Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Haziran '12

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
200
 

Turizm gecikince

Turizm gecikince
 

Turizm geç gelince, sergiler K.Adasında ön plana çıktı.


Kuşadası, sanatsal faaliyetlerde, bir çok belediyelerin üstünde bir atılım gösteriyor. Ve de  devamlı surette halkın  ilgisini üzerinde tutmağa başarıyor.

Kuşadası, sergiler memleketi oldu adeta. Turistler de yakın ilgi gösteriyor bu sanatsal faaliyetlere. Halk Eğitimin  sergisi İbramaki Sanat Galerisinde, halkın beğenisine sunuldu..

Kuşadası Kaymakamı M. Esen “ Kuşadalı hanımlar çok hünerli “ dedi. Ada’da, 250 branşta, aralarında nakıştan iğne oyasına kadar çeşitli kurslar açılmıştı.

Öte yandan aynı  galeride heykel sergisi de vardı. Sergisinin açılışını göremeyerek geçen hafta vefat eden Ayhan Kurtoğlu, fabrika işlik atıklarından topladığı telleri ve ormanların sunduğu doğal ağaç parçalarını değerlendirerek on’a yakın sergi açan ve yayınlanmış iki şiir kitabı bulunan bir sanatseverdi.

Dayısının afiş çalışmaları ve davetiyeleri gördüğünde çok sevindiğini belirten Yaşar Tuyan, “Beni bugün burada ağırlayan herkese çok teşekkür ediyorum.Bu güzel sanat galerisini Kuşadası’nın hizmetine sunan başta Kuşadası belediye başkanı M.Esat Altungün olmak üzeri tüm ekip arkadaşlarına çok teşekkür  ediyorum. Ben burada sergi açmak isteyen fakat ömrü yetmeyen ve geçen hafta vefat eden  dayım için bu sergiye katılan herkesten bir alkış istiyorum.” Dedi

Antalyalı Dr. Melek Günbey’in resim sergisi de aynı yerdeydi. Resim serüveninin orta okul yıllarında bir öğretmeninin teşviki ile uluslar arası bir resim yarışmasına katılarak başladığını anlatan Dr.Melek Günbey, daha sonra Avusturya’da resim yapmaya devam ettiğini belirterek Avusturya, Ankara, Erzurum, Antalya, Bodrum’da sergiler açtığını söyledi.

Kayıhan Keskinok, Nüzhet İslimyeli, Serap Etike, Harun Antakyalı, Cezmi Orhan atölyelerinde resim ve Gencer Kondal’ın geleneksel keçe atölyesinde keçe çalışmaları yaptığını vurgulayan Dr.Günbey,  yurtiçi ve yurt dışı özel koleksiyonlarda yapıtlarının olduğunu belirtti.

Kuşadası Belediye Başkanı M.Esat Altungün’de İbramaki Sanat Galerisinde sergi açtığı için Dr.Melek Günbey’e teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 880
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster