Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Haziran '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
251
 

TRT, mal bulmuş mağribi gibi

TRT, mal bulmuş mağribi gibi
 

Mal buldu mağribi


Anayasa Mahkemesi, CHP'nin hesaplarını incelemiş. Sonuç: Bir milyon YTL'ye varan usulsüz muhasebe kaydı, evrakta tahribat olduğu ortaya çıkmış. Doğal olarak, Mahkeme, CHP hakkında suç duyurusunda bulunmuş.

Buraya kadar her şey bir partinin muhasebe kayıtlarının ya da muhasebe çalışanlarının yetersizliğini ortaya koymaktadır. Hattâ resmi defterlerin bile onaylatılmamış olması bir partinin muhasebesenin ne kadar ciddiyetten uzak olduğunu göstermektedir.

Sonuç olarak bir partinin kendi iç hesaplarının tutarsızlığıdır. Bu durum ne parti genelini ne de ona oy veren seçmenleri ilgilendirir. Yani, parti seçmenini kandıracak, aldatacak her hangi bir eylemde bulunmamıştır. Bulunan her türlü usulsüzlüğün cezası ise parasal olarak ödenecektir.

Yalnız, bunu Necmettin Erbakan ve arkadaşlarının hazineden aldıkları parti yardımını cebe atmalarıyla karıştırmayalım. Erbakan ve arkadaşlarının yaptıklarının mahkeme tarafından sahtekârlıkla sonuçlandığı bilinmektedir. Eski Başbakan Erbakan yaşının ilerlemesi nedeniyle eski ortakları tarafından çıkarılan özel yasayla hapis cezasını evde çekmektedir. Kayıp yirmi tirilyon ise birilerinin ya cebindedir ya da bir şirket ve parti ortaklığındadır. Orasını bilmiyoruz.

Bütün bunları neden anımsattım?

Anayasa Mahkemesi kararı çıktığından beri TRT, CHP'nin bu haberini ilk haber olarak veriyor. Hem de "Anayasa Mahkemesi'nden şok karar" diye. Dün akşam saatlerinden az önceki saat on haberlerine karar bu haber ilk ve şok haber olarak girdi.

Bir kere haber ne şoktur ne de ilk haber olarak verilmesi gereken cinstendir. Bugün Türkiye'deki hangi şirketi ya da partiyi dört-beş yıllık bir denetime alsanız hepsinde aynı sonuç çıkacaktır. Çünkü, ülkemizde muhasebe kayıtları doğru dürüst tutulamamaktadır. Bunun en önemli nedeni hepimizin bildiği gibi aşırı vergi yüküdür. Şirketler ve diğer kurumlar çok çeşitli ayak oyunları ve yasaların açıklarını bularak vergiden kurtulma yollarına saparlarken, Maliye Bakanlığı da kaçan bu vergiyi yoksul halkından tahsil etmektedir. Türk halkında hak arama gibi bir alışkanlık olmadığından, ücretine yapılan % 5'lik artışa karşılık, elektriğe % 40, ekmeğe % 25, suya % 50 ve dolaylı vergilere yapılan artışlara ses çıkaramamaktadır. Eğer, Türk halkı zamlara ve haksızlıklara karşı eylem yapsa, bunların hepsi "Darbe isteklisi" olarak Saray Cezaevi'ne gönderilecektir. Ne yazık ki Türkiye'de düzen böyle yürüyor. Gecekonduda yaşayan garibanla, Boğaziçi'nde yalıda oturan zengin elektriğe ve suya ve dolaylı vergilere aynı parayı ödüyor. Bu zulümü yaratanlar ise "Biz müslümanız" deyip "tesettürü" kendilerine bayrak ediniyor.

Ya TRT?

Mal bulmuş mağribi gibi saldırdı CHP haberine. Taraflı TRT'nin üstlendiği rol bellidir: Halkın zihninde CHP'nin "sahtekâr" olduğu imajını yaratmak.

Peki bu TRT yöneticilerinin buluşu mu?

Tabi ki değil. AKP'nin "propaganda bakanının" işi.

Şimdi siz de takip edin bakalım. TRT, bu haberi "şok" haber olarak ve ilk haber olarak daha kaç zaman verecek?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

NE KADAR GUZEL YAZMISSINIZ ,KUTLARIM SIZI. ELINIZE SAGLIK GERCEKTEN DE BU BIR KARALAMA PROPAGANDASI, HALKA CHP YI KOTULEMEK. NE DEN DOKUNULMAZLIKLAE KALKMIYOR,????? HANI KALKACAKTI??? CHP YE NE DERLERSE DESINLER CHP BIR TANE BUNU CHP YE MAL EDILMEMELI, DEDIGINIZ GIBI SIRKETLER VE KURUMLAIN HATASI. YURGINIZE SAGLIK HOLLANDA DAN SELAM VE SEVGILER, GUZEL ULKEMIN INSANLARINA.

Guler seberol 
 29.06.2008 14:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 681
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3212
Kayıt tarihi
: 26.05.07
 
 

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Bir daha da Kadıköy'den ayrılmadım. İstanbul Üniversitesi, Ede..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster