Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Eylül '10

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
1193
 

TRT Telegün’de Savarona haberi neden manşete çıkar?

TRT Telegün’de Savarona haberi neden manşete çıkar?
 

Bugün 16:30 sıralarında TRT Telegün (TRT’nin teleteksti) 103. sayfanın başlığının “Savarona’ya Fuhuş Baskını” olduğunu gördüm. Haber şöyle başlıyordu.

“Antalya’da, Atatürk’ün de bir süre kaldığı Savarona Yatı’nı 4-5 günlüğüne kiralayan şebekenin, Rusya ve Ukrayna’dan getirttiği, bazıları 18 yaşından
küçük kızları ’’hatırı sayılır’’ işadamlarına fuhuş için pazarladığı belirlendi.”

Bu haber kafamda bazı soru işaretleri oluşturdu:

1. TRT ne zamandan buyana fuhuş gibi 3. sayfa haberlerini kullanmaya başladı?

2. Telegün’ün manşet sayfası sayılabilecek 103. sayfasını bu haber için kullanmaya neden gerek duydular?

3. Atatürk’ün adını mutlaka kullanmaları mı gerekiyordu?

4. Atatürk’ün adını o cümlenin içinde kullanmaktan başka bir ifade tarzı bulamadılar mı?

5. TRT’de haber metinlerini okuyup, bu metin Atatürk’ün anısına saygısızlık olur diye düşünebilen bir yetkili yok mu?

6. Haberin sonunda “Yetkililer, operasyonların Antalya ve Belek’teki lüks oteller ile İstanbul’da devam ettiğini kaydetti.” ifadesinde lüks otellerin adını korumaya özen gösteren TRT, Savarona’nın adını böyle ucuz bir haber uğruna kirletmeyi marifet mi saydı?

Blognot:

1- TRT’nin bu haberini Telegün'de görünce TRT’yi arayıp Telegün servisi ile görüştüm. Kibar bir bayan değerlendirileceğini söyledi. Bir saat oldu haber hala 103. sayfada, aynı metinle yayında…

2- Aynı haber şu anda TRT’nin Internet sayfasındaki manşetler arasında da yeralıyor.

3- Aynı haberin ilk cümlesinin AA çıkışlı olarak bir çok Internet gazetesinde olduğunu bu yazıyı yazdıktan sonra gördüm. Bü yazıdaki sorgulamanın tüm yayın organları için değerlendirilmesini bekliyorum.

4. Birçok gazete AA'nın sitesinde de yeralan haberin ilk cümlesini aynen kullanmışlarken, Cumhuriyet bu cümleden Atatürk'ün adını çıkartma özenini göstermiş..

Ankara, 28 Eylül 2010

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Otellerin adını saklayan, otelleri koruyan TRT'nin kimin hizmetinde olduğu ortada... Hassasiyetinizi kutluyorum. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 30.09.2010 11:32
 

Bir ülkede onca aç, işsiz varken, eğitim iflas etmiş, okulsuz köyler, kasabalar varken, 100 öğrenci bir sınıfa sığır gibi doldurulup adına da eğitim denirken...Cumhuriyetten onlarca yıl sonra "birdenbire(!)" mantar gibi bir türban MODA'sı ortalığı sarmışken, ve onca derdin arasında en önemli gündem maddesi haline getirilmişken ve de bu konunun çözümü için din adamları devlet adamlarına görüş bildirmeye çağrılacakken!!!! böylece din, devlet işine bir güzel karıştırılırken, Savarona rezaletinde Atatürk'ün adını anmak, elbette Atatürk'e alerjisi olanların işine gelecektir! Atatürk o gemide dinlenirken bile kuşkusuz aklında bugün gaflet içinde olan halk vardı! Ama bugün, o gemide fuhuş yapan ve yaptıran emek hırsızlarının bugünün erk sahibi siyasilerinden hiçbiriyle yakın ahbaplığı bulunmadığını kimse söyleyemez! Çünkü erk sahibi siyasilere uzak kimselerin bu yoksul ülkede "iş adamı" olması, ayla güneşin yer değiştirmesi kadar olanaksızdır! Bu yazınızı önerilerime alıyorum. Saygıyla.

zelinartug 
 30.09.2010 9:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2371
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster