Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Haziran '19

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
155
 

Tuğçe San

Tuğçe San kimdir? Tuğçe San'ın müzik tarzı nedir? 

   Bir zamanlar yılanarla dans eden ve "Neredesin?, Prenses, Güneşten Sıcak, HA HA HA" gibi şarkılarıyla ülkemize müzik konusunda level atlatan bir sanatçımız vardı hatırladınız mı? İşte şimdi size Türkiye'de tekno müzik konusunda gelmiş geçmiş en iyi ve en başarılı sanatçımız Tuğçe San'ı anlatacağım.

   Kısaca bilgi vermem gerekirse kendisi İzmirlidir. Bir oğlu ve bir kız çocuğu vardır. Kızı, üniversite sınavında tıp bölümünü kazanmış. Eski eşi, Michael Jordan'ın kuzeni olarak tanınmaktadır. Şimdilerde Amerika'ya yerleştiğini ve orada güzellik salonu açtığını öğrendim. Fakat bu blogumda Tuğçe San'ın müzik konusunda ki başarısını ve değerini anlatacağım.

   Tuğçe San, ilk olarak kendi adını taşıyan "TUĞÇE SAN" albümüyle piyasaya çkmıştır. Çıktığı dönemde "Neredesin" şarkısına çekilen klip onun Türkiye'de "Yılanlı Kadın" olarak tanınmasını sağlamıştır. Oysaki Tuğçe San, yılanlı kadından çok daha fazlasıydı. Güçlü sesi ve o dönem Türkiye'ye fazla gelen müzik tarzıyla kendi kulvarında tek ve rakipsizdi. Dans ve müzik onun en büyük tutkusuydu diyebilirim. Yurtdışında bir çok dans yarışmalarını kazanmış ve dans konusunda yeteneğini kanıtlamıştır.

   Türkiye'ye alışılmışın dışında kendi tarzını yani "Techno-Pop"u getiren ilk kadın sanatçımızdır. Bunu Türkiye'de bir kadın olarak başarabilmesi dahi onun yeteneğinin üst düzeylerde olduğunun bir kanıtıdır. "HA HA HA" kahkahaları adeta onun bir simgesi olmuş ve bunu üzerine "HA HA HA" şarkısını ve üstüne remixlerini yapmıştır. Herkes tarafından "Techno Queen" kabul edilen Tuğçe San, haklı sebeplerden dolayı yurtdışına yerleşmiş. 

   Bana göre Tuğçe San, müzik piyasasına tekrar dönmeli. Maalesef 90'lı yıllarda yaşayamadığım için Tuğçe San'ı çok sonraları keşfetme fırsatım oldu. Daha önceki "Seden Gürel ve Sanatı" blogumda Seden Gürel için yazdığım gibi bu blogumda da "Tuğçe San" için en küçük hayranı olduğumu düşündüğümü belirtmek isterim. :) 

   Her ne kadar müzik piyasasında olmasa da Tuğçe San'ı her zaman dinleyeceğim ve herkese dinletmeye çalışacağım. Ayrıca kendisiyle de sosyal medyada karşılıklı takipleşiyoruz. :)

*Tuğçe San instagram: @_tugcesan takip edebilirsiniz. :)

      Tuğçe San'a son olarak bir mesaj bırakmak isterim. Sevgili Tuğçe San, hayatta hep mutlu ve güzel kalpli insanlarla karşılaşman dileğimle. Evren sana hep güzel enerjilerle karşılık versin. Seviliyorsun Tuğçe San...

*TUĞÇE SAN'IN EN SEVDİĞİM ŞARKILARI:
    NEREDESİN
    PRENSES
    KENDİMİ SEÇTİM
    BİLE BİLE SEVDİM
    BU AŞK YARIM KALAMAZ
    GÜNEŞTEN SICAK
    CENNETİM OL
    ELOĞLU
    HA HA HA ...

YUNUS EMRE ERSOY

İLETİŞİM:

instagram.com/englishyunusemreersoy

facebook.com/englishyunusemreersoy

twitter.com/yeersoyofficial

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 142
Kayıt tarihi
: 23.06.19
 
 

Hayatı ve tiyatroyu seven bir lise öğrencisiyim. Müzik dinlemeyi seviyorum. En çok Aysel Gürel'in..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster