Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Kasım '21

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
34
 

TÜKENEN ŞEYLER

Taraftarlık ruhunun bir garip şekle dönüştürdüğü günümüz şartlarında; bilenler susunca, daha doğrusu kendisini diğerlerini düşünerek sözcü sandığı kişiler, haklarını savundukları kişiler tarafından susturulunca başladı süreç… Cahillik fakirlik sanıldı. Düşünen, düşünmez olmasa da susunca susturulunca kader ağlarını ördü, balıklar birer, birer havuzlara döndü ki onlar günümüzün en çok şikâyet edenleriydi aslında; gelirleriyle orantılı olmayan tüketim tuzağına düştüler ve sonuçta rehavete alıştılar; ne de olsa veriliyordu.

Bu süreçte en çok zarar gören bazı değerler yüzyıllardır bu kadar aşınmamıştı ki burada başta din ve dini referanslarla hareket edenler, milliyetçilik söylemlerini kullananlar açısından geri dönülmez bir sürece girdi. Tıpkı Atatürk’ün sadece rakı içtiğini zannedenler nasıl ki Atatürk mirasını yok ettilerse din ve milliyetçilik de aynı şekilde geçmiş yıllara nazaran artık daha az inandırıcı olsa gerek ki bunu yapılan araştırmalar da alenen göstermektedir. Gelecek,  yeni değerlerde buluşma zamanı. Cennete gitmek isteyen elbette bunu isterken gayet samimi olabilir. Başkasının sırtında, bir gün dahi çalışmadan başkalarının hakkını yiyerek giderek gideceği yerin cennet olacağı İslam’ı bilenlerce inandırıcı bulunmaz. İnandırıcı bulunmadığından olsa gerek, çok yakın zamana kadar din referansını kullanan kişiler artık daha başka argümanlar üretmek zorundalar. Yine yeni zamanda çalışmadan kazananlar olacak, başkalarının sırtında cennete gidenler olacak ama eskiye nazaran bu yol artık daha az inandırıcı olacaktır bu kesin.

Elle düğün bayram, ele bakarak hayatın düzenlenmemesi lazım. Başkası için yaşanmaz bu hayat. Eskiden de öyleydi; şimdi de fark etmiyor lakin insanların gözünü boyamak için yüksek perdeden konuşmak, yüksek yerlerde tanıdıkları referans göstermek, önemli şeyleri yerken bak ne güzel yiyorum dercesine paylaşmak artık görgüsüzlük. Satın alındı ve artık değerini yitirmese de anlamını yitirdi. Ünlülerle çektirilen ve paylaşılan bir fotoğraf; bazı durumlarda “ben önemli kişiyim” mesajı verirken, bazı durumlarda ise “ben sahtekârım” mesajı verebilir.   Tıpkı parası olan gerçek zenginin parasını herkese göstermek gibi bir ihtiyacı olmadığı gibi kürkün sadece bir görüntü, reklam kokan hareketler olduğu gerçeği ile yeni zamanların arifesindeyiz.

 

jale kasap, ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Herşeyi tükettik , tükettirdiler, istedik, verdiler, herkes kendi sonucuna katlanacak.

jale kasap 
 28.11.2021 22:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 2187
Toplam yorum
: 319
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 161
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Bugünün doğrusu yarının eğrisi, dost görünenler düşman ve herşey aslında zıddı olabilir. Büyük ih..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster