Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mayıs '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
86
 

Truva atı

Malum hükümetimiz bu sene 4 rakamına taktı, takıyor... Ama olan vatandaşa oluyor. İlk olarak 4+4+4 ile eğitim sistemini imam hatip ortaokullarının açılması pahasına yerle bir etti.. Çocuklarını bu sene anaokuluna göndermenin hesabındaki onbinlerce ailenin hesabını şaşırttı.. Daha sonra da memur toplu görüşmelerinde görüşmeleri yapanların iradesini hiçe sayarak zammın ne kadar olacağının sinyallerini verdi. Tabi bu durum görüşme masasındaki herkesin (Bakanlar dahil) piyon olmaktan öte bir anlam taşımadığının ortaya çıkmasına neden oldu. Kötü mü oldu, kesinlikle hayır.. Birileri artık kral çıplak demeliydi ve bunu söyleyen kralın kendisi oldu.

Ama benim asıl değinmek istediğim konu başka..Toplu görüşmeler uzlaşmazlıkla sonuçlanınca Hakem Heyeti devreye girdi ve temsilciler gönderildi bu heyete..Aydın BAŞBUĞ diye birisi Memur Sen tarafından seçilip memurun hakını koruması için orada bulunuyor.Yani herkesin beklentisi bu yönde..Ancak bu adını sanını bugüne kadar duymadığımız arkadaş, müthiş bir anti-kahramanlığa soyunarak işveren lehine oy kullanıyor. Tabi hayatının çalımını da atmış oluyor. Böyle bir fırsat insanın ayağına kaç kez gelir değil mi? İlerde bu ismi çok sık duyabiliriz. Lakin bu isim öyle tesadüfen seçilmiş değildir. Örneğin ilk bilemediniz ikinci seçimlerde karşımıza bu isim a-ke-pe listelerinden çıkabilir. Yani işin özü memur haricinde herkes bu masadan mutlu ayrıldı. doğalgaza yüzde 20-30, elektriğe yüzde 15-20 zammı ellleri titremeden yapanlar memura yüzde 5 bile zam vermemişlerdir ve bu oyuna Truva atı olarak dahil olan hiç kimsenin tanımadığı öğretim görevlisi de verdiği oyla kendi siyasi geleceğine temiz ak-pak(?) bir yol açmıştır. 

Bu konu daha çok tartışma götürecektir. Ancak bundan sonra bir şey değişmeyecek, 2 yıl boyunca memurun aleyhinde oy veren bu 7 kişinin sayesinde mükemmel hayatlar yaşayacağız. Benim tek sorgulamak istediğim konu Memur Sen bu kişiyi ne kadar tanıyordu? Ve memur arkadaşlarım bu ortaoyunundan sonra ne yapacak?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 527
Kayıt tarihi
: 19.06.09
 
 

2004 yılında 9 Eylül Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümünü bitirdim. 2 yıl özel bir dersanede ek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster