Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Haziran '14

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
25
 

Türk Milletinin adayı yok mu?

TÜRK MİLLETİNİN ADAYI YOK MU?         

Mustafa ACER          17. 06. 2014

CHP ve MHP çatı adayda anlaştı. Prof. Ekmelettin İHSANOĞLU İslam İşbirliği Teşkilatının 10 yıl süre ile Genel sekreterliğini yapmış ve ABD ve Egemen dış güçlerin desteklediği Mısır’daki kanlı darbeyi kınamayarak tarafını belirlemiştir. Anlaşılan o ki; Prof. Ekmelettin İHSANOĞLU; ABD’nin önerisi ve Fethullah GÜLEN’in icazeti ile aday gösteriliyor.

İsrail’in ve Egemen Dış güçlerin Orta Doğudaki çıkarlarına hizmet edecek 2 Aday arasında seçim yapılmak zorunda kalacaksa, bu konuda çok başarılı olduğu bilinen Yahudi Cesaret ödüllü BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın birinci turda seçilmesi kaçınılmazdır.

Ben inanıyorum ki; Türk Milleti, Dış güçlerin empoze ettiği, İngiltere Krallığının Şövalyesi olan Abdullah GÜL gibi dış güçlere hizmet edecek bir Adayı Cumhurbaşkanı’nı olarak seçmeyecektir.

Türk Milleti; Egemen dış güçlerin istediği ve dış güçlere hizmet etme yarışında biri diğerinden geri kalmayacak, Müslüman görünen, siyasal din tüccarlığı yapan 2 Adaydan birini mi seçmek zorunda kalacak?

Atatürk İlke ve Hedeflerine bağlı, Türk Milletine hizmet etmeyi kendisine ülkü olarak benimsemiş, Türk Milletinin bir adayı yok mu?

Türk Milleti; TBMM’den 20 Millet Vekilinin imzası ile önerilecek, kendisini temsil eden ve Türkiye Cumhuriyeti’ne hizmet edecek adayı Cumhurbaşkanı olarak seçecektir.

Böylece Türk Milleti; mevcut siyasilerin kendilerini temsil etmediğini ve edemeyeceğini göstermiş olacaktır. Muhalefet kadroları da Türk Milletinin istekleri doğrultusunda yeniden kadrolaşmak zorunda kalacak ve ilk seçimlerde Türk Milletinin gerçek temsilcileri yönetime gelecektir.

Atatürk’ün dediği gibi “Umudum gençliktedir. Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve sürdürecek sizlersiniz.” 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 66
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 293
Kayıt tarihi
: 23.04.12
 
 

İTÜ Makina Fakültesi 1974 mezunuyum. Ankara İTİA İşletme Yönetiminde master yaptım. Mühendislik v..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster