Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ağustos '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
451
 

Türban seçim, derdim geçim

Türban seçim, derdim geçim
 

Süleyman kardeşim çok güzel yakalamış. "Başı açık kızlar, üniversiteye giremiyecek!". Doğrudur, o kadar türbanlı kızın arasında türbansız bir kız, kendini nasıl hisseder? Sen diyeceksin ki, o kadar açık başlının arasında türbanlı kız ne yapsın? Peki, kılık kıyafet kanunu boşuna mı yapıldı? Doğuya giden bir trende, batıya koşuyoruz! Türban, kaç yıldır uğraştı, didindi; türbansızları yendi. Kılık kıyafet kanunu unutuldu. Millet sarık şalvar donandı. Cüppeye, çarşafa dolandı.

Maarif, şu eğitim sistemini hale yola koyacağına, türbanla, mürbanla amma da vakit kaybetti be ya hu!

Başına sıkı sıkı bir bez bağlarsan namuslu, bağlamazsan namussuz mu oluyorsun. Şerefsizim, kendi namıma kimsenin örtüsüne karışma yetkisini kendimde bulamam. Bendeniz kimim ki? İsteyen bağlar, istemeyen bağlamaz. Sen niyete bak! Nasıl bu duruma geldik be! Açık ta bacımız, kapalı da. Niyete bak! Başına bağladığın bezi, politika-geçim çorbasına bandırmıyorsan, gel elini öpeyim.

Abdullahcumhur, kızma bana n'olursun.. Lütfen beni kucakla! Hepimiz kardeşiz! Mapusa falan da atma. Tansiyonum var. Oralarda kalmayayım, pisi pisine..Sana muhalif te lazım değil mi? Beni koru kardeşim! Hepimizi kucaklayacaksın ya!.. Kucakla beni.

Türban filan hikayedir, bunlar asıl gündemi değiştirmeye yarar. Vesselam!
Geçime bakalım, geçime!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

10 sene önceyi düşünün.Türbanlı sayısı parmakla sayılıyordu.Şimdi bakarsanız o zaman ki türbanlı sayısı kadar kara çarşaflılar var. Bundan sonraki aşamada kara çarşaf gündem olacak, türban değil maalesef. Akyaka'dan Sevgiler

ALI RIZA UGURLU 
 02.09.2007 22:25
Cevap :
akyaka'ya sevgiler..  02.09.2007 23:50
 

Kendi kulagimla duydum . Burada yasayan bir hanim esi Turk onceden bas ortulu imis . Ama kendine sorulan sorulardan usanmis "Ornegin sen Iran limisin vs gibi basini yarim acmis . simdi sacinin yarisi acik . Turkiye ye gidince tam kapiyormus . Bu ne istir anlayamadim gitti.

Nursen 
 31.08.2007 7:01
Cevap :
zaman sana uymuyorsa, sen zamana uy!  31.08.2007 20:45
 

Sizde niyet ölçer mi var ki bir hanım kızımızın başındaki örtüyü ne maksatla örttüğünü anlayabiliyorsunuz?İlginç... Saygılarımla

shalimar 
 28.08.2007 23:39
Cevap :
saygılar..  29.08.2007 16:46
 

"Devrimlerimiz" nerede? Hani çocuklarımıza ilköğretimde ilk öğrettiğimiz... Atatürk ilke ve inkilaplarımız... Nerede? Laik Atatürk Cumhuriyet'inin Başbakanının karısının, yurtdışına, özel bir sıfatla giderken, Devrimlerimize uygun giyinmesi gerekmez miydi? Sevgi ve saygılarımla.

derinmavi.. 
 28.08.2007 14:05
Cevap :
saygılar...  28.08.2007 21:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 288
Toplam yorum
: 1350
Toplam mesaj
: 205
Ort. okunma sayısı
: 1162
Kayıt tarihi
: 18.01.07
 
 

Kendi halinde yazar, çizer, çapraz bulmaca çözerim. İki yüzyıl, bir binyıl gördüm. En sevdiğim hoca ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster