Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mart '10

 
Kategori
Teknoloji
Okunma Sayısı
1037
 

Türk malı

Türk malı
 

İşte Türk malı.


Her yani yayın dönemine farklı tarzlarla başlanır dizilere bir dizi tutulduysa artk diğer dizlerde aynı konu üzerine gider. Bir aralar dönem dizileri vardı, siyasi içerikli dizler ağa dizileri sonradan sırlar alemi sırlar bilmem' nesi v.s şu sıralar o kadar saçma sapan şeyler yayınlanıyor ki onlara bile hasret kaldık desem yeridir..Bazen diyorum bunu bizlermi iztiyoruz? bizlermi talep ediyoruz ?yada önümüze ne sunulsa onu mu alıyoruz? Yoksa artık yorum, eleştiri yapacak akıl mı fikir mi kalmadı bizde..

Televizyon ekranlarında son dönemlerde, son dönem dediğimde son 10 yıl içerisinde 'Çocuklar duymasın' adlı diziyle başlayan rol arkadaşlarının birbiriyle yaptığı hakaret içerikli, aşağılayıcı dialoglarla dolu diziler yapılmaya başlandı.Devamıda geliyor, Ekranlar da yeni başlayan 'Türk malı, geniş aile Adanalı ' adlı diziler ve daha bir çok benzerleri...Eğerki bir dizinin , reyting dedikleri izlenme oranı yüksek olsun ki ;bunu bütün, yapımcılar öyle ister, sahnelerden en önemlisi 'yatak sahnesi , öpüşme sahnesi, bolca çıplak hatun ve az önce belirtmiş olduğum gibi oyuncuların biriyle hakaret dolu esprileri...Bir dizide bunlar varsa o dizi kesinlikle tutuluyor.Birde bilmem kimin ölümsüz eseri diye reklamları yapılan diziler var... Yaprak dökümü, Aşk-ı memnu Hanımın çiftliği , gibi kimin kiminle ne yaptığı aile içi çarpık ilişkiler. Caanım eserleri nede güzel günümüze uyarlamışlar. öyleki o ölümsüz eserlerden eser kalmamış oluyor.. Sanırım artık günümüz insanı daha çok cinsel içerikli yapımlara rağbet gösteriyor olmalı.Ne diyorlar halk bunu istiyor yada arz talep meselesi.


En iyi yaptıkları sahneler yukarda da okumuş olduğunuz gibi yatak sahnesi öpüşme sahnesi. Neden yabancı yapımlarda olduğu gibi aksıyon yada bilim kurgu yada macere yapımlara ağırlık verilmiyor...Bunu bizlermi istiyoruz biz istediğimiz için mi bu tür saçma sapan ahlakı bozan yapımlara yer veriliyor. Hani gelenek göreneklerimiz nerde? sanat için mi herşey ne ke kadar çıplaklık, ne kadar mahremiyeti göstermek o kadar sanat mı oluyor...
SİNEMALAR, TİYATROLAR BİR TOPLUMUN KÜLTÜRÜNÜ YANSITIR.

KÜLTÜRÜMÜZ BUMU!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ile kültürdeki kültürün farkını ne zaman anlayacağız bakalım. Biz göremeyiz de acaba olursa torunlarımız görecekler mi? İyimser olmakta fayda var. Torunlarımız görecek :))

Murat HACIOĞLU 
 20.03.2010 11:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 30
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 1292
Kayıt tarihi
: 24.11.08
 
 

1975 doğumluyum. Merkezi Antalya olan olay radyoda yayıncıyım. Zaman zaman tiyatro yapıyorum. Hayatı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster