Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Kasım '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
389
 

Türk askeri KKTC'den çekiliyor !!!

Türk askeri KKTC'den çekiliyor !!!
 

Kıbrıs'ta KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Güney Kıbrıs Rum Lideri Dimitris Hristofyas arasında devam eden kapsamlı müzakerelerde Rum tarafı KKTC'yi ayağa kaldıran bir iddia ortaya attı.

Rum lider Hristofyas, Talat ile "tek egemenlik, tek vatandaşlıklı federasyon ve Türk askerinin Kıbrıs'tan ayrılması" konusunda uzlaştıklarını açıkladı

Kıbrıs'ta KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Güney Kıbrıs Rum Lideri Dimitris Hristofyas arasında devam eden kapsamlı müzakerelerde Rum tarafı KKTC'yi ayağa kaldıran bir iddia ortaya attı.

TALAT KABUL ETTİ: TÜRK ASKERİ ÇEKİLİYOR

53'üncü kez Lefkoşa ara bölgede BM Genel Sekreteri Kıbrıs Özel Temsilcisi Taye Brook Zerihoun'un gözetiminde bir araya gelmelerinin ardından 24 Kasım'da buluşmak üzere ayrılan liderler kendi taraflarında basına bilgi verdi. Rum lider Hristofyas, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'la anlaştığı konularla ilgili açıklamalarda bulunarak, "Talat, Türk askerinin Kıbrıs'tan gitmesini kabul etmiştir" şeklindeki ifade Türk tarafını ayağa kaldırdı.

Rum Lideri Hristofyas, Güney'de gazetelerin sorularını cevaplandırdığı esnada, KKTC Cumhurbaşkanı Talat'ın son zamanlarda basında yaptığı açıklamaların ters olduğunu söyleyerek, "Talat'la çözümün federasyon olacağı, tek egemenliği, tek vatandaşlığı, tek uluslar arası teslimiyeti olacak bir devlet olacağında birleşik Kıbrıs'ın askersizleştirilmesi olacağında ve Türk ordusunun asla olmayacağında anlaştık" dedi. (vatan)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Efendim, Saygılarımla; Mehmet Yavuz Bey Kardeşim; Maya takvimine göre 2012 dünya felaketi, aslında dünyanın felaketi değil, sadece Türk Milleti'nin felaketi olacak! Paylaşımın ve duyarlılığın için kalemine, emeğine ve yüreğine sağlık ve mutluluklar dilerim. Selam ve saygılarımla

Recep Altun 
 24.11.2009 0:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 556
Kayıt tarihi
: 21.07.09
 
 

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Kırıkhan'da tamamlayıp üniversite..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster