Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Haziran '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
429
 

Tünelin ucundaki ışık…

Tünelin ucundaki ışık…
 

Bu gün aldığımız bu haber gerçekten umut verici. Sayın savcı İlhan Cihaner’in tahliyesine karar verildi. Bu karar Ergenekon oyunu içinde çok önemli bir bölümün çökmekte olduğunu gösteriyor. Sonuçta Atatürk ilke ve inkılâplarına, laikliğe taraf olan yargı mensuplarının çoğunlukta olduğunu gösteriyor.

“Yargıtay 11. Ceza Dairesi Başkanı Ersan Ülker, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen, ''İrtica İle Mücadele Eylem Planı'' davası ile Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen, Cihaner'in yargılandığı dava dosyasının CD'ler üzerinden incelendiğini belirtti.

Ülker, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen, ''Ergenekon terör örgütüne üye olmak'' suçlamasıyla aralarında İlhan Cihaner ve Saldıray Berk'in de bulunduğu sanıkların yargılandığı dava dosyası ile Yargıtay 11. Ceza Dairesi'ndeki dava dosyası arasında ''şahsi ve fiili irtibat'' bulunduğu gerekçesiyle, her iki dava dosyasının Yargıtay 11. Ceza Dairesindeki dava dosyası ile birleştirilmesine oybirliğiyle karar verildiğini açıkladı.

Cumhuriyet Savcısı da birleştirme kararının ardından her iki davada tutuklu bulunan tüm sanıkların tahliyesini talep etti.

Talebi değerlendiren Yargıtay, İlhan Cihaner'in tahliyesine karar verdi. Kararda Cihaner'in derhal salıverilmesini açıklayan Yargıtay, tutuklama koşulunun oluşmadığını belirtti.

Daire ayrıca, Yargıtay ve Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davaların birleştirilmesinden sonra Erzurum'da tutuklu yargılanan diğer sanıkların da tahliyesine karar verdi.”

Kararda ilgi çeken çok önemli bir husus, yargıtayın, tutuklama koşulunun oluşmadığını belirtmesi oldu.

Şimdi soru şudur. Madem hukuken tutuklama koşulu oluşmamış neden bu savcı ve diğerleri tutuklanmıştır. Dava dosyası neden yargıtaydan kaçırılmıştır. Bir mahkemenin üst mercii olan yargıtaydan dosya kaçırabilme cüretini nereden alıyor

Umarız bundan sonra bütün bu soruların cevaplanacağı döneme girilir.

18/06/2010

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Işığı her zaman,herkes göremeyebiliyor. Selamlar...

Mesut KARİP 
 24.06.2010 13:46
Cevap :
Merhaba, Yorum ve katkınız için teşekkürler. Saygı ve selamlar...  25.06.2010 11:02
 

Osman bey merhaba, kazdıkları kuyuya er ya da geç yine kendileri düşecek; bu sinsi oyunu tezgahlayanlar ve ortak olanlar, birgün hesap verecekler; ayrıca gelecek nesil, bir daha bu oyunlara düşmemek için daha uyanık olacaktır! Saygılar, selamlar.

Ali Özdemir 
 20.06.2010 18:18
Cevap :
Merhaba Ali bey, Aynı düşünceler içerisindeyim. Umarım bırakacakları enkaz çok ağır olmaz. Saygı ve selamlar...  20.06.2010 21:03
 

hukuk adına umuttur. Umarım sorduğunuz soruların da cevabı dönemi başlayacaktır.

Emine Supçin 
 19.06.2010 21:49
Cevap :
Merhaba, Cihanerin tahliyesi karanlığa yakılan bir mum oldu. Umarım bu mumlar hızla çoğalıp gecemiz aydınlanacak. Saygı ve selamlar...  19.06.2010 23:05
 

Cihaner, leke sürülebilecek en son kişidir bana göre. Ve hemen, ve acilen kendini içeri attıranlar hakkında maddi ve manevi tazminat davası açmalı, gerekirse AİHM' e gitmeli, Cumhuriyete olan kinleri suratlarına yansıyan ve bu kinlerini onu savunmayı kendine ilke edinmiş insanları lekelemeyi kendine amaç edinenlerle sonuna kadar mücadele etmelidir. Sonuna kadar arkasındayız savcımızın.

Ayrıntıda gezinmek 
 18.06.2010 16:45
Cevap :
Merhaba, Sayın Cihanerin şahsında cumhuriyet tutklanmıştı. Şimdiye kadar oluşan hiçbir olumsuz durum böylesi üzmemişti. Çok haklısınız. Zaman hesap sorma zamanı. Saygı ve selamlar...  18.06.2010 17:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1649
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster