Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ekim '12

 
Kategori
Cinsel Sağlık
Okunma Sayısı
855
 

Türk erkekleri kadın meraklısı ve art niyetlidir iddiası

Türk erkekleri kadın meraklısı ve art niyetlidir iddiası
 

Türk erkekleri kadın meraklısıdır nitelemesi ile ilgili olarak diyeceğim şudurki, homoseksüel olmayan her erkek kadın meraklısıdır. Ancak bazıları bu meraklarından dolayı kadınları aşağılamaz ve rahatsız etmezken diğerleri çok uygunsuz şekilde ve terbiyesizce kadınları rahatsız ederler. Kadınlar da erkek meraklısıdırlar ama özellikle Türkiye gibi ülkelerde “kötü kadın”damgası yememek için bu meraklarını hatta cinselliklerini inkar ederler. Ama gerçek şuki erkekler ne kadar kadın meraklısıysa kadınlar da aynı derecede erkek meraklısıdır. Bu da doğal olması gerekendir. Gerçekten meraklı olmayan varsa ya eşcinseldir ya da özellikle kadınlarda ayıp diye kültürel baskıdan dolayı meraklı değil numarası yapmak zorundadır.

Erkeklerin kadınlara dostluk kurmak numarası ile ama aslında art niyetli yaklaştıklarını kadınlar çok sık söyler. Bu suçlamada  bir türlü anlamadığım birşey var: herhangiir ilişkinin kurulabilmesi için, dost, arkadaş, sevgili vs. kadın ve erkeğin birbirlerinden beklentilerinin aynı olması lazım. Kadın sevgili olmak istemezken erkek bunu isterse böyle birşeyin gerçekleşmesi mümkün değil. Zorlayarak bunu sağlamak ta mümkün değil. Ancak iki tarafın mutabakatı olursa olur. Bu durumda art niyet olmuş olmamış farketmez. Zaten ne tür bir ilişki kurulacağına peşinen karar verilmez. “Ben kesinlikle sevgili olmam arkadaş olurum” diyen bir kadın aşık olursa sadece arkadaş olurum ilkesini bir kenara atar ve bal gibi de sevgili olur. Dost olarak yaklaşmak, art niyetle yaklaşmak bunlara kafa yormanın lüzumsuz olduğuna inanıyorum. İlişki türü iki tarafın mutabakatının olduğu yönde ilerler, beklentiler farklıysa da ne dost ne arkadaş ne de sevgili olmaz kimse kimseyi zorlayamaz. Bunlara kafa yormak ve karşı cinsi art niyetle suçlamak sadece vakit kaybıdır.

Rasih Bensan 19 Ekim 2012

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kadın ve erkek niye arkadaş olmasın ki.. illaki bişey mi olması gerekiyor bazen zevklerin renklerin hayata bakışın aynı gelir bazen sadece meraktır bazen onun gözüyle bakmak istersin herşeye bazen onun tecrübelerinden faydalanırsın bazen onun çok bilmşliğiyle ilgilenirsin bazen tavsiyeleri sana mantıklı gelir bazen eleştirileri.. bunun gibi bir sürü şey..

savas barka 
 22.10.2012 7:35
Cevap :
Katılıyorum böyle arkadaşlıklar mümkün benim var. Ama bahsettiğim önyargılar da çok yaygın  27.10.2012 2:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 414
Toplam yorum
: 132
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1959
Kayıt tarihi
: 05.05.12
 
 

BİLİM özellikle astronomi ve çeşitli konularda araştırmacı ve yazar Amatör fotoğrafçı, Ka..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster