Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Aralık '17

 
Kategori
Futbol
 

Tudor Neden Gönderildi?

Galatasaray’da garip işler oluyor. Teknik direktörün görevine bir günde son verilmesinin bana göre iki nedeni olabilir: ya daha başarılı olacağı düşünülen bir teknik direktör ile anlaşılmıştır; ya da mevcut hoca yüz kızartıcı bir suç işlemiştir. Bunların ikisinin de olmadığı bir ortamda Tudor’un neden gittiğini anlamak çok zor. Takımı genç takımın hocası çalıştırınca Galatasaray daha mı başarılı olacak?

Tudor hayranı değilim ama büyük kulüplerin teknik direktörleri de büyük olur ve o büyüklüğü teknik adamın kendi başarıları olduğu kadar kulübün ona verdiği değerde belirler. Velhasıl Galatasaray’a teknik direktör olmak da, bu görevden alınmak da Tudor örneğinde olduğundan daha zor olmalı.

İkinci gariplik de Dursun Özbek’in seçimli genel kurul kararı. Özbek’in bu kararının nedeni, yönetim içindeki çatlak seslerden kurtulmak olabilir; ya tekrar seçilerek ya da seçilmeyerek. Çünkü Dursun Bey, yeniden başkan olursa istemediği isimlerle çalışmak zorunda kalmayacak, seçilemezse o isimlerle zaten çalışmayacak. Fakat seçilemediği takdirde Özbek’in üzüntüsünü hafifletecek önemli bir neden daha var o da kulübün çok kötü olan mali yapısı. İşin gariplik artırıcı tarafı da bu kötü mali tablonun mimarının kendisi olması.

Dursun Özbek Galatasaray’ın sezon sonunda şampiyon olmak zorunda olduğunu, aksi takdirde mali açıdan büyük sorun yaşayacağını söylüyor ve bu sözlerinde de haklı ama bu tablonun mimarı da kendisi olduğundan şu an adeta kendinden şikâyet ediyor.

Tüm bu gariplikler silsilesi içinde yanıt bekleyen sorular:

Başka teknik direktörle anlaşılmadan Tudor neden gönderildi?

Tudor bir gecede gönderilecek bir teknik direktörse Galatasaray’a neden getirildi? Eğer başta ona güvenildiyse neden arkasında yeterince durulmadı?

Puan olarak gayet iyi durumda olan takımın morali neden bozuldu ve kaos ortamına sebep olundu?

Neden sezon başında bu kadar çok para harcanıp, şampiyonluk haricindeki her sonuç felaket haline getirildi? 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 787
Toplam yorum
: 416
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1417
Kayıt tarihi
: 11.11.07
 
 

Çoğu çocuk gibi ben de futbolcu olmak istedim, olmadı. Bu oyundan kopmamak adına üniversite yılla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster