Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ocak '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
381
 

Türk' ün kurtuluş yolu - Artık batı yok

Senelerce batı ile aynı birlikte yeralmak isteyen Türkiye ne kazanmıştır? Sürekli aşağılanma ve maddi zarar. Eğer siz bir birliğe girmek istiyorsanız karşı tarafta aynı isteği taşımalıdır. Mesela basite indirgeyecek olursak sizi evine istemeyen ve bunu açık açık belli eden bir insanın evine gider misiniz? Gitmezsiniz.

Batılılaşma tabi ki ilk etapta bakıldığında Türk insanı için çekici görünmüş olabilir, bunda şaşılacak birşey yoktur. Ama batı bu zenginlik ve gelişmişliğini nasıl elde etmiştir? Doğu ülkelerini sömürerek. Dünyadaki enerji kaynaklarının dağılımı bunun en güzel örneğidir.

Yüce Önder Atatürk' ün muasır medeniyetler seviyesi söylemi saptırılmaktadır.Ab sürekli Türk gururunu aşağılamaktadır. Ulu önder, Türk bayrağını çiğnemekte tereddüt etmeyen Yunan Kralı'na misilleme yapma hakkına sahipken Yunan bayrağını kaldırtmış ve bayrak bir milletin şerefidir demiştir. Yani, 1 Dünya Harbi sonunda İngilizler'in maşası olup Türk Milleti'ne kan kusturan ve defedilen Yunanistan düşman olmasına rağmen bayrağı çiğnenmemiş ve şereflerine saygı gösterilmiştir. O zaman bu çelişki nasıl açıklanacak?

İkiyüzlü Avrupalı Türkiye'yi aşağılayacak ve Atatürk'ün evlatları bizler bunlarla hala aynı birlikte yeralmaya çalışacaz? İşte bu düşüncede olmak Atatürk'ü anlamamak demektir. Hala, Atatürk böyle isterdi diyen varsa o zaman bu bayrak olayını ve şu anki düştüğümüz durumu samimi ve inandırıcı bir şekilde açıklamak zorunda. ZAHMET ETMESİN AÇIKLAYAMAZ.

Avrupa'nın ve Amerika'nın kokuşmuşluğu,ikiyüzlülüğü görülmemektedir. İnsan hakları savuncuları! (bana göre yamyam hakları savunucuları) Avrupa ve Abd'nin ne olduğu hala anlanmak istenmiyor.

Bakınız şimdi....

Bütün kurumlara, bütün olgulara, bütün düşünce sistemlerine ikiyüzlülük bulaşsa bundan en temiz kalması gereken insan haklarıdır. Fransa, senelerce kanını emdiği Kuzey Afrika ülkelerinin Fransız kimliği almış, Fransa tarafında savaşmış (bakınız Çanakkale Harbi Fransız ordusu, 2.Dünya Harbi Fransız ordusu) insanlarını banliyölere hapsedip 'köpekler'diye nitelendiriyor. Amerika'da Amerikan vatandaşı 3 zenciden 1 tanesi ceza evinde. Son kasırgada insanların nasıl ölüme terkedildiğini (siyah ve de beyaz) tüm dünya gördü. Ülkesinden zengin Yahudileri kaçırmamak için Ortadoğu'daki katliamları destekleyen Amerikanın gerçek yüzü hala görülemiyor. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi diye zavallı bir kurum var, Türkiye'yi yani kendi ülkesini şikayet etmek isteyen bazı sözüm ona! Türk vatandaşları oraya gidebilmek için vize alamıyorlar. Adı insan hakları mahkemesi ama davanı uzaktan takip et diyor. Bu mu insan hakları!? İnsan haklarına saygı duyulan,çağdaş bir ülkeyi kim istemez? Ama bunların hiç öyle olmadıkları, gerçek yüzlerinin çok kirli olduğu bilinmelidir.

Bunların tüm ikiyüzlülüklerinin örneklerini vermeye kalksak bloglar yetmez ama bazı uyanamayan batı özentisi kesimlerimiz hala bunlardan bahsediyorlar. Unutulmamalı bunların hepsi sahte ve içleri boş. En büyük hak ihlallerini, en büyük iğrençlikleri yapan ama her fırsatta çağdaşız, medeniyiz diyenler yine batılılar.

Rusya, İran, Arap Ülkeleri, Uzakdoğu kısacası batı denen sömürgeciler dışındaki doğu ülkeleriyle ittifaklar kurmanın ve en kötü ittifakın bile batıda kurulmak istenenden daha iyi olduğunu söylemek için müneccim olmak gerekmez. MGK eski genel sekreterlerinden Sayın Tuncer Kılınç'ın Ab ve Amerika'nın artık bırakılıp Rusya, İran ekseninde yararlı birliktelikler kurulması yolundaki söyleminin en büyük destekçilerindenim. Amaç anti-emperyalist bir kutup kurmak ve burada kalmaktır. En az 200 sene en büyük can düşmanı olduğumuz Çarlık Rusyası'nın Bolşevik ihtilali ile bir anda anti emperyalist olup Türkiye Cumhuriyeti'ni ilk tanıyan devlet olacağı kimin aklına gelirdi.? Veya yıllarca boğaz boğaza gelmiş ve bu mücadeleri filmlere, romanlara bile konu olmuş Abd ve İngiltere'nin şu an en sıkı iki müttefik olacağı?

Ben şunu da iddaa ediyorum eski çekişmeler unutulup ortak paydada birleşerek Türkiye-Rusya-İran ve Çin ile başlayacak Doğu İttifakı tüm dünya düzenini değişterecektir. İran zaten bunun sinyallerini veriyor, Çin kesinlikle yakın zamanda Amerika'yla büyük çekişmeler yaşayacaktır. Rusya her zaman Amerikan karşıtıdır, ülkede İngilizce konuşan turistlere hala bile sıcak bakılmamaktadır.

Şu an bu kopuşu yapamayacak görülen Türkiye, yakında Kuzey Irak'taki vatan hainlerinin eylemleri iyice arttığında aklını başına alacak ve yeter artık diyecektir. Kıbrıs bu kopuşun ilk dönüm noktası olacaktır.

Yani bahsettiğim ittifak çeşitli ırkların, çeşitli dinlerin anti emperyalist bir kutupta birleşmesidir.

Bizim gibi büyük bir ülkenin artık bir B planı olmalıdır olmazsa C planı bulunmalıdır.

Aklımızda olsun ki Türkiye, birçok sorunla uğraşmasına rağmen dünyanın en sorunlu ülkesi değildir. Bizim yapmamız gereken doğru yolu bulmak, tarihimize, değerlerimize sahip çıkmak, Atatürk ile silah arkadaşlarının ve o mücadeleyi veren tüm halkımızın bizi o zamanlar getirmek istediği yere gelmemizdir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bugün dünyaya yön verenlere bakılırsa hepsi bilgi toplumu olarak teknoloji üretebiliyorlar. Teknolojide bilidiği gibi katma değeri, karı yüksek ürünler yapmanıza olanak sağlıyor. Yüksek Kar ettiğinizde de ekonomik olarak güçlü ve ön sıralarda olabiliyor, masada güçlü konumda oturuyorsunuz. Gelelim ülkemize, Demir, kömür, tekstil, fındık, domates satarak karnımızı dahi doyuramıyoruz. Borcu borçla kapatıyoruz. Neden? Halkımızın yeteri kadar eğitimli değil. Teknoloji üretemiyoruz. Fakir hangi birliğe katılsa, fakir olarak katılacak. Diplomaside masaya açık veya gizli kozlarınızla oturabilirseniz, söz hakkınız olur. Bu borç yükü ve mevcut politika ile moral bozmuş olmayalımda en azından işimiz çok kolay değil. Peki, çare nedir? AB'ye değerlerimizi muhafaza ederek katılacak, yaratılacak sinerjiden tüm ortaklar gibi bizde faydalanacağız. Sonra mı? Bizim bin yıllık devlet tecrübemiz var. hallederiz. Yeterki milli ve manevi kimliğimizi iyi muhafaza edelim. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 03.01.2007 19:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 1016
Kayıt tarihi
: 05.10.06
 
 

Üniversite mezunuyum. Basın sektöründe çalışıyorum. Bilgisayar, kitaplar ilgi alanlarım. politika ko..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster