Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Şubat '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1128
 

TÜBİTAK Projem Ve Ben

TÜBİTAK Projem Ve Ben
 

Dünya nüfusunun hızla artması, buna bağlı olarak besin kaynaklarının kısıtlı oluşu ve endüstriyel atıklarla kirlenen çevre yakın geleceğimizi tehdit etmektedir. Bu duruma 6. sınıf öğrencisi olarak ben nasıl bir çözüm bulabilirim diye düşünürken TÜBİTAK’ın “ Bu Benim Eserim” adlı bir proje yarışması hazırladığını öğrendim. 5. sınıf fen ve teknoloji dersinden öğrendiklerim ile yola çıkarak bir proje çalışması hazırladım. Projemde, doğal yaşamdaki su dönüşümünden suyun yoğunlaştığını ön plana taşıyan bir çalışma idi bu. Amacım yoğunlaşmayı kullanarak sağlıklı içilebilir temiz su kaynakları oluşturmak düşüncesine dayanıyordu. İki aylık gözlem, planlama, değerlendirme ve uygulanabilirlik sürecinden sonra ilk maketimi yapmıştım. Sistem işliyordu. Sonuç ön gördüğüm şekilde ortaya çıkıyordu. Bu bana büyük bir güven verdi. İlk çalışmamda planladığım şeyin planladığım şekilde hemen yapılabilmesi ne güzel bir şeydi.

Çalışmam okulda büyük bir beğeni aldı. Yarışmaya gönderilmesi gereken projeler arasına seçildi ve bununla okul olarak iddialı olunabileceği düşünüldü.

Bundan sonra projemin tanıtımını ve amaçladıklarımı içeren yazıyı, görüntüleri, hazırlayarak TÜBİTAK’A gönderdik. Şu an projem değerlendirilmektedir. Sonucu büyük bir merak içinde bekliyorum. Benim için derece almak o kadar önemli değil önemli olan bir şey düşünmek ve gerçekleştirmek. Ama yaşım gereği bütün ilgim TÜBİTAK’tan gelecek açıklanmaya yoğunlaşmamışta değil hani. Sizce acaba sonuç ne olur?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

arkadaşlar yakıtsız araba ve yakıtsız ve susuz elektrik üretimi adlı iki projelerim var . yetkililerden cevap bekliyorum tübitak ve musiat tan yardım bekliyorum

tuncay bayduk 
 11.01.2009 16:50
Cevap :
Umarım aradığınız ilgi ve desteği bulursunuz ,çalışmalarınızda başarılar dilerim.  14.01.2009 14:11
 

Hadi bakalım başarılar.Dualarım seninle :)

shalimar 
 10.02.2008 22:19
Cevap :
Çok teşekkür ederim ablacığım. İçtenliğiniz ve dualarınız umarım güzel sonuçlar almama neden olur.Sevgilerimle  12.02.2008 22:49
 

Bilim dünyasının Tanrısı Einstein özel görelilik teorisini ilan ettiğinde 25 yaşındaydı.. Felsefe dünyasının keskin kılıcı Hume felsefe tarihinde bir dönüm yaratan kitabını yazdığında 26 yaşındaydı.. Müzik dünyasının kartalı Mozart ilk büyük operası oynandığında 24 yaşındaydı.. Roman dünyasının kralı Dostoyevski en önemli romanlarından birini 25 yaşında yazmıştır. Şiirde ekol yaratan Rimbaud ilk eserlerini yayınladığında 19 yaşındaydı. Bunlar birkaç örnek.. ama ön iyi bir eğitim ve çalışma şart, size kolay gelsin..

Erdal Aydın 
 09.02.2008 10:44
Cevap :
yorumunuz için teşekkürler tavsiyelerinize uyucağım çalışmalarınzda başarılar  09.02.2008 14:46
 

muhakkak haber bekliyorum...

karga 
 06.02.2008 9:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 65
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3720
Kayıt tarihi
: 23.07.07
 
 

İlk öğretim beşinci sınıf öğrencisiyim. Okumayı yazmayı seviyorum. Sanırım aranızdaki en küçük blo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster