Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Kasım '16

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
126
 

Türk ırkı dünyaya kurtarıcı olarak gelmiş

Türk ırkı dünyaya kurtarıcı olarak gelmiş
 

Malum, Türkler kendilerini dünyadaki mazlum milletlerin kurtuluşuna adamışlar. Yüzyılların misyonu… Ama bugün tartışılıyor…

Bu misyon nereden gelmiş? Karakterinde mi var, töresinde mi? Yoksa hani Müslümanlıkta Türk kavmi için söylendiği iddia edilen sözden mi kaynaklı?

Bu bir gerçek, ülkede bir kısım insanlar böyle… Bana bile etkileyici geldi.

İnsanlar birbirlerine yardım ederler, sözünü ettiğimiz şey bu değil; varlık nedenleri buymuş. Sözde dünyanın düzenini biz kuracakmışız, “Nizamı Âlem Ülküsü” diyorlar…

Tarihte bunu doğrulayan örnekler var da Türklerin bu tarihsel vizyonu herkesi kapsamıyor; Türk’se canım kurban, Müslüman’sa yoluna feda, böyle vizyon olur mu?

Hani bir yere gelemeyişimiz de bundan olabilir. E hep onun bunun derdiyle uğraşıyoruz, “vefalı Türk” diye bir söz var. Ama kardeşim kendin güçlü olursun ondan sonra bunu yaparsın. ABD’nin daha insani versiyonu yani. Dünyayı kurtaracağım diyorsun, Alamanya’da tuvalet temizliyorsun! Kaldı ki böyle bir şey mantıklı değil yani. Neden, ya da niye sen?

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Heeeeeyt savulun biz geliyoruz! Denizde aslan karada kaplan mazlumlarin koruyucusu islamin kilici Turkler! Tamam ya fazla bagirmiyoruz iste...!

Newyorker 
 19.11.2016 16:24
Cevap :
Denizde aslan niye demişler ki, aslanın denizde ne işi var...  22.11.2016 0:31
 

Güzel soru. Neden dünyayı kurtarma işini görev edinelim ki? Dünya asla bir milletin veya ırkın gayretiyle kurtulamaz.

Muharrem Soyek 
 18.11.2016 18:44
Cevap :
"Dünya asla bir milletin veya ırkın gayretiyle kurtulamaz" Aynen...  22.11.2016 0:23
 

Dünyayı kurtaracak göçebe ruhtur, yani muhacir ruh. Toplum olarak böylesi bir ruhumuz var; ama bu ruhu yok sayanlarımız da var. Bu durumda insanlık elbirliğiyle kurtulacaktır kendini. Belki Anadolu’nun göçebe ruhları böylesi bir kurtuluşa önderlik yapacaktır. Bunu da zaman gösterecek; çünkü kendini kurtaramayan nasıl olacak ki insanlığa önderlik yapacak. Bu arada şunu da belirtmekte fayda var, günümüzde insanlığı kurtarmakla kendini kurtarmak eş; kendini kurtaran insanlığın kurtuluşuna vesile olacağı gibi, bana ne insanlıktan ben kendimi kurtaracağım diyen de kendini kurtaramayacaktır. Çünkü insanlığın son yıllarda yaşadığı sorun, ciddi bir medeniyet bunalımıdır. Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

Rıza Üsküdar 
 18.11.2016 15:12
Cevap :
"kendini kurtaramayan nasıl olacak ki insanlığa önderlik yapacak. Bu arada şunu da belirtmekte fayda var, günümüzde insanlığı kurtarmakla kendini kurtarmak eş; kendini kurtaran insanlığın kurtuluşuna vesile olacağı gibi, bana ne insanlıktan ben kendimi kurtaracağım diyen de kendini kurtaramayacaktır. Çünkü insanlığın son yıllarda yaşadığı sorun, ciddi bir medeniyet bunalımıdır" Yorumundan altı çizilecek cümleler...  21.11.2016 23:49
 

Ben, o kültürün tam da içinden, ortasından, derunundan geliyorum. Geldiğim nokta, "sen önce kendini kurtar, okula gidemyen çocuklarını, küçücük yaşta tecavüze uğrayan çocuklarını, evlendirilmeye çalışılan çocuklarını; dünya neyine?"

İsmail Hakkı CENGİZ 
 18.11.2016 15:11
Cevap :
"sen önce kendini kurtar, okula gidemyen çocuklarını, küçücük yaşta tecavüze uğrayan çocuklarını, evlendirilmeye çalışılan çocuklarını; dünya neyine?" Burada her şey yazıyor.  21.11.2016 23:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 4712
Toplam yorum
: 12706
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 669
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster