Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ekim '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
930
 

Türban meselesi ve yalanlar....

Türban meselesi ve yalanlar....
 

Ne zaman bir gündem boşluğu yaşasak, ne zaman bir nefes alsa toplum, hemen bir sis perdesi kaplıyor ülkeyi. Bıkmadan, yeniden ve bir kez daha yeniden...

Soruyorum, ne değişti de ılımlı bir rüzgar havası esti önce? Dost vari el uzatmalar, karşılıklı uyum mesajları... bu senaryo fazlasıyla ısıtılıp getirildi önümüze. Bir taraf kendisi bile inanmadığı mahalle baskısından tutar meseleyi irdeler, bir taraf kamusal alan da neymiş der göz boyar. Bir yalan makinası bağlasak meclise ilk oturumda iptal olur inanın. Biz millet olarak, bazı medya kuklaları aracılığıyla dozu arttırılarak habire göz önünde tutulan bu mesele için öff! püf ! demeye devam edelim, ülkenin altından olanca kirliliği ile pis sular akmaya devam ediyor.

Olan gençliğimize oluyor. Bir neslin gençliği ''kaç! ve tut! '' diyen sesin aynı ağızdan çıktığını öğrenmek için çok ağır bir bedel ödedi bu ülkede. Şimdi de aynı ses ''Aç! ve Ört! '' diyor karşılıklı iki tarafa. Bunun bedelini farkında bile olmadan kutuplaşmış bir sosyal ortamda dünyaya gelen ve anlamını bile bilmeden biribirlerine kin besleyen bir nesil öder UNUTMAYIN !!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kılıçdaroğlu,"türbanı biz çözeriz" dedi. Ne zaman? iktidar oldukları zaman. Yani, yalan olduğunu iddia edemezsiniz. Oysa ortada söylenmiş bir çok yalan var ve sahibi de iktidarda. O da, türbanı çözerim dedi ve iktidar oldu. Çözdü mü? Ne gezer. Üstelik, bir de kör düğüm attı. Kılıçdaroğlunun burnunu uzatmak yerine, İktidarda olandan hesap sormak daha adil değil mi? Türbanı, kim bağlatıyor ise, o çözer. Türbanı kim bağlıyor ise, yine o çözer. Ve birgün çözecektir. Selamlar.

ŞAİR CAHİT KURT 
 14.10.2010 18:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 430
Kayıt tarihi
: 02.01.09
 
 

1970 yılı doğumluyum. Erzurum Atatürk Üniversitesi Zıraat fakültesi mezunuyum. Hayata hep ara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster