Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ekim '12

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
428
 

Türk halkının büyük çoğunluğu insan değil!

Türk halkının büyük çoğunluğu insan değil!
 

"Ölen teröriste ağlamıyorsanız insan değilsiniz" diyen Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven; bu çarpıcı sözlerle Türk halkına dolaylı olarak "insan değilsiniz" demiş bulunmaktadır.

Kamuoyuna damgasını vurmakla kalmamış; önce siyaset dünyasını, sonra da Türk halkını ikiye bölmüştür: Kendisine hak verenler, ve vermeyenler.

Peki ölen teröristin arkasından ağlamak için tek bir neden gösterebilir mi sizce? O ölen teröristler insan mıydı ki ölmeden önce? Vahşi bir hayvandan, bir asalaktan daha aşağılık bir şekilde hain tuzaklar kurup amacına ulaşmak için neler yapmıştı o terörist, unuttunuz mu sayın Recep Güven? Peki siz teröristlerin arkasından mı ağlıyorsunuz, yoksa şehit olan vatan bekçilerimizin arkasından mı ağlıyorsunuz genellikle?

Biliyor musunuz, insanı insan yapan değerler nedir acaba?

Sayın Güven'e ve ona hak veren şahıslara iki lafım var; ben ve yakın çevrem adına yazıyorum bunları:

Yol kenarında yatan bir kedi veya köpeğin cansız bedenini görürsek içimiz cız ediyor. Ama yeğenime saldıran köpeği elimize geçirirsek hiç acımadan ve tereddüt etmeden onun canını acıtabiliriz!

Uykumuzun en tatlı yerinde kulağımızın dibinde vızıldayan bir kara sineğin peşinden, onu öldürünceye kadar gideriz biz. Ölünce de "Ah yazık, onun da canı vardı" demeyiz. Uykumuza kaldığımız yerden devam ederiz.

Deniz kenarında oynayan bebeğimizin etrafında dolaşan bir arıdan bir an önce kurtuluruz. "Bebeğimi soksun" diye beklemeyiz.

Veya evde fare olduğunu fark edersek hemen gidip fare kapanı, fare zehri gibi çeşitli materyaller alırız. Fare ölünce de arkasından üzülmeyiz. "Keşke kalsaydı da ondan hastalık falan kapabilseydik" diye yas tutmayız.

Bağırsağımızın iç çeperine yapışmış bir parazit olduğu teşhis edilirse, o parazitten bir an önce kurtulmak için ne gerekiyorsa yaparız. Kurtulunca da, "o benim bir parçamdı" deyip onu özlemeyiz.

Bahçede oynayan kızımız zarar görmesin diye ısırgan otlarını temizleriz. O otları yok etmek için kızımıza zarar vermesini beklemeyiz.

Böyle doğadan canlılardan örnekler veriyorum; hani yaratılanı severiz ya yaratandan ötürü! (!?) Hiç de sevmeyiz. Eğer bize zarar veriyorsa ondan bir an önce kurtuluruz. Hem o terörist bozuntularının, bırakın bir köpeği; bir fare, bir parazit kadar değeri ve haysiyeti olmadığını hepimiz biliyoruz. Tutup da arkasından ağlayacak değiliz ya?

Sayın Recep Güven'in, kimlerin arkasından ağladığını gerçekten merak ediyorum. Üstelik, bugüne kadar hangi emniyet müdürü kameraların karşısına geçip kamuoyunu yakından ilgilendiren hassas bir konuya değinmiş ki? Bu zat-ı muhteremin ne maksatla böyle yaptığını da anlamış değilim!

Kendisinin insanlık anlayışını da idrak edemedim. Onun gözünde "insan" nasıl bir şeydir ki acep?

 

Not: Şimdilik bilgisayarımızın başında kahve içebiliyoruz. Ama o aşağılık teröristlere biraz daha yüz verilirse ne bilgisayarımız kalacak ne de kahvemiz...

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet ağlamak insan olduğumuzun göstergesidir. Ama her ota ... ağlamak da psikolojik bozukluk anlamına gelir. Psikolog değilim ama bunu bilmek için de psikolog olmam gerekmiyor. Bir katil düşünün... Hiç günahı olmayan bir çocuğu öldürmüş. O katilin ölmesine kim ne kadar üzülebilir ki? Geçelim. Sayın! Recep Güven'in evladını öldürmüş olsalardı da ağlayabilir miydi çocuğunun katiline bunu sormak gerek... Maşa olmaktan kurtulmaları gerek. Allah akıl vermiş, fikir vermiş, kullanın demiş. Kullanamıyorlarsa bana ne!

Namusait 
 09.12.2012 17:25
Cevap :
Allah herkese akıl fikir veriyor da, bazıları başka yönde kullanmayı tercih ediyor. Müdürlüğünü yaptığı şehirdeki PKK'lılara yaranayım derken bütün Türk halkını karşısına aldı. Siyaset ayrı bir zakâ gerektirir, çok yönlü düşünmek gerekir; kaldı ki bir emniyet müdürünün siyasetle ne ilgisi var orası da tartışılır. Kendi çocuğu öldürülse katili için ağlar mıydı acaba? İşte böyle düşünüp empati yapsaydı zaten o lafları söylemezdi...  11.12.2012 13:03
 

''O'' sadece bir garip sözcü değerli arkadaşım. Nabız yoklatıyorlar, uygulanacak adımlara. Tepki var mı? Yok mu diye yokluyorlar...Bizler anlıyoruz da anlamayan öyle çok aciz var ki!Sonumuzu hak getire...Sevgiler...

Ay Şen 
 11.10.2012 0:56
Cevap :
Kesinlikle katılıyorum. Her şey planlı programlı bunlarda. Gerçekten kurnazca stratejilerini uyguluyorlar. Suriye 5 Türk vatandaşını öldürdü, savaş başladı; PKK her gün öldürüyor, halen ortalıkta geziyorlar  11.10.2012 9:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 152
Toplam yorum
: 964
Toplam mesaj
: 60
Ort. okunma sayısı
: 1895
Kayıt tarihi
: 19.08.06
 
 

Ortada bir problem görüyorsak bu bizim de problemimizdir. Ve eğer 'birisi'nin bu konuda bir şeyle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster