca yeni Medya İkonları da doğacaktır.  

Siyasette parlamak isteyenler için de iyi bir transit açıdır.  

Öte yandan, depresyona meyilli olan kişiler dikkat etmeli, hayat içinde kalmayı, hayatla barışmayı başaramayanlar tıbbi yardım almak durumunda kalabilir.  

Seyahatler için çok iyidir, kişi bir anda dünya seyahatine katılabilir, hiç görmediği egzotik diyarları, kültürleri tanıyabilir. Deniz aşırı ticarete atılabilir veya deniz aşırı memlekette çalışmaya, yerleşmeye adım atabilir.  

Negatif olarak, seyahatler oldukça maceralı hatta sorunlu olabilir.  

10.ev: Neptün burada kişinin işini ve hayatını önce allak bullak eden gelişmeler yaratabilir. İşleri karmakarışık hale getirebilir, otorite konumundaki kişilerle ilişkisi muğlak, dumanlı bir atmosfere girebilir. İş yerinde dost-düşman birbirine karışabilir.  

Ama daha sonra işler netleşir, kişi iş yerine dair daha yeni, farklı bir anlayış geliştirir. Edindiği tecrübeler ona geleceğe dair sağlam anlayışlar kazandıracaktır.  

Neptün bireysel haritası uygun olanlar için bu evde ülke veya dünya çapında bir ün de getirebilir.  

Sinema veya sanatın başka alanını meslek edinenler için son derece yararlı bir evdir. Kişiye inanılmaz bir büyü ve gizemli bir pırıltı katacaktır. Hatta çok şey yapmadan bile, herkesi kendine bağlayan, hayranları peşinden sürükleyen bir ünlü olabilir.  

Siyaset ve devlet görevinde olanlar gizli işlerin, gizli görevlerin baş aktörü olabilir.  

İnsanlık için çalışan ruhsal ve siyasi Liderler doğuracaktır bu ev üzerindeki Neptün transiti.  

11.ev: Neptün bu evde önce kişinin ideallerini karıştırır, kişi ne istediğini bilemez hale gelebilir. Kafasını allak bullak eden yeni istekler belirir. Var olan işi ile yapmak istediği iş farklı olabilir. Tercih yapmakta zorlanabilir. Ancak daha sonra tecrübelerin de yardımıyla idealleri, istekleri konusunda yeni ve sağlam görüler, anlayışlar kazanacaktır.  

Yeni ilgi alanları edinmek isteyecek, işinin haricinde başka şeylerle, ruhunu doyuran şeylerle ilgilenmek isteyecektir.  

Kişinin yardımseverlik duygusunu artıracağından belki de humanist görüşleri savunan ve insanlara yardım eden derneklere üye olacaktır. İnsanlık için çalışmak isteyecektir.  

Dostluklar önemini artıracaktır. Kimi dostluklar daha sıkı olacakken, kimisinden darbe yiyebilir ve dostluk anlayışı değişebilir kişinin.  

İdeal iş, ideal eş bulmak için iyi bir transit açı oluşturacaktır.  

Farklı kültürden veya farklı ülkeden sevgili veya eş adayı çıkabilir.  

Kafasında kurduğu evlilik, birliktelik anlayışı değişecektir.  

12.ev: Burası gizemli Neptün’ün doğal evidir. Balık Burcunun da doğal evidir dolayısıyla.  

Neptün burada tüm incelikli, yüce özelliklerini ortaya serecektir.  

Mistik ve güçlü ruhsal enerjisi ile kişiler bulundukları çevrenin doğal ruhsal rehberi olacaktır. İnsanlar onun görüşlerine, felsefesine değer verecek, fikir danışmaya gelecektir.  

Perde arkasından, geri plandan olayları yöneten ruhsal Lider olabilir.  

Din alimi veya filozof olmak isteyenler için çok faydalı bir açıdır. Dinde yeni anlayışları, yeni tasavvuf bilgisini ortaya koyan ve yayan kişi olabilir.  

Ayrıca sinema ve fotoğrafla veya moda ile uğraşanlar için çok verimli, bol yaratıcılık dolu zamanlar olacaktır.  

Kişinin telepati yeteneği, sezgisi, altıncı hissi çok yükselecektir.  

Çok gizemli rüyalar görebilir, rüyalarında gelecekten haberler alabilir. Medyum veya Astrologlar için iyi bir transit açıdır.  

Kişiye beklenmedik şanslar veren bir etkisi olabilir. Adeta bir Tanrı koruması etkisi altına alınabilir. Başına kötü bir iş geldiğinde, bir şekilde gizemli şansıyla beladan kurtulabilir.  

Yurt dışında yaşamak isteyenler için hayırlı yolculuklar zamanıdır.  

Yazmak, sanat eseri çıkarmak isteyenler için bilinç üstünden bol bol ilhamlar alacağı, çok verimli bir dönemdir.  

Ruhsal aydınlanmayı en fazla yaşayacak ve hissedecek kişi olabilir.  

Negatif etkide, kişi gerçeklerden kaçmaya hayal, fantezi dünyasında yaşamaya meyledebilir. Bu durumu uzun süre devam ettirirse hayatı yaşayamaz hale gelebilir, tıbbı destek şart olur.  

Kişi negatif etkilere, tembelliğe kaptırırsa kendini, maddi-manevi olarak başkalarının bağımlılığında, asalak bir hayata kayabilir. Uyuşturucu gibi şeylere meyledebilir.  

Semavii  

NOT: NEPTÜN BALIKTA DÜNYAYI NASIL ETKİLEYECEK? ADLI MAKALEM İÇİN www.yildizfalim.com DA.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 8637
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster