Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Aralık '12

 
Kategori
Genel Sağlık
Okunma Sayısı
89
 

Tüp Bebek Merkezi seçerken!

Tüp Bebek Merkezi seçerken!
 

Tüp bebek merkezi


Tüp bebek tedavisi hem maddi hem de manevi açıdan zor ve sabır gerektiren bir süreçtir. Tedavide en önemli basamaklardan biride tedaviye başlamak için uygun tedavi merkezini seçmektir. Tedavi için merkezin güvenililirliği ve başarısı dikkate alınmalıdır.Tüp bebek merkezinin başarısı merkezin verdiği başarı oranları ile değerlendirilebilir. Fakat bu başarı oranları merkezin gebelik oranları veya canlı doğum oranları mı tam olarak bilinmeyebilir. Bazı uzmanlara göre gebeliğin sağlanması tedavinin başarısı olarak kabul ediliyor. 

Kabul Edilen Hastanın Yaş Ortalaması Nedir?

 

Ayrıca merkeze başvuran anne adaylarının yaş ortalaması yüksek, yumurtalık kapasiteleri düşükse bu gibi faktörler başarı oranlarını değiştirebileceği gibi sonuçta tek başına başarı oranı ile tüp bebek merkezini değerlendirmek ve iyi veya kaliteli olduğuna karar vermek pek mümkün değildir.

Tüp bebek merkezinin tedavi için kabul ettiği hasta profili , başarı oranında yüksek grafik çizmesine neden olabilir. Örneğin merkez, 35 yaş üzeri hastaları kabul etmeyerek daha kolay tedavi olabilecek hastaları kabul edebilir ve bu sayede canlı doğum oranı yüksek olur. Bu durum o merkezin kaliteli değil başarısız ve vasat olduğunu gösterir. İyi bir tüp bebek merkezi hiç bir hastayı geri çevirmeyerek tedavi şansı sunan merkezdir.

Laboratuvar Kalitesi ve Ekibin Deneyimi

tüp bebek labaratuvar Tüp bebek Merkezi Seçerken  Tüp bebek merkezi için göz önünde bulundurulması gereken noktalar merkezde çalışan ekibin deneyimi, merkezin labaratuvarının kalitesi ve merkezde kullanılan teknolojik yöntemlerin yeniliğidir. Merkezin başarıyı arttırmak için yeni yöntemler ve gelişen teknolojiyi takip edip, uygulaması başarıyı arttırmada önemli rol oynayabilir.

Tüp Bebek Maliyeti ne olmalı?

Hastalar bazen maddi açıdan daha uygun merkezleri seçmeyi tercih edebilirler. Fakat ücreti ön planda tutmadan kaliteli ve başarılı uygun bir merkezi seçmek daha mantıklı olacaktır. Başarısızlık arttıkça hasta maddi açıdan daha büyük sıkıntıya girebilir. Öncelikle tüp bebek tedavisi görecek hastaların tedavi öncesi maddi ve psikolojik olarak tedaviye hazır olmaları, bir kaç başarısız denemeyi göze alarak başlamaları gerekir. Böylece hem beklentiler ortalama düzeye düşer hemde stres seviyeniz azalır.

laboratuvar Tüp bebek Merkezi Seçerken Dolayısıyla tedavi gereken hastalar tedaviye başlarken dikkatli bir araştırma ile düzgün ve kaliteli çalışan, uygun bir tüp bebek merkezini seçmeye çalışmalıdırlar. Merkeze başvurduktan sonra merkezde çalışan ekibin deneyimi, hastayla iletişimi, ekibin uyumu, hastayı yeterince bilgilendirip bilgilendirmediği gibi durumlar değerlendirilir. Tüp bebek tedavisinin yüzde yüz bir başarı sağlamadığı, başarının hastadan hastaya değişebileceği unutulmamalı ve başarısızlıkların tedavi sürecini olumsuz etkilemesine izin verilmemelidir. Ayrıca tüp bebek tedavisinin belli bir maliyeti olduğu ve masraf gerektireceği de tedaviye başlayacak çiftlerin unutmaması gereken bir ayrıntıdır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 231
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3834
Kayıt tarihi
: 09.11.12
 
 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof.Dr.Cem Fıçıcıoğlu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster