Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Şubat '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
172
 

Türk Eğitimciler Almanya'da barış tohumları ektiler

Türk Eğitimciler Almanya'da barış tohumları ektiler
 

Geçtiğimiz günlerde, Erasmus+ destekli proje  kapsamında, Almanya’nın Hamburg kentinde sunum yapan  iki öğretmen, eğitim adına uluslararası başarıya imza attılar. ‘’21. Yüzyıl Eğitiminde Yenilikler ‘’ temasının işlendiği  etkinliklerde, 6 ülkenin gençleri tek yürek oldular. Faaliyet, büyük ilgiyle karşılandı.

İngilizce Öğretmeni Ferda Oral ve  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni  Sibel Kılınç’ın hazırladığı sunum ,  Hz.Adem’den   Hz.İbrahim ‘e,  Hz.Musa’ dan  Hz.Muhammed’e  uzanan peygamberler tarihinde, ortak değerlerin ,ortak kavramların hatırlanmasıydı. Günümüz dünyasında yaşanan ayrılıklar, bölücü yaklaşımlar göz önüne alındığında, yapılan çalışmanın önemini anlatmaya gerek yok sanırız.

Allah’ın dünyadaki düzeni ve insanı kemale erdirmek için gönderdiği yüce Peygamberleri  ve onların verdiği ortak mesajları vurgulayan Ankara Kavaklıdere Ortaokulu öğretmenleri, çalışmalarını değişik materyal ve etkinliklerle zenginleştirdiler. Çalışmanın  sonunda,  Alman, İtalyan, Yunan, Türk, Letonyalı ve Litvanyalı öğrenciler, dünyaya verdikleri barış mesajları ile ellerindeki çiçekleri barış tarlasına ektiler. 

Faaliyetlerin ardından,  yüzleri gülen öğrencilerin olumlu geri bildirimleri, Türk ekibini layıkıyla sevindirdi.  Evrensel  yaklaşımları ve birlik mesajlarıyla,  ekiplerin takdirini kazanan öğretmenlerimiz, aylar süren çalışmalarının karşılığını aldılar.

Konu hakkında açıklama yapan Sibel Kılınç ‘’Bu etkinlikte beni en çok etkileyen Letonya ve Litvanya’dan gelen gençlerin Peygamber efendimizin ismini bilmiyor olmasıydı . Bu vesileyle Peygamber Efendimizin isminin öğrenilmesine aracı olmak, yaptığımız Erasmus+ çalışmalarının hedefine ulaştığının göstergesi oldu.’’ Dedi.

Projenin koordinatörlüğünü  yürüten Ferda Oral , 10 yıldır faklı öğrenci grupları ve yetişkinlerle yaptıkları projelerin, bir çok gencin evrensel değerlerle yola devam etmesine katkı sağladığına değindi. Avrupa Birliği Bakanlığı destekli projelerle yola devam ederken, insan ilişkilerinde din, dil, ırk farkının ortadan kalkmasına özen gösterdiklerini ve evrensel bir yaklaşımın içinde çalışmalara imza attıklarını belirtti.

Bizde tüm uluslararası çalışmaları yürüten eğitimcilere başarılar dilekleriyle, bu çalışmalara ön ayak olan öğretmenlerimizi  yürekten kutluyoruz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 101
Toplam yorum
: 95
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 5934
Kayıt tarihi
: 06.02.13
 
 

Hacettepe Üniversitesi  İngiliz Dil Öğretmenliği mezunu Ayperi Ferda Oral, üstatlardan, Metafizik..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster