Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Şubat '20

   
  Kategori
  Genel Sağlık
  Okunma Sayısı
  16
   

  Tüp bebek Tedavisi

  TÜP BEBEK TEDAVİSİ
   
   
   
  Tüp bebek merkezi doğal yollardan anne baba olma konusunda sıkıntı yaşayan her çift için pozitif umutlar vaat eden bir merkez olmakla birlikte sadece tüp bebek tedavisi üzerine çalışılan bir yerdir.
   
  Kadın veya erkekte üreme ile ilgili belli başlı sıkıntıların tespiti ve tedavi sürecini kapsayan tüm işlemlerin yapıldığı tüp bebek merkezi hemen hemen her şehirde bulunmaktadır. Tüp bebek tedavisi çiftler için oldukça kritik ve stresli bir süreçtir. Tedavi olunacak merkezin ve doktorun seçimi ve başarı oranları ise önemlidir.
   
  Tüp bebek merkezinde tedaviye başlamadan önce anne ve baba adayı tedavi göreceği doktorun kontrolünden geçer ve bir takım testler yapılır. Bu testler bebeğin neden olmadığına dair sorunların veya rahatsızlıkların belirlenmesinde büyük rol oynar. Tüp bebek merkezinde bu tedaviyi almak işlemleri hızlandırırken aynı zamanda sadece bir tedavi üzerine yoğunlaşılmış olan bu merkezlerde tedaviye uygun cihaz ve teknolojik aletler bulunur ki tedavi süreci için önemlidir.
   
  Test sonuçlarından yola çıkarak öncelikle tüp bebek tedavisine çiftin uygun olup olmadığına karar verilir. Bilindiği üzere tüp bebek tedavisi her sağlık sorununda uygulanmamaktadır. Tüp bebek tedavisinde en önemli koşullardan biri sperm ve yumurta üretiminin olmasıdır. Koşulların uygun olması durumunda tedavi olduğunuz tüp bebek merkezinde işlem süreciniz resmî olarak başlar. İlk adım yumurtalıklarda ki yumurtaların ilaç ile olgunlaşma sürecidir ki daha sonra yumurtalar yine ilaç ile baskılanır. Öncelikle sağlıklı ve yeterli sayıda yumurta elde edilir daha sonra o yumurtaların beklenilen zamandan önce çatlaması önlenir ve yumurtalar ultrasonografi yardımı ile toplanır. Tüp bebek merkezinde ameliyathane şartlarında ve steril ortamda yapılır bu işlemler. Baba adayından toplanan spermler ve kadından alınan yumurtalar laboratuvar ortamında doğal bir şekilde döllenir. Tüm bu süreçte tüp bebek merkezinde bu alanda deneyimli personel ve uzmanlar ile kendinizi daha rahat hissetmeniz sağlanır. Ve son olarak gelişen embriyo rahim içerisine yerleştirilir. Çiftlerin tüm umutlarına ve mutluluklarına şahit olabileceğiniz bu merkezlerin her personeli tüp bebek alanında bilgili kişilerdir. İşini bilen ve güzel sonuçlar elde edebilen kişilerden tedavi alarak stresli süreci daha hafif atlatmış olursunuz. Tek sorun tek çözüm. Tüp bebek merkezi sadece bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin büyük bir kısmının olumlu sonuçlarla ayrıldığı tedavi merkezidir.
   
  ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 16
  Kayıt tarihi
  : 13.02.20
   
   

  18 yıldır yazılım sektöründeyim.Bilgi birikimimi burada paylaşmayı planlıyorum ..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster