Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Kasım '09

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
8231
 

Türk-İslam Birliği kuruluyor ...

Türk-İslam Birliği kuruluyor ...
 

Şanlı Türk-İslam Birliği Kurulacak !


Sizlerle, gerçekleşmesi hadislerle ve Kuran ayetleriyle sabit olan Türk-İslam Birliği yolunda basında çıkmış haberlerden topladığım bilgileri paylaşmak isterim. Gerçekten de düşündüğümüzde, 5 sene öncesine kadar hiç bu tarz haberleri okumadığınızı, seyretmediğinizi anlayacaksınız. Olağanüstü bir durum olduğunu dikkatli bakan herkes anlayabilir. Güzel ülkemizi, şerefli halkımızı çok güzel bekliyor. Bize düşen Allah'a yakınlığımızın artması için dua etmektir ki bu güzel günlere hazırlanmış olalım, ve Türk-İslam Birliğinin bir an önce kurulması için dua etmektir. Çünkü bu her müslümanın üzerine düşen bir sorumluluktur. Bu birlik kurulmadıkça dünyada akan kan durmayacaktır. Türk milleti hoşgörüsü, sevgisi ve şefkatiyle bütün dünyayı kucaklayacak güce sahiptir. Türk-İslam Birliği dünyaya barış, huzur, mutluluk, refah ve zenginlik getirecektir.

Habertürk, 10 Kasım 2009

İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 25. Toplantısına katılmak üzere Türkiye'de bulunan Ahmedinejad, Ceylan Intercontinental Oteli'nde yaptığı basın toplantısında şunları kaydetti:

''Şimdi İran ile Türkiye arasında biliyorsunuz vize yoktur. Suriye ile Türkiye arasında da vize yoktur. Bizimle Suriye arasında da vize kaldırılacak. Yani üç ülkenin insanları gidiş-geliş yapacaklar ve ticareti geliştirecekler. Şuna dikkat ediniz ki biz aynı bölgede yaşıyoruz. Alın yazılarımız birbirine kenetlenmiştir. Ortak çıkarlarımız, ortak karşıtlarımız vardır. Önümüzde büyük fırsatlar, potansiyeller vardır. Ama el ele verecek olursak hem aramızdaki ticaretimiz artar hem fırsatlarımız çoğalır, hızımız da yükselecektir. Türkiye, İran, Suriye inşaAllah Irak da bize katılacaktır. O adamlar ki bizi bölmek istiyorlardı onlara karşı iyi bir cevaptır. Onların karşısında durmanın cevabıdır. Bu milletlerin gelişmesine de vesile olacaktır inşaAllah. Biz büyük ihtiyaçlarımızı birbirimizden bu şekilde elde edebiliriz. Bu hepimizin lehine olan bir durumdur. Ama bizim iktisatlarımız birbirinin yanında yer alırsa, el ele verirsek büyük bir ekonomiye sahip oluruz ve çok hızlı bir şekilde ilerleyebiliriz. Bu bölgenin güvenliği açısından da önemlidir. Hepimizin lehinedir. Bizim işbirliğimiz hiç kimsenin aleyhine değildir.''

Müslüman ülkeler sınırları kaldırıyor

Yenişafak, 8 Kasım 2009

İslam ülkeleri arasında ortak bir ekonomik alan oluşturmak için hayata geçirilmek istenen Tercihli Ticaret Sistemi'nin işlerlik kazanması için gereken '10. kahraman ülke' bulundu. Bangladeş'in protokolü onaylamasıyla, PETRAS ve menşei kuralları anlaşması imzaya ve onaya açıldı.

IRAK İLE DEV İŞBİRLİĞİ

Referans, 16 Ekim 2009

Erdoğan dün Irak'taki ilk görüşmelerini Irak Cumhurbaşkanı Yardımcıları Adil Abdülmehdi ve Tarık Haşimi ile gerçekleştirdi. Ticaret, içişleri, tarım, sağlık, ulaştırma gibi alanlara dair tam 48 anlaşmayı ve mutabakat zaptını imza altına alan Türkiye ve Irak, böylece önemli bir ticari ilişkinin de temellerini atmış oldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak ziyaretini, "Son yılların en önemli teması" olarak değerlendirdi

'TÜRKİYE İLE BARIŞ OLMADAN DÜNYADA BARIŞ YAPILAMAZ'

Bugün, 28 Ekim 2009

“Türkiye ile barış olmadan dünyada barış yapılamaz”

Cumhurbaşkanı Gül ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Boris Tadiç, Karlofça Anlaşması’nın imzalandığı Barış Şapeli ile Petrovaradin Kalesi’ni ziyaret etti. Türkiye ile Sırbistan’ın ilişkileri geliştirme konusunda kararlı olduğunu belirten Gül, “İnanıyorum ki herkese örnek olacak bir ortaklı ve dostluk içinde çok güzel işler başaracağız.” dedi. Tadiç de, “Türkiye büyük bir devlettir. Bugün dünyanın hiçbir yerinde ve hiçbir noktasında Türkiye ile barış olmadan barış yapılamaz.” diye konuştu.

Sabah, 28 Ekim 2009

NAZARBAYEV: 'KAZAKİSTAN ANAYURDUNUZ'

Sabah, 19 Ekim 2009

Sekiz yıl aradan sonra Türkiye’ye ilk resmi ziyaretini yapacak olan Cumhurbaşkanı Nazarbayev önemli mesajlar verdi: “Samsun-Ceyhan boru hattına destek vermek istiyoruz. Ayrıca Ceyhan’da kurulacak rafineride de rol almak istiyoruz. Kazakistan sizin atayurdunuz.”

Sabah, 19 Ekim 2009

Sabah, 19 Ekim 2009

Bu haberler gibi arşivimde 200 den fazla haber var, ama buraya şimdilik 5 tanesini ekliyorum, blog okuyanlar rahatça okuyabilsinler diye fırsat buldukça diğerlerini de ekleyeceğim.

Kaynak:

habertürk, zaman, bugün, sabah gazeteleri

www.hepimizkardesiz.org

www.turkislambirligi.com

www.turkislambirliginedavet.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2499
Kayıt tarihi
: 01.11.09
 
 

Özel bir şirkette dış ticaret yetkilisiyim. İnternet üzerinden toplamış olduğum bilgileri, başkal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster