Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ekim '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1660
 

Türbanlı öğretmenden dayak krizi...

Türbanlı öğretmenden dayak krizi...
 

Görsel internetten alınmıştır.


Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’ne bağlı Küçükköy Beldesi’ndeki Mecit Ataklı İlkokulu ve Ortaokulu’nda derse ’tesettürlü’ olarak giren Türkçe öğretmeni E.K. bayağı dikkat çekmişti. Aynı öğretmenin bu kez de ’dayak’ iddiasıyla gündeme geldiğini basından öğrendim.

Çocuklarının öğretmen E.K. tarafından dövüldüğünü ileri süren bazı veliler, jandarma karakoluna giderek şikâyetçi olmuşlar.

İddiaya göre; Türkçe öğretmeni E.K. birbirlerine kağıt atıp, gürültü yapan öğrenciler E.G., E.H., A.C.B. ve Y.E.’ye tokat atıp, içlerinden birinin de başını tahtaya vurmuş. Okulda yaşananları çocuklarından öğrendiklerini söyleyen bazı veliler, Küçükköy Jandarma Karakolu’na giderek öğretmen E.K.’den şikayetçi olmuşlar.

Küçükköy Belediye Başkanı CHP’li Mesut Ergin de öğretmenin veliler ve belde halkı arasında yerel seçimler öncesi ayrışmalara neden olduğunu ileri sürerek, "Birileri siyaset yapma uğruna, belde halkının huzurunu kaçırıyor. Öğretmen başka bir okulda görevlendirilsin" demiş.

Türban, yapılan son düzenlemeyle artık kamuda serbest oldu. Bu durumun halk arasında sorunlara neden olacağı belliydi. Devlet tarafsız olmalıydı. Türban serbest bırakılarak devletin tarafsızlığı ilkesi yaralanmıştır.

Dayak, kim tarafından uygulanırsa uygulansın kabul edilemez bir davranıştır. İster türbanlı, ister türbansız. Bu öğretmen ise, allamei cihan da olsa, yaptığı uygulamalar nedeni ile bir kısım insanlarımız tarafından sürekli eleştirilecek, bir kısım insanlarımız tarafından da, hak etmese dahi, sırf türbanlı olduğu için övülecektir. Alın size bir ayrıştırma, hem de en basitinden.

Yarın, öğrenciler de türban takmaya başladığında siz bakın o zaman şamataya. En küçük bir aksi davranış, öğrenci ve öğretmenlerin giyim kuşamlarıyla bağdaştırılıp rakipler yaratılacaktır.

Hastaneye gittiğinizde en basitinden bir enjeksiyon yapılırken dahi, biraz sert uygulandığında, yapan kişi kılık kıyafeti ile değerlendirilip bir garez aranacaktır davranışında. Ve… İnsanlar bıçak gibi bileneceklerdir birbirlerine karşı. Bu kadar gerginliğe ihtiyacımız mı vardı?  Nereye gidiyoruz?

Toplumu bu kadar germeye kimsenin hakkı olmadığını düşünüyorum…

13 Ekim 2013

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bazen diyorum ki bunlar müslüman ise ben bunu ret etmeliyim. Ne midem kaldırıyor ne beynim hepsini her şekli ile ret ediyorum. Sevgimle.

Tülay EKER 
 21.10.2013 12:49
Cevap :
Bazen insanları anlamak zor oluyor gerçekten. Anlamaya çalışmak da yoruyor. Bilmem ki ne yapmalı...Selamlar, mutlu kalın...  22.10.2013 23:15
 

Yaradanın peşinden koştuklarını iddia eden körlerin ileri sürdükleri kulluklarına şeytan bile inanmaz...Bölme iştahları onlara devamlı gıda taşır durur,sayın Hayvar.Hepsinde de cehennem vasıflarının damgası vardır.Gericilik ve yobazlık eşşeğin sırtından alınıp üstü kireçle örtülüp kendi karanlığındaki cukuruna defnedilecektir muhakkak.gerçeğe ne güzel ışık vurmuşsunuz,elinize sağlık.Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 19.10.2013 10:04
Cevap :
Abbas Bey sonunda buldum sizin yorumunuzu ama nedense bloğun altında yayına çıkmıyor. Anlayamadım nedenini. Yorumlarım kısmında var oysa. Teşekkür ediyorum bu değerli yorumunuza. Selamlar, mutlu kalın...  22.10.2013 15:02
 

Ne yazık ki dayak okulda da, kışlada da, karakolda da sürüyor. Bu öğretmenin talihsizliği öğrencilerinin ve velilerinin hassas çıkmış olmaları... Eylemin türbanla alakalı olduğunu sanmıyorum. Öte yandan, her türlü özgürlüğe evet, her türlü ayrışmaya hayır! Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 17.10.2013 12:57
Cevap :
Benim özgürlüğümün başladığı yerde diğerlerinin özgürlüğünün bitmesi gerektiği yerleşirse beyinlere sorun kalmaz. Ancak özgürlüklerin giderek kısılacağı sinyallerini almamak mümkün değil..Dayak kimden gelirse gelsin kabul edilemez...Selamlar, mutlu kalın...  20.10.2013 23:32
 

Artık geri dönüşü zor bir noktadayız:( Yakında tesettürlü öğrenciler de sınıfa girer. Sonra iki öğrenci grubu savaşır. Tesettürlü öğretmen taraf tutar. Bunun adı da "Okul Baskısı" olur:( Selam ve sevgiyle.

Ata Kemal Şahin 
 16.10.2013 21:42
Cevap :
Çok haklısınız Ata Kemal Bey. Bundan daha iyi bir ayrıştırma düşünemiyorum doğrusu. Okullarda kan akarsa bunun sorumlusu kim olacak acaba. Gerçi ona da kılıf hazırdır. Açık olan öğrenciler genel ahlaka aykırı derler olur biter. Sonrasında da karartma kararını aldılar mı sorun kalmaz...:( İyi bayramlar...Selamlar, mutlu kalın...  16.10.2013 21:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 3989
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1420
Kayıt tarihi
: 20.11.10
 
 

Bir Kamu Kurumundan emekliyim. Bloğumda; yaşadıklarımı, çevremde gözlemlediğim olaylar ile kendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster