Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Temmuz '13

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
1293
 

Türk Halk Müziği’nin yeni sesi: Erol Aydoğan

Türk Halk Müziği’nin yeni sesi: Erol Aydoğan
 

Yılların usta sanatçısı udi Erol Aydoğan, ilk albümü “Anahtar” ile milyonların karşısına çıkıyor. Yıllardır Türk Halk Müziği, Türk Sanat müziği ve tasavvuf müziği alanlarında sahne alan genç sanatçı, ilk albümünde " türkü"lere yer verdi.

Albümü, sözü ve bestesi kendisine ait türkülerden oluşan udi sanatçı, 3 Temmuz Çarşamba akşamı ANAHTAR’ın tanıtım galasını düzenledi.

Sunumu Afrikalı Ali ve Dadali Show tarafından gerçekleştirilen ve Çavuşbaşı Kasrı’nda düzenlenen galaya, Erol Aydoğan’ın kendisi gibi sanatçı dostları başta olmak üzere, siyaset ve iş dünyasından da isimler katıldı.

Gecede, 2007’nin en iyi çıkış yapan sanatçısı unvanına sahip THM sanatçısı Burhan Topal da,  " Ağrı Dağı” isimli sevilen şarkısını seslendirerek, meslektaşı genç sanatçıya destek verdi.

Ünlü sanatçı Mustafa Keser’in öğrencisi

Ünlü sanatçı Mustafa Keser’in de öğrencisi olan genç sanatçı udi Erol Aydoğan’ın, ilk albümünün gala gecesinde duyduğu heyecan ise gözlerden kaçmadı. Yaptığı konuşmada, uzun uğraşlar sonucunda çok istediği bir şeyi gerçekleştirdiğini ifade eden Aydoğan, “ artık gözüm arkada gitmeyeceğim” dedi. “ Bir albümü 1 ayda bitirenler var; benimkisi 3 senede bitti! Sonucu, değerli halkımızın ve sevgili sanatçılarımızın takdiridir” açıklamasında bulunan genç sanatçı, albümüne neden ANAHTAR ismini verdiğini ise şu sözler ile açıkladı: “ Gönülden gönüle giden yollar o kadar tıkanmış ki, bu albümün ismini ANAHTAR koydum; yaşadığımız dünyada kardeşliğin kapılarını birlikte açmamız ümidiyle…”

Sound olarak yenilikçi bir tarz

Sanatçının, sound olarak yenilikçi bir tarzı benimseyen albümünde yer alan  “ Yol Üstünde Duramam” isimli şarkısına çektiği klip, şu anda TV ekranlarında dönüyor.

Genç sanatçı, temiz Türkçesi ve duru sesi ile kısa zamanda müzikseverlerin gönlünde taht kuracak gibi görünüyor.

Kimler eşlik etti?

Erol Aydoğan’ın, yapımı MAYRA MÜZİK tarafından gerçekleştirilen ANAHTAR isimli albümünde, söz ve müziği kendisine ait olan 13 türkü yer alıyor. Genç sanatçıya sazları ile eşlik eden isimler ise, Gökhan Karakaya ( Bağlamalar, elektro bağlama, sazbüş), Sinan Ayyıldız (Bağlamalar, kopuz, beştelli), Murat Çorak (elektrik gitar), Bülent Ay (akustik davul), Onur Kamer (bas gitar), Yaşar Erdoğan (ritm perküsyon), Emre Ay (klasik gitar, akustik gitar), Rıza Can Özel (Karadeniz kemençesi), Uğur Önür (kabak kemane), Sinan Acar (keman), Adem Tosunoğlu (klasik kemençe), Erol Çatalbaş (mey, zurna), Serkan Yıldırım (dilsiz kaval, zurna), Cem Ekmen ( duduk), Onur Özçelik (perdesiz gitar), Erol Aydoğan (ud), Onur Nak (kanun), Cengiz Yılmaz (çello), Orhan Önal (klavye), İstanbul Strings (yaylı grubu).

Vokaller: Zeynep Özdelice, Suna Yücer Uzun, Zehra Yılmaz, Uğur Önür, Emir Ali Özdelice, Gökhan Karakaya, İsmet Aydın.

Haber: Arzu Başlantı

NOT: Muhabir ismi belirtilmeksizin alıntı yapılamaz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 229
Toplam yorum
: 38
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1280
Kayıt tarihi
: 26.08.12
 
 

Doğum yeri: Berlin Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu (Bölüm ve fak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster