Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Kasım '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
629
 

Türbanlılar neredeydi?

Türbanlılar neredeydi?
 

69 yıl sonra Mustafa Kemal yine halkın kalbindeydi. Yalnız Anıtkabiri 550 000 kişi ziyaret etmiş 2007 10 Kasım'ında. 69 yıl sonra dünyanın başka bir diyarında böylesine gözyaşlarıyla, sevgiyle, aşkla anılan bir lider daha var mı?

29 Ekim'den sonra 10 Kasım'da da Anıtkabir'deki anı defterine düşüncelerini yazan devlet büyüğü, Mustafa Kemal'e nasıl hitap edeceğini bir türlü bilemedi. "Aziz Atam", "Aziz Atatürk" diye bir türlü başlayamıyor yazısına.

Yazık!

Ben TV'leri izlerken buna dikkat ettim. Bir şeye daha dikkat ettim. Siz, Anıtkabir'i ziyaret eden 550 000 kişi içinde ve İstanbul'daki Dolmahçe Sarayı'nı ziyaret eden binlerce kişi içinde kaç türbanlı gördünüz?

İstanbul ve Ankara sokakları, bütün resmi davetler türbanlı kadınlarla doluyken 10 Kasım'da neredeydi bu insanlar?

Ben TV'lerden izlerken bir ya da iki orta yaşlı bayanı başörtüsü ile gördüm.

Türbanlı bayanlar yoksa eşleri de yoktur mutlaka.

Sanırım türbanlılar demokrasi hakkını kullanıyorlar ve her yerde oldukları halde 10 Kasım'da Anıtkabir'de ve Dolmabahçe'de olamıyorlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Esat abi demek istiyorum çünki yaşça ve akılca benden çok çok büyüksünüz.Ama yazınıza söylenenleri okuyunca yaşları büyük olan ama düşünceleri benim düşüncelerim kadar büyüyememiş insanlar olduğunu gördüm bu çok üzüntü verici bir olay çünki bu tip insanlar hayatın her yerinde ve siz bu insanlara bir şekilde bir şeyler anlatmaya çalışıyorsunuz inanın işiniz çok zor.

yasin akg 
 18.12.2009 9:07
Cevap :
Ben sadece yazı yazıyorum. Yazdıklarımın ya da düşüncelerimin büyük olduğunu hiç bir yerde de iddia etmedim. Ancak, siz düşüncelerinizin benden büyük olduğunu yazmışsınız. Bilmem noter huzurunda mı test ettirdiniz düşüncelerinizin büyüklüğünü? Allah korusun benim böyle bir kibirim asla olamaz. Bizler aile büyüklerimizin Hz. Mevlâna inaçları doğrultusunda yaşamış bir aileden geliyoruz. Allah'tan başka hiç bir varlığın bir başka varlıktan üstün olduğuna inanmayız. Düşüncelerimi yazıyorum. Yanlış olabilir. Ama benim düşüncelerim herkesten büyük gibi bir sözü söyletmeyi ve kibirlenmeyi Allah bana kısmet etmesin. Bir de ne demiş atalarımız "akıl yaşda değil baştadır" siz benden küçük de olsanız aklınız ve düşünceniz neden benden küçük olsun. Neyse yazdıklarınıza eyvallah diyor, düşüncenize karşı olan insanlara düşünce yolu ile cevap vermenizi diliyorum. Örneğin, benim bu eleştirdiğiniz yazıma siz de bir yazı ile cevap verin. Çok çok sevinirim. (Sevgi ve saygılarımla)  18.12.2009 12:26
 

YA GERÇEKTEN YETER ARTIK ŞU TÜRBANLI DEDİĞİN KISIMDAN NE İSTİYOSUN KEMALİST DEDİĞNİ SADECE BİR GRUP İNSAN MI BEN DE BİR TÜRBANLIYIM AMA ATATÜRKE Bİ KASTIM YOK EĞER BİR AYIRIM YAPMAK İSTİYORSAN TÜRBANLI YADA TÜRBANSIZ KİŞİLER DEĞİL ATATÜRKÇÜ YADA DEĞİL... ATATÜRKE SAYGIDAN BAHSEDİYOSUNUZ ATATÜRKÇÜ OLMAK DEMEK SADECE 10 KASIMDA ONU ANMAK DEĞİLDİR YADA ONU PUTLAŞTIRMAK DEĞİLDİR. O YÜCE LİDERİN SİZİN KOCA KOCA ÇELENKLERİNİZE İHTİYACI YOK ARKASINDAN SADECE BİR HAYIR DUAYA İHTİYACI VAR YETER ARTIK BU İNSANLAR CAHİL DEĞİL BENDE TÜRBANLIYIM AMA SENİN VE SENİN GİBİ DÜŞÜNENLERDEN BIKTIM BİZDE ÖZGÜRÜZ...... ÖZGÜRLÜKTEN BAHSEDİYOSUN ASIL SİZ BİZİM ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ KISITLIYOSUNUZ....

Hatice LALE 
 20.11.2007 19:36
Cevap :
Demokrasi herşeyi dilediğinizce yapma özgürlüğü değildir. Herşeyi yapmak ise özgürlük değildir.  21.11.2007 21:52
 

Bu yazdıklarınız gerçekten çok çok içimi acıttı. Çok belden aşağı vurmuşsunuz. Parantez içindeki saygılarımlada imzanızı atmışsınız. Sizi gerçekten tebrik ediyorum. Sayenizde sözde Atatürkçü, Atatürk düşmanı oldum. Mustafa Kemal'in düşüncelerini benimsemez oldum.Benim düşüncelerime ve değerlerime hakarettir bunlar.Huzurumu arttırmak için yazıyorumu bile malzeme yapmışsınız. Amacınız canımı acıtmaktı gerçekten başarılı oldunuz.

Beyazlale 
 20.11.2007 0:27
Cevap :
Bu sefer yorumunuza yorum yapmak istemiyorum. İlginize teşekkür ediyorum. Yüreğinizdeki Mustafa Kemal sevgisini,lütfen O'nun devrim ve ilkelerini yaşamda da uygulatmak için yaşatın. Çünkü O'nu sevmek demek, ilkelerini yaşatmak demektir. Sevgiyle kalın. Sizi kırmak istememiştim.  21.11.2007 21:56
 

Sayın ve sevgili Esat isimli blog yazarı bu konuda sizinle buluşabildiğimiz hiçbir ortak nokta yok...Atatürk'ü ve Atatürkçülüğü sadece bir grubunmuş gibi düşünmek ve kesin genellemeler yapmak fena hemde çok fena(benim düşüncelerim). Etiketler ve etiketçiler işte tüm mesele... Saygılarımla Beyazlale rumuzlu blog yazarı.

Beyazlale 
 19.11.2007 16:58
Cevap :
"Hakkımda" bölümünüzü okurken "yüksek yapıyorum" diye bir tümceye rastladım. Sanırım yüksek lisans yapıyorsunuz. Din kitapları okuduğunuzu yazmışsınız. Biliyorum uyan bir örnek değil ama size şunu soruyorum: Bir peygambere inanıyorsunuz ama onun dinini uygulamıyorsunuz. O peygamberin dininden olur musunuz? Olsanız da kendinizi kandırmış olmaz mısınız? İşte Atatürkçülük de böyledir. Atatürk'ü sevmek demek onun yolundan gitmek, devrimlerine sıkı sıkı sarılmak demektir. Yoksa laf olsun diye "Ben Atatürkçüyüm" demek kendimizi kandırmaktan başka bir şey değildir. Ben, hiç bir yerde "huzurumu arttırmak için" yazı yazmıyorum. Çağdaş Türkiye'nin ve Atatürk Devrimleri'nin karşısına dikilenlerin huzurunu kaçırmak için yazıyorum. Yok yok yok! Atatürkçülük ve Atatürk Devrimleri'nden ödün vermek yok. Benim, Mustafa Kemal'in görüşlerini benimsemeyenlerle hiç bir ortak noktam zaten olamaz. (Saygılarımla)  19.11.2007 21:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 681
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3229
Kayıt tarihi
: 26.05.07
 
 

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Bir daha da Kadıköy'den ayrılmadım. İstanbul Üniversitesi, Ede..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster