Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Aralık '12

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
378
 

Turizmde son nokta,TUTAP ilkleri gerçekleştiriyor.

Turizmde son nokta,TUTAP ilkleri gerçekleştiriyor.
 

Türkiye’nin en büyük tanıtım portalı olan Turizm Tanıtma Platformu (TUTAP) başkanı Fikret Yıldız ile medya ve turizm sektörüne yıllarını vermiş Turizmde Son Nokta Turizm Portalı sahibi Derya Duysak bundan böyle sektöre birlikte hizmet vermeye devam edecekler. TUTAP Başkanı Fikret Yıldız, Türkiye’nin en büyük tanıtım portalı olan “Turizm Tanıtma Platformu”nun çalışmaları için bir yıldır çalışıyor. TRT de bu büyük projeye tüm desteğini vererek sponsorluğunu gerçekleştiriyor. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından da desteklenen portalın yakın zamanda tanıtım reklamları tüm TRT ekranlarında yayınlanmaya başlayacak. Portalın tanıtım sunumu Başkent Ankara’da düzenlenen toplantı ile gerçekleştirildi. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından da desteklenen portalın yakın zamanda tanıtım reklamları tüm TRT ekranlarında yayınlanmaya başlayacak.

Başkan Yıldız; “Türkiye’mizin milli gelirine büyük katkısı olan Turizm Sektörünün bu katkısını artırmanın en önemli ve ivedi yolu tanıtımdır. Her şeyi Devletten bekleme ve Devletin malı deniz mantığı kafalardan silinmeli, herkesin özellikle de Turizm sektöründe yer alan aktörlerin Ülke tanıtımında duyarlı, istekli ve sorumluluk bilincinde hareket etmeleri gerekir. Biz TUTAP olarak bu duyarlılığın artırılması ve Ülkemizin çok daha iyi tanıtılması adına projeler üretme gayretleri içerisinde olmanın yanı sıra bunu Sosyal Sorumluk olarak kabul etmekteyiz. Turizm aşığı değerli Derya Duysak Hanımefendi ile birlikte enerjimizi ve birikimlerimizi birleştirerek yayın organlarımızla, yeni projelerimizle, Ülkemize çok daha faydalı hizmetler vereceğimize inanıyorum. Türkiye Sevdasını yüreğinde hisseden herkesi TUTAP çatısı altında bulunmaya davet ediyorum” dedi. TUTAP’ta 81 ilimizi içine alan tanıtma ve materyal temini ağlama faaliyetlerini sürdürecek projeler hazırlanıyor. İl, İlçe ve Beldelerimizin genel bilgileri, tanıtım filmleri, fotoğrafları, kültürel ve tarihsel zenginlikleri ile yöresel özelliklerinin yer alacağı portal da ayrıca birçok önemli kategoriler oluşturularak tanıtma yapılmakta.

Türkiye’nin en kapsamlı ve büyük Tanıtma Portalı www.turkiyetanitma.com , 5 Ocak 2013 de alan tahsis faaliyetlerine başlıyor. Skylife’a rakibiz… Turizmde Son Nokta turizm haber portalı sahibi Derya Duysak ise yaptığı açıklamada; “Sektörde yıllardır yer aldıktan sonra sahil şehri olmayan ve turizmin daha kültüre dayalı olduğu Ankara’da böyle bir çalışma içersinde TUTAP (Turizm Tanıtma Platformu) başkanımız Fikret Yıldız bey ile yola devam etmemiz benim için büyük mutluluk oldu. Türkiye’de turizm sektörü için geniş bir portföye sahip durumdayız. Yıllardır dergi çıkartmanın hayali ile yaşıyordum. Bu imkana şimdi sahip oldum. Artık bir dergimden daha fazlası var. Birinci turizm dergimiz ile sektörde “BİR İNCİ” olacağız. Skylife dergisine rakibiz. Dağıtım ve abonelik sistemi ile yürütülen dergimizin devlet hava meydanlarında dağıtımı iki yıldır yapılıyor. Ayrıca TUTAP (Turizm Tanıtma Platformu) olarak grubumuza ait olan, üniversitelerimiz, belediyelerimiz, AVM lerimiz, Birinci haber portalımız ve Turizmde Son Nokta turizm haber portalımız ile birlikte sektöre daha geniş kapsamlı hizmet vermeye çalışacağız” dedi. Portal içerisinde yer alacak tüm oteller, üniversiteler ve belediyeler ile alakalı verilerin, tahsis edilen alana yüklenebilmesi için, içerisinde alan tahsisi yapılıyor. Bu alan kullanıcı adı ve şifre ile yetkililer tarafından kullanılacak. Portal içerisinde yayınlanacak olan tanıtım filmine ilaveten, başkanların ve genel müdürlerin konuşma çekimleri ve montajı TUTAP tarafından gerçekleştirilecek ve yayınlanacak. Büyükşehir Belediye Başkanı 15 İl Belediye Başkanları 10 İlçe Belediye Başkanları 7 Dakikalılık ortalama süreleri ile yaptıkları icraatları görüntüler eşliğinde anlatacaklar. Bu çekimler 6 ay süre ile portal içerisinde yer alacak ve daha sonra yeni çekimler yapılacak. TUTAP, Türkiye’nin, tarihsel, kültürel ve doğal güzellikleri ile sahip olduğu mirasın ne kadar zengin olduğunu tüm dünya insanlarına anlatarak, ülke turizmine katkı sağlamaya devam edecek. Portal’ın ana sponsorluğu TRT tarafından yapılacak olup TRT’nin tüm kanallarında reklamsal ve tanıtım içerikli yayınlar yapılacaktır.

Kaynak: Derya Duysak

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 815
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster