Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mart '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
514
 

Troja Efsanesi Almanya Berlin'de

Troja Efsanesi Almanya Berlin'de
 

TROJA BERLİN'DE


Daha önceki yazılarımdada bu yılın Berlin'de adeta bir Türk Yılı olarak yaşandığından vede Türklerin her türlü kültürel etkinlikleriyle bezedikleri Berlin kentine bir şölen havası yaşattıklarından bahsetmiştim. Bu akşam adeta koşarak eve geldim ve bilgisayarın başına geçip tuşlara hızla dokunarak bu yazımı sizlerle paylaşıyorum.

Hınca hınç dolu Berlin O 2 World çok amaçlı gösteri salonu bu akşam Troja'nın ekileyici müziği, dansı vede görsel şölenine sahne oldu. İki perdeden oluşan Troja gösterisi binlerce prova saati sonrasında sunuma hazırlanan yoğun emek isteyen bir gösteri. Ayrıcada Mustafa Erdoğan'nın belirttiği gibi kostümlerinden dans figürlerine kadar özenle hazırlanmış. Bütün seyirciler ilk saniyeden itibaren kendilerini Anadolu Kültür Şovu Troyanın sunumuna odakladılar.

Bu destan Trojalalıların ve Anadolunun bir diriliş destanı gibiydi. İzleyicileri sıkmadan destanın sözel kısmı renkli yazılarla bir taraftan İngilizce, Türkçe ve Almanca olarak sahneye yansıtılarak adeta tarih dersi verildi.

Dünyanın sayılı vede en kalabalık dans topluluklarından biri olan Anadolu Ateşi dans topluluğu Almanya Prömiyerine Berlin'den başlamış oldu. Almanya'nın diğer kentlerinde gösterimlerine devam edecek olan Troja bence Türkiye'nin tanıtımı açısından alınmış çok isabetli bir karardı. Ve bugün biz Berlinli Türkler bir kez daha kendimizi bir başka güzel hissettik.

Bu anlamda emeği geçen bütün organizatörleri, dansçıları, ışıkçıları, halkLa ilişkiler ve basın sorumlularını ve de sevgili Mustafa Erdoğan'ı bir kez daha yürekten kutluyor, saygıyla selamlıyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 71
Toplam mesaj
: 45
Ort. okunma sayısı
: 1492
Kayıt tarihi
: 10.09.07
 
 

Yabancı diller okudum. Eğitimle ilgili yazılar yazmayı, deneyimlerimi paylaşmayı paylaşmayı seviyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster